Отвращение при мисълта за кърмене

  • 2 593
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Аз никога не успях да разбера това блаженство-кърменето.Гадно ми беше преди да родя като си помислех,но бях казала че ще кърмя..Бебето ми беше недоносено и не можа да засуче,пробвах я около 2 месеца след това постоянно,тя ближеше гърдата и опитваше(като през това време се цедях-и общо 4 месеца се цедях),не ми беше от най-приятните усещания-нито облизването на гърдата,нито цеденето... ConfusedСпрях да цедя не заради гадното усещане-по други причини Wink.Но мисълта ми е-не при всички жени се получава явно това усещане.
Но момичетата много точно са ти написали-първо роди и после говори,защото едно е да гледаш снимки ,друго е да кърмиш собственото си дете Peace

# 16
  • Мнения: 2 039
Преди да родя,изпитвах ужас при мисълта,че нещо ще се впива в зърната ми и ще суче от там  Shocked Ноооо,като се роди "нещото",така подходи към мен,че успя да ме склони да го кърмя 6 месеца  Joy baby_neutral hahaha    Hug

# 17
  • Мнения: 4 362
Аз изпитвах същите чувства като теб и бяха ми разказали някой неща ,които ме отвратиха напълно  Confused Бях решила,че няма да кърмя,така и направих и никога до сега за миг не съм съжалила.Изборът е твой  Peace

# 18
  • Мнения: 1 298
Чувствах се по същия начин.
Даже предупредих че няма да кърмя. Просто се отвращавах от мисълта да го правя.
Е......родих и това изчезна в мига в който ми я сложиха на гърдата. Имах чувството че цял живот съм кърмила. Беше много странно. Даже сега ми липсва. Така се гушкахме двечките.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мамите са ти дали добри отговори,но аз бих искала да задам само един въпрос,отправен към всички ви.Защо според вас жената е създадена така,че има гърди.За какво всъщност са предназчначени гърдите?Със сигурност не ,за да ги мачкат мъжете или пък за да им слагаме силикон и да стават част от суетата на жената.То природата си знае работата.Част от тялото са ни именно,единствено и само,защото трябва да служат да хранят нашите бебета.Така както правят и част от животните на тази планета.Та в този ред на мисли няма как да го разбера това отвращение и дори няма да се опитвам да го направя.Ето защо и част от писалите по темата вече майки при първоначално отвращение,са усетили,че кърменето е най-естественото нещо,което следва  да правят след раждането.Именно защото природата си знае работата.

# 20
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
здравей!
При мен отвръщението към кърменето съществуваше много преди да се замисля да имам дете и когато това се случи и родих това чуство за жалост не изчезна!И сега когато детето ми расте и въпроса с кърменето е останал някъде назад във времето аз пак не го приемам и не искам да къмя.Когато родих опитах, разбира се, тъй като бях твърдо решена, че няма да си спирам кърмата, а просто ще кърмя месец-два и чак след това ще спра, но не стана така.Започнах да се цедя от самото начало и да храня с шише и мисля че това беше една от причините кърмата ми да намалее /а тя си беше и доста малко, но за мен беше добре дошло и не направих нищо, за да я засиля/.Кърмих 10 дни, а след това до 20-я ден храних смесено.Искам обаче да кажа, че МНОГО СЪЖАЛЯВАМ!!! Причиних на детето си и на мен страдания.Ако имах малко повече акъл в главата и ако бях прочела тук във форума колко е важно да кърмя нямаше да постъпя така безрасъдно.Ако някой ден имам второ дете ще преглъщам това чуство на отвръщение всеки път, НО ЩЕ КЪРМЯ!Незнам дали ще издържа дълго, но не искам да си поставям срокове, стига да имам кърма.
Съгласна съм и с мамите, които ти казват първо да забременееш и тагава да го мислиш!Чувството че си станала майка и когато гушнеш мъника може и да променят мнението ти за кърменето, както става в повечето случай!Успех!!!

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За мен в началото кърменето наистина беше най-отвратителното нещо, просто защото бебка не можеше да засуче правилно, следродилната депресия ми помогна също за това отношение, както и други фактори около мен. Постепенно, обаче открих чара на кърменето, колко е приятно, колко интимно и близко си с детето си.
Кърмим се още и не виждам скоро изгледи да я отбия, това са нашите мигове.

Извини ме за животинското, но като се замислиш и сексът има много животински моменти, ама отказваш ли се от него?!?!?!?! newsm78

# 22
  • Мнения: 2 051
Темата е много интересна!
Дано се запази спокойния тон в нея Simple Smile

Ако мога да ви попитам - момичета, като говорите за отвращение, какво точно чувствате и с какво може да се сравни това отвращение, прилича ли на нещо друго и на какво? 
Какви са усещанията ви, свързани с гърдите ви? Как възприемате собствените си гърди?
Има ли нещо общо с друга част на тялото ви, например?
Ами каквото и да е в този ред на мисли?

Аз не познавам това усещане, но ми е безкрайно интересно как може да се чувства друга жена...

# 23
  • Мнения: 128
Отказа да се кърми не е присъщ само за човека.
Лично аз съм хранила 4 новородени котенца с пипетка защото майка им отказваше да ги кърми и както ни обясни ветеринар това явление се среща при абсолютно всички бозайници. Според същия ветеринар животните инстинктивно усещат ако организмът им е интоксикиран, което поражда естествено желание да не се кърми с цел опазване на поколението.
Та в този ред на мисли ако при животните съществува такъв механизъм защо и при хората да го няма изразявйки се в отвращение към кърменето.
Това го написах с единствената цел да предоставя и друга гледна точка.

# 24
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Няма гаранция,че ще изпитваш същото отвращение и като родиш.А иначе  ми е смешно изказването - "взех решение да кърмя". То хубаво, има лична воля тук, ама ако нямаш кърма, ха вземи решение да кърмиш,де. Мисълта ми е ,че решението не винаги зависи от твоето желание само.  Както доста майчета са ти написали, по-добре усмихната и щастлива майка но с АМ, отколкото изнервена,притеснена дали качва бебето й, дали изяжда достатъчно количество, а има и такива, на които гърдите им са разранени и продължават  Shocked Честно, не го разбирам! Но всеки взима сам решенията в живота си и после живее с тях. Не съм се напъвала да кърмя, просто имах кърма и кърмих до 10 месеца и половина и какво от това- това не ме прави по-добра майка от другите , хранили децата си с АМ.  Най-често срещания дефицит е желязото при кърмените бебета. Не винаги, но много по-често при тях, отколкото при хранените с АМ.Кърмата е бедна на желязо.
 А пък по въпроса за функцията на гърдите -  hahaha hahaha,уф,много ми стана смешно. Едва ли заради кърменето само са създадени? Можеше да са конструирани така,че да се появяват само тогава,когато решиш да кърмиш.  bombs  И после- бум,прибират се.Ами жените,които не раждат, на тях за какво ли са им? newsm78 Щото ми изглежда тъпо само за едното кърмене 1-2 години да си ги мъкна цял живот и да ме боли гърба от тях.Пък и космите за какво ли са ни създадени- да ги епилираме  Joy

# 25
  • Мнения: 2 673
Забременей, роди. После пак повдигни темата....едва ли ще е актуална

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Мамите са ти дали добри отговори,но аз бих искала да задам само един въпрос,отправен към всички ви.Защо според вас жената е създадена така,че има гърди.За какво всъщност са предназчначени гърдите?Със сигурност не ,за да ги мачкат мъжете или пък за да им слагаме силикон и да стават част от суетата на жената.

Всъщност баш за да ги мачкат мъжете са създадени такива каквито са. За кърменето са нужни само млечни жлези каквито имат всички бозайници. Доста маймуни кърмят с плоски гърди.


А на авторката бих отговорила като Блонди,  Peace

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не съм изпитвала отвращение - само ужас че пак трябва да ям и пия течности за да имам кърма.
Но като цяло кърменето ми липсва ужасно много!
Спрях да кърмя преди 6 месеца и вчера докато гушках сина ми след като го нахраних с АМ, милото се обърна с желание да си посуче от сутиена ми  Sad Значи още не е забравил!
Не може така на изуст да говориш, преди да забременееш, родиш и имаш бебе.
Хормоните и майчинското чувство преодоляват всякакви отвращения към кърмене, чистене на насрани дупета, повърнато и т.н. А ако си толкова отвратена от всичко това, изчакай с бебето.

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да те попитам нещо в стила и логиката която развиваш!Природата е дала на жената детеродни органи и шанс да ражда нормално.Защо тогава в днешно време толкова жени искат да родят секцио ThinkingПричината е една и съща както с правото на избор за кърменето!Всеки сам си решава и преценява!

# 29
  • Мнения: 2 051
Природата е дала на жената детеродни органи и шанс да ражда нормално.Защо тогава в днешно време толкова жени искат да родят секцио ThinkingПричината е една и съща както с правото на избор за кърменето!Всеки сам си решава и преценява!

Разбира се! Hug
Също има и право да говори свободно за това, което му е приятно или не и да изразява мнението си независимо от другомислещите.

Ти спомена, че си имала неприятности с кърменето, какви бяха трудностите?

Общи условия

Активация на акаунт