500 лв. за майките дългосрочно

  • 4 871
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Абе тия румънци ми свалиха шапката... ooooh!. Аз все се успокоявах, че не сме най-зле в Европата, ама откакто се отвориха границите и ни заляха едни румънски реклами и едни нови румънски Дачии (сякаш половин Румъния е тръгнала на разходка по северното ни черноморие с новите си коли) и направо ме досрамя... нали бяха по-зле от нас, как така ни изпревариха по стандарт. Че ние явно съвсем сме спали през тия години на прехода. Даже и заводът на Калиакра се бил изнесъл в Румъния. Ама хората явно знаят накъде отиват и как се управлява държава, не са като нас - да ни орязват помощите при многодетство.

# 16
  • Мнения: 6 167
250 евро на месец! емигрирам в Румъния  Laughing
сега има да им се увеличи раждаемостта на малцинствата с 700 процента

# 17
  • Мнения: 3 098
Кмета на Приморско дава 2000 лв.за новородено.Поклон и пред него!Така де,стига сме се кланяли на комшиите само. Laughing

# 18
  • Мнения: 7 114
Хубаво си живеехме в заблуди.  Simple Smile
Колите с румънска регистрация по българските пътища са нови и много. Особено по магистралата Варна-Шумен.  

# 19
  • Мнения: 9 865
Имат магазин Икеа, да! Явно в Румъния покупателната способност е по-голяма.
Чувала съм, че средната РЗ е с около 100-200Е над нашата тук.
Но аз да ви кажа и в Б-я не знам каква е точно СРЕДНАТА... защото пари под масата, това онова...

# 20
  • Мнения: 3 098
Хубаво си живеехме в заблуди.  Simple Smile
Колите с румънска регистрация по българските пътища са нови и много. Особено по магистралата Варна-Шумен.  
Аз гледах един репортаж за румънците.Да,политиците им в пъти по_добре се грижат за народа.Да не кажа,4е нашите изобщо хал хабер си нямат за какво са в парламента.
Идват в България,тъй като по тяхното крайбрежие има бази,но са ужасно запуснати.Трябва да налеят доста пари там,за да се превърнат в курортни селища.Но тъй като в момента на румънците им са приоритетни съвсем други зада4и,това е на заден план.
Затова са на нашето 4ерноморие.И е хубаво,дето идват,защото вливат пари в България.

# 21
  • Мнения: 1 299
Кмета на Приморско дава 2000 лв.за новородено.Поклон и пред него!Така де,стига сме се кланяли на комшиите само. Laughing

и на Бяла и на несебър...още някъде даваха по 500 лв.... Ама искам и в Сф да дадат

# 22
  • Мнения: 4 841
Добре де, ние да не си изкарваме в чужбина ладите и москвичите??? Който има пари за почивка или екскурзия в чужбина, що да няма за нова кола?
Пък и това, че хората са си купили по един автомобил МЕСТНО ПРОИЗВОДСТВО, не значи, че постигнали супер стандарт. Не са с Мазерати-та, все пак  Simple Smile

Истината е, че всичките пари се наливат в Букурещ, който е наистина страхотен град в момента, но по селата има такава мизерия... Монетата винаги има две страни.

С поклони се видя докъде стигнахме. Хайде да пробваме малко с вдигната глава.

# 23
  • Мнения: 1 233
250 евро на месец! емигрирам в Румъния  Laughing
сега има да им се увеличи раждаемостта на малцинствата с 700 процента
Идвам с теб Grinning
Евала на румънците!

# 24
  • Мнения: 589
Нови протести на базата на какво? Ситуацията в Румъния ли? Ами тогава ще скочат у учителите и направо ще поискат 550 евро.

Колко е средната РЗ там? А инфлацията? А БВП? А процента безработица? Здравеопазване? И т.н. и т.н
Най-лесно е да си правим напразни изводи от 2 суми и веднага да скачаме. Това, че са ни приели в ЕС по едно и също време, не означава че сме еднакви с тях,все пак...

Помните ли колко училища се закриха 90-те години и колко учители се изпосъкратиха? Тогава се приказваше от управляващите,че тези,които са останали,ще взимат повече-нищо подобно не се случва...Проблема е в това,не,че няма пари,а че не се управляват в интерес на народа,харчат се на поразия за други цели,ама айде да не зациклям в друга посока...
 Трябва да се започне отнякъде,и аз смятам,че децата,тяхното отглеждане и домашно възпитание са най-важното.Намерил се е някой с два грама мозък в Румъния да прозре,че си струва да се инвестира в бъдещите данъкоплатци,евала!
 А нашите учители също са родители,и както е тръгнало,скоро няма да има кого да учат...или ще ги преквалифицираме в социални работници да решават проблемите,възникнали вследствие на лошото или никакво възпитание на децата ни,понеже ги оставяте на бавачки и ясли от бебешка възраст...Не,че бавачките не ги възпитават,но НИКОЙ не може да замени майката,НИКОЙ не може да я замести...

# 25
  • Мнения: 1 299
Н е виждам за какво да им се покланям...а и братя не бих ги нарекла. Браво на тях за тях си. Иначе четох, че и при нас ще правят Министерство на семейството, сега разбирам какви ще са му функциите

# 26
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

Все си мисля, че и малката победа с майчинството, беше голяма крачка напред. Или бързо се забрави това?


За сведение, в момента получавам 180 лв майчинство. След три месеца се връщам на работа и заплатата ми е 200 лв.
Ако е дал Господ да имам друго дете , ха познайте колко ще ми бъде майчинството Sick #2gunfire?

# 27
  • Мнения: 4 406
Хубаво си живеехме в заблуди.  Simple Smile
Колите с румънска регистрация по българските пътища са нови и много. Особено по магистралата Варна-Шумен.  
еле пък по Русенските улици...
Чух, че румънците имат закон , не толериращ внос на коли, по- стари от 3 год. имат си и завод. Дачиите не са толкова ужасни коли и нова такава е за предпочитане пред 15 годишен опел да речем.
похвално е , че са се сетили в правителството им, че след 20 години може и да няма кой да плаща данъци. затова стимулират раждаемостта сега

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Но аз да ви кажа и в Б-я не знам каква е точно СРЕДНАТА... защото пари под масата, това онова...

Хихихихи, какви протести при това положение!!! Що не запротестираме с/у сивата икономика. Ама всеки да запротестира пред себе си!!! Тогава да се мерим с който си искаме... Пари за майчинство и пенсии няма да има докато в тази държава не внася ВСЕКИ!!! Я си сложете ръка на сърцето колко от вас плащат осигуровки в/у пълната си заплата! не ми се подхваща темата, щото предния път много се ядосах. Е това сме ние! Все най-умните, най-работливите, най-тарикатите и най-искащите. Е, не може, тази схема никъде не върви. Хем всеки е оттаковал плащанията клъм държавата, хем после иска от нея. Те тия пари да не падат от небето... и не ми казвайте само за източени фондове, щото ако са източени това е било доста отдавна, просто после никой не е внасял в тях.

# 29
  • Мнения: 1 264
Кмета на Приморско дава 2000 лв.за новородено.Поклон и пред него!Така де,стига сме се кланяли на комшиите само. Laughing

и на Бяла и на несебър...още някъде даваха по 500 лв.... Ама искам и в Сф да дадат
в Чепеларе дават 1000 лв

Общи условия

Активация на акаунт