За Банана.

  • 4 197
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не, не виждам смисъл и нужда, нито остава нещо полезно в банана след това. Милион пъти е по-добре и просто едно обикновено купено пюренце  Peace

# 16
  • Мнения: 209
Нити го печи, нито го вари. Пасирай го суров.
Мойта мамуна много го харесва, но наистина много запича.

# 17
  • Мнения: 4 447
Не, не виждам смисъл и нужда, нито остава нещо полезно в банана след това. Милион пъти е по-добре и просто едно обикновено купено пюренце  Peace

Ми няма само Банан.. има с ябъка, а на Калоянчо Ич не му се нрави...  Grinning

# 18
  • Мнения: 209
На Хип има само банан, ако държиш да е от бурканче.

# 19
  • Мнения: 2 152
Mилион пъти по-добре е, суров ,намачкан с вилица банан

Печи го, вари го.... и за какво??? newsm78
Нищо полезно не остава в този банан
Много се чудя на някой такива идеи,честно Crazy Crazy

# 20
  • Мнения: 4 447
Mилион пъти по-добре е, суров ,намачкан с вилица банан

Печи го, вари го.... и за какво??? newsm78
Нищо полезно не остава в този банан
Много се чудя на някой такива идеи,честно Crazy Crazy

Е, сега никой не се е научил роден  Joy

А как пък ти дойде на ума с вилица???  Shocked Crazy newsm78

# 21
  • Мнения: 1 467
Бананът се смята погрешно за най-подходящия плод за бебета. Съдържа малко калций, малко витамин C и много мазнини. В допълнение на това, бананите обикновено се берат все още зелени и узряват насила във фурни и специални газови помещения. Така че, по-добре е да се отнесете с недоверие към този плод, защото в нашата зона този плод съдържа много малко витамини и няма добри хранителни качества като цяло.

# 22
  • Мнения: 4 447
Бананът се смята погрешно за най-подходящия плод за бебета. Съдържа малко калций, малко витамин C и много мазнини. В допълнение на това, бананите обикновено се берат все още зелени и узряват насила във фурни и специални газови помещения. Така че, по-добре е да се отнесете с недоверие към този плод, защото в нашата зона този плод съдържа много малко витамини и няма добри хранителни качества като цяло.

Съгласявам се! yes

# 23
  • Мнения: 2 152
Уф, сега пък това ли....
Нямате спирачки Stop

Всичко е мръсно, с нитрати, с газове, с изпарения...Шишетата да не се стерилизират, че незнам си какво се отделяло
Карайте го по така бе момичета.
Направо да ви се чуди човек с какво се храните и как сте още живи Whistling Whistling

# 24
  • Мнения: 1 467
Уф, сега пък това ли....
Нямате спирачки Stop

Всичко е мръсно, с нитрати, с газове, с изпарения...Шишетата да не се стерилизират, че незнам си какво се отделяло
Карайте го по така бе момичета.
Направо да ви се чуди човек с какво се храните и как сте още живи Whistling Whistling



Трябва да ти кажа, че аз съм много така, както казваш ти, но това няма нищо общо със стерилизирането и такива глупости. Просто това е факт, четох го в една книга за захранването, където са анализирани плодовете и зеленчуците, тоест, кое е най-доброто за децата ни. Не пише, че не трябва да даваш, просто като даваш, да знаеш какво даваш. Това е. Дори мисля да попреведа, защото е много, много полезна информация.

# 25
  • Мнения: 3 042
Може да направиш пюре с печен банан.
Аз съм пекла банан.
Опекох си банан, опекох и  ябълка и пасирах. Но ми казаха да направя такова пюре за запичане, защото Злати беше с разстройство. Стана много вкусно, но само няколко пъти го направих, що да се мъча като има готови Blush

Mилион пъти по-добре е, суров ,намачкан с вилица банан
А как пък ти дойде на ума с вилица???  Shocked Crazy newsm78

Защо се учудваш, че се намачква с вилица. Това е най-лесният начин ако не пасираш храната. Доста е разпространен. Peace

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 20:11 от rubi

# 26
  • Мнения: 4 447
Може да направиш пюре с печен банан.
Аз съм пекла банан.
Опекох си банан, опекох и  ябълка и пасирах. Но ми казаха да направя такова пюре за запичане, защото Злати беше с разстройство. Стана много вкусно, но само няколко пъти го направих, що да се мъча като има готови Blush

Mилион пъти по-добре е, суров ,намачкан с вилица банан
А как пък ти дойде на ума с вилица???  Shocked Crazy newsm78

Защо се учудваш, че се намачква с вилица. Това е най-лесният начин ако не пасираш храната. Доста е разпространен. Peace

М...не, не, знам, това завилицата беше саркастично.  Whistling

# 27
  • Мнения: 2 249
аз го давам суров банана-дори не си играя да го пасирам ами го чупя с ръка(добре измита де-да не ме почнете сега) по малко и НИЯ сама си го "дъвче" нещо там и си го хапва-по половин банан

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
малко офф, но не се чудете на печен банан. това си е разпространен начин за приготвяне на десерт от този плод (за възрастни). запечен, фламбиран, полят с шоколад, със сметана... прави се това, да.
виж, варен банан от типа на тия, дето се продават у нас - такова чудо не съм чувала.
варят едни други банани, които се използват за готвене, ама това го правят по други географски ширини.

# 29
  • Мнения: 200
малко офф, но не се чудете на печен банан. това си е разпространен начин за приготвяне на десерт от този плод (за възрастни). запечен, фламбиран, полят с шоколад, със сметана... прави се това, да.
виж, варен банан от типа на тия, дето се продават у нас - такова чудо не съм чувала.
варят едни други банани, които се използват за готвене, ама това го правят по други географски ширини.
Точно така, права си. Тези баанани у нас нямат нищо общо с  Банана Мачо например, които е за готвене.
Бананът се смята погрешно за най-подходящия плод за бебета. Съдържа малко калций, малко витамин C и много мазнини. В допълнение на това, бананите обикновено се берат все още зелени и узряват насила във фурни и специални газови помещения. Така че, по-добре е да се отнесете с недоверие към този плод, защото в нашата зона този плод съдържа много малко витамини и няма добри хранителни качества като цяло.

Съгласявам се! yes
Не съм съгласна, съдържа:
Вода (g)2 76.4 (75.1-77.7)
Proteínas (g) 1.2
Lípidos (g) 0.28 (0.27-0.3)
Colesterol (mg) 0
Hidratos de carbono (g)2 19.3 (17-20.Sunglasses
Fibra (g) 2.9 (2.5-3.4)
Calcio (mg) 8.2 (7.3-9)
Hierro (mg) 0.6
Yodo (mg) 2
Magnesio (mg) 37.2 (36.4-38)
Zinc (mg) 0.22 (0.21-0.23)
Sodio (mg) 1.25 (1.0-1.5)
Potasio (mg) 350
Fósforo (mg) 0.055 (0.05-0.06)
Tiamina (Vitamina B1) (mg) 0.07
Riboflavina (Vitamina B2) (mg) 0.44 (0.37-0.51)
Piridoxina (Vitamina B6) (mg) 0
Vitamina B12 (mg) 10.75 (10-11.5)
Ácido ascorbico (Vitamina C) (mg) 21 (20-22)
Ácido fólico (mg) 0.85 (0.8-0.9)
Niacina (mg Eq. niacina) 25.5 (18-33)
Vitamina A (mg Eq. retinol) 0.00
Vitamina D (mg) 0.22 (0.20-0.23)

Общи условия

Активация на акаунт