Кой си купи жилище на изплащане? Въпроси, препоръки, мнения...

  • 55 448
  • 527
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 303
Ние март месец си купихме жилище - ново строителство.
Теглихме кредит от Пощенска Банка. Отпуснаха ни 75000евро.  + 12000лв. потребителски кредит.
Ползвахме услугите на Имот България. Взеха комисионна 2,5% от сделката. Доволна съм, защото те движеха всичко.

Може ли да ни кажеш колко е голямо жилището ако не е тайна. Интересно ми е защото с такава ипотека дигам къща, та ми се иска да направя съпоставка Simple Smile

126 квадрата чиста площ, иначе с общите части 145кв.

Цена около 500 евро на квадрат. Добър джакпот, честито Simple Smile

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Ще следя темата, че и на мен ми предстои същото.

# 17
  • Мнения: 134
И аз ще следя темата.

# 18
  • Мнения: 1 102
И ние теглихме ипотечен кредит от Пощенска Банка, препочвам я.
Взехме 100% от сумата без да сме давали някаква сума на някой, много много сме доволни, служителите са много отзивчиви.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
И ние теглихме ипотечен кредит от Пощенска Банка, препочвам я.
Взехме 100% от сумата без да сме давали някаква сума на някой, много много сме доволни, служителите са много отзивчиви.

А, точно такива хора ми трябват, дето са взели 100 %  Simple Smile Можеш ли да кажеш какво точно жилище си взехте - ако искаш на лични пиши.

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
И ние теглихме ипотечен кредит от Пощенска Банка, препочвам я.
Взехме 100% от сумата без да сме давали някаква сума на някой, много много сме доволни, служителите са много отзивчиви.
От кой клон на банката взехте кредита?

# 21
  • София
  • Мнения: 459
И ние теглихме ипотечен кредит от Пощенска Банка, препоръчвам я.
Взехме 100% от сумата без да сме давали някаква сума на някой, много много сме доволни, служителите са много отзивчиви.
От кой клон на банката взехте кредита?

На мен също ми е интересно къде са тези отзивчиви служители на Пощенска? От близки познати чувам доста лоши неща точно за служителите, не толкова за условията на банката.

Ние в момента сме в преговори с Пиреос. Аз също нямам най-доброто мнение за тях, но надделя факта, че строителя работи с тази банка, което спестява много разнасяне на документи между строителите и банката и други такива "бумащини".

Иначе за търсене на апартамент в София, мога да препоръчам сайта: http://novatasofia.com Доста често го обновяват, а и ако харесаш нещо от обяви на агенция, лесно можеш да намериш координатите на строителната фирма и да контактуваш директно с тях. Спестяването на 2-3 % от такива не малки суми за апартамент, все пак не е за пренебрегване.

# 22
  • Мнения: 1 102
От клон Марица, който се намира срещу Новотела, с кредитния експерт станахме приятелки, докато вземем кредита всеки ден и се обаждах и сега като ме види ми вика че се е затъжвала за мен и че и липсвали моите обаждания.
На нас много ни помогна, макар че не я познавахме отпреди,явно сме имали шанс. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 22 433
Максимума, който отпускат банките за старо строителство е 80% от оценката на жилището и 90% за ново жилище.
При споразумяване с оценителите, евентуално могат да завишат цената на жилището и в такъв случай банката отпуска повече пари.
Това става в случай че оценителя е приятел, или просто му се плати на ръка.

В интернет има един добър сайт, в който се прави сравнение на всички банки и се дават 5те, които имат най-добри условия по ипотечни кредити.
Просто пишеш в гугъла - ипотечен кредит сравнение и то ще ти изкара линка.

От там нататък, лично мое мнение, като икономист завършил финанси, съветвам всички мои познати, че вземането на кредит е пълна глупост. Това не е инвестиция, нито означава, че ще имате покрив над главата си. Жилището което "купувате" реално е на банката до изтичането на срока от 20-30г и до внасяне на последната вноска по него.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790

От там нататък, лично мое мнение, като икономист завършил финанси, съветвам всички мои познати, че вземането на кредит е пълна глупост.

И какво предлагаш на хората, които нямат собствен имот?  newsm78

# 25
  • Мнения: 730


От там нататък, лично мое мнение, като икономист завършил финанси, съветвам всички мои познати, че вземането на кредит е пълна глупост. Това не е инвестиция, нито означава, че ще имате покрив над главата си. Жилището което "купувате" реално е на банката до изтичането на срока от 20-30г и до внасяне на последната вноска по него.
[/quote]


А не е ли пълна глупост да си даваш парите за наеми?Така ако се разсъждава никой нямаше да тегли кредити.Като си здрав кредитите се изплащат,а особено,когато нямаш алтернатива!

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Помня, че някъде в Пловдив видях трансперант с надпис " Не прави хазяина си богат" - това беше реклама на някакви жилищни кредити, жалко, че не помня къде точно беше. Като гледам тук какви са наемите, в повечето случаи са колкото вноската за банката. Така че, защо да правим хазяите богати?

# 27
  • Мнения: 4 300
От там нататък, лично мое мнение, като икономист завършил финанси, съветвам всички мои познати, че вземането на кредит е пълна глупост. Това не е инвестиция, нито означава, че ще имате покрив над главата си. Жилището което "купувате" реално е на банката до изтичането на срока от 20-30г и до внасяне на последната вноска по него.
В кой университет си завършила?Simple Smile
Ако не съществуваше кредита светът нямаше да върви напред, поне в икономическо отношение.
И реално жилището не е на банката, това са абсолютни безсмислици и всеки юрист може да го потвърди. В най лошия случай, дори да се стихне до продажба на жилището ти, какво се получава:
Взела си 100 000 лв, върнала си 20 000, имаш жилище за 100 000 и дълг 80 000лв. Продаваш жилището, връщаш дълга, оставаш с 20 000 лв и започваш борбата с живота отначало. Както виждаш това е най простия случай. Защото обикновено жилището си е повишило цената, най малкото заради ремонтите, които си му направил и защото инфлацията бавно и сигурно движи всички цени нагоре. Поскъпването не го отчитам, защото не знам колко ще продължи.

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 21:49 от r0ksi

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кредит теглихме от "Хеброс", отпуснаха ни около 80 % от необходимата сума, затова се наложи (а и заради ремонтите) да теглим и потребителски - от ДСК, не защото условията са чак толкова изгодни при тях, а защото потребителския трябваше да го изтеглим за 2 дни и само там можеше да стане толкова бързо.
Купихме 3-ст. апартамент, тухла, старо строителство, преди 5 месеца.
Фирмата-посредник при покупко-продажбата на имат беше "Вариант ИР", препоръчвам ги, много са коректни и бързи.

От там нататък, лично мое мнение, като икономист завършил финанси, съветвам всички мои познати, че вземането на кредит е пълна глупост. Това не е инвестиция, нито означава, че ще имате покрив над главата си. Жилището което "купувате" реално е на банката до изтичането на срока от 20-30г и до внасяне на последната вноска по него.

Аз пък да ти кажа като юрист, че това са врели-некипели - при ипотеката, собствеността на имота си е твоя, просто има тежести върху него.
Да не говорим, че преди да се преместим, плащах 300 евро наем, а сега вноската по ипотечния кредит ми е 350 евро, я, вземи си скъсай дипломата!

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 21:55 от chockolina

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679

От там нататък, лично мое мнение, като икономист завършил финанси, съветвам всички мои познати, че вземането на кредит е пълна глупост. Това не е инвестиция, нито означава, че ще имате покрив над главата си. Жилището което "купувате" реално е на банката до изтичането на срока от 20-30г и до внасяне на последната вноска по него.
А моето лично мнение е, че си пропуснала много лекции Laughing

Общи условия

Активация на акаунт