МАЙчета 2005 (93)

  • 10 747
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 888
И аз Успях да ви изчета Hug, ама сега не мога да пиша!два часа ровя за санаториуми за Теа и на камък удрям и се изнервих много!Май накрая никъде няма да идем!Че сме и тежки- мама с две бебета и един тати 3- то бебе hahaha;
 
Иви,дано някой ден и моите очи се радват на такава идилия Heart Eyes.
Пожелавам ти го от все сърце Heart Eyes Hug

# 61
  • Мнения: 522
Кръщене Най-после успях да ги кача Grinning.

# 62
  • Мнения: 948
Гита, страхотно кръщене! PeaceВсички сте много хубави! HugЧестито ви християнче, да ви е жив и здрав и само да ви радва! Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 1 101
Стискам палци първия следобеден сън на Дени в яслата да се окаже безпроблемен! Praynig

Благодаря! И на всички за пожеланията  bouquet

Като отидох да го взимам в 16ч, нашия юнак току-що се беше събудил и сядаше да закусва, та обикалях 15-ина минути докато се наяде. Спал е 3 часа! Без проблеми Grinning Наистина мартеа беше права, че усеща че не си е вкъщи и важат други правила и ритуали  bouquet А вкъщи остави, че само с кърмене заспива, ами редовен номер му е да спи около час и после идва при мен да суче и така сучейки спи още час-два Crazy Като отидох да го взимам, ме вкараха в залата да го видя, а той седнал послушно на едно столче и заедно с лелката хранят едно детенце. Аз си говоря с лелката, но той не ме чува, а съсредоточено помага Laughing По едно време момченцето, което седеше до него ме видя, позна ме и започна да ме сочи и да вика на Дени "виж, виж". Чак тогава дребния се усети, че съм там и се втурна към мен Heart Eyes Казаха, че всичко си е изял, контактува много добре с децата и с леличките и се радват, че имат обратна връзка с него и може да си каже какво иска и какво не му харесва.

Пателина, много мъчно ми става за малкия Sad Дано наистина бързо се адаптира!

Гита, чудесно християнче! Да ви е живо и здраво!

# 64
  • Мнения: 664
Сиска, казах ли ти Wink И Мари се държи по същия начин, когато е в бавачката, абе хитри маймунки са Laughing

Пателина, ти си знаеш най-добре, но защо не се опиташ да поговориш с лелките, може би не правят достатъчно усилия да му помогнат в адаптацията.

Иви, добра кака си имаЛори! Пожелавам ти успех със санаториумите, тъкмо щях да те питам няма ли да ходите на рехабилитация.
А Мари освен оченцата, ме съмнява, че има алергичен ринит, тя е хремава непрекъснато, като казвам непрекъснато имам предвид точно това, месеци наред, ту отслабва, ту се увеличава, никога не престава. И не знам вече на УНГ ли да я води, на алерголог ли, на очен ли, затова искам да й взема час за педиатър в една от най-престижните болници тук, но затова се и чака много, а и секретарките ги мързи да гледат.

# 65
  • Мнения: 310
На Гита, честито християнче!

На Дени, браво за яслата.

Ех Иви, радвам се че сте добре Simple Smile

Ами значи за снимките от тук до края все сме ний Simple Smile

# 66
  • Мнения: 920
След целодневно обикаляне на поликлиниката, педитърката, пак поликлиниката и най-накрая Исул се оказа, че имаме малко объркана кръвна картина, показваща не много уверено инфекция, нямаме проблеми с ушите, имаме яка хрема! Е вЕрвайте ми не ми е минавало през ум че една проста хрема (макар и с алергично-ринитен привкус) може да докара до поддържане на Т 37.5-38 и до  #Crazy на майката  Laughing.





# 67
  • Мнения: 2 407
Нас днес ни върнаха от гррадината,защото не бях я пускала 2 месеца и представях бележки, сега трябва пак да и правя бактериални изследвания за 3 път-30 лв,направо ми писна.Директорката нищо не каза като и дадох бележката,понеделник трябваше да сме на ясла,но се успахме и чак днес отидихме.
На Момчи бърза адаптация, а на Дени лек сън.

# 68
  • Мнения: 2 407
Калоян ,бързо да оздравява.
Гита ,честито христянче.

# 69
  • Мнения: 4 180
Тиа, дано бързо се оправя Калоян!

Камий, в началото спрях Теа за около месец и 10-15 дни, но не са ни искали изследвания. Обясниха ни само, че бележката трябва да я носим на края на всеки месец, а не за целия период. Примерно тя беше отсъствала от 15 януари до 27 февруари - искаха една бележка до края на янури и една до крайната дата на отсъствието.
Днес обаче ме изненадаха, че за юни се плащало предварително. И така отсвирих набързо едни 40 лв. Тя досега не е ходила никога пълен месец (рекордът й е 12 дни от 22), та ми казаха, че ако отсъства, ще оправим нещата септемрви, живот и здраве.

Сиска, браво на Дени, виж колко е общителен! Дано така да продължава с адаптацията, пу-пу!

Пателина, Момчил е точно като Теа в яслата - върви по абсолютно същия път. Теа не беше яла първите два дни, и доста си поплакваше, особено пред нас Wink. На третия ден вече хапна. После пък аз я спрях от ясла. Но като тръгна отново, започна да спи там от 3я ден. Вярвам, че всичко при вас ще се нормализира съвсем скоро!

Гита, много хубави снимки с много хубави хора Wink Насче май е спокойно дете, не го видях разреван от водата.

Чопарче, нищо не видях Sad

Иви, отказахте ли се от Банкя? Далечко ви е, вярно.... Дано намериш хубав санаториум... А нещо по морето? Поморие, примерно?

# 70
  • Мнения: 302
Вярвам, че всичко при вас ще се нормализира съвсем скоро!
Дано   Praynig
Днес баща му го заведе, но пак се плакал много..  Sad
Стана ясно, че цицината е от удар в пейката, когато са го преобличали… Не са могли да го удържат ... Абе трагедията е пълна.  Sad
Ще пиша когато се нормализират нещата и ако се нормализират иначе спирам да ви занимавам с нашите ясленски драми  Confused

# 71
  • Мнения: 31
Здравейте!!!

Аз напуснах работа, че много ме нервеше шефа и сега пак съм безработна, но не беше за траене. Първо ми каза едно заплащане, после пък намали заплатата, а е и бивш военен и крещи все едно, че е на плаца. На мен ми трябва малко и си събрах торбичката за вкъщи. Сигурна съм, че ще е за добре, така или иначе за строителни инж. има много работа в Бургас.

Марти, пък има цял месец в яслата за първи път. Мартеа, какви са тези софийски разпоредби? Как ще плащаш авансово? Само гледат да смучат пари от хората.

Сиска, браво на ученика, наистина са големи маймуни нашите малчовци. Марти и той слуша с двете уши в яслата, а в нас като се появи е като развързан. Отменихме храненето на масата. Всеки ден си измисля някакви места за ядене, като трябва да заспива вечер ни вдига на балон. Снощи беше взел твърдо решение да спи със садналите, голям рев докато се преборим с фикс идеята му. Въобще малко е объркващо всичко.

Тиа, дано нямаш много проблеми с Калоян и се оправи бързо.

Иви, като ти четях поста, имах чувството, че сте в някаква приказка, толкова милички са ти дечицата, пу пу пу.

Гита, да ти е живо и здраво християнчето!!!

# 72
  • Мнения: 4 180

Ще пиша когато се нормализират нещата и ако се нормализират иначе спирам да ви занимавам с нашите ясленски драми  Confused


аааа, не така! (както казва Теа)
Нали точно затова сме се събрали тук!
Я пиши по-често, всички сме на едно дередже, ще обменяме опит, съвети и най-малкото да се успокояваме взаимно!
Наистина, знам колко ти е тежко в момента, при мен беше същото, но поне мога да те успокоя, че нещата наистина се нормализират в един момент, и той идва учудващо бързо. Първите 3 дни са критични, но наистина ще свикне.
Цицината при преобличането... хич не е хубаво това, дано няма повече подобни изцепки Praynig Теа пък беше ужасно подсечена, то без "жертви" не може... И досега веднага мога да позная кога е акала в яслата - дупето е подсечено вечерта. Ето така беше вчера - явно я измиват, не я избърсват добре и вечерта положението е ужасно - може би и аз съм си виновна, много е изнежена в това отношение - никога не съм я оставяла наакана и за 5 минути, и досега след всяко миене я мажа с Павлодерм... та оттам е проблемът.
А лелките как са? Симпатични ли изглеждат? При нас едната изглеждаше особено студена, но успях да разчупя леда с нея, все я подпитвам, все гледам нещо да я изчеткам, да обясня колко съм доволна... сега може и да ме линчувате, но от време на време нося по нещо малко - я бонбони, по-често бурканче нес кафе, бурканче сметана и сладки, абе гледам да засвидетелствам внимание... но не мисля, че затова се държат еди как си, просто мисля, че нашите не са гадове, а такива, разбирам, че има много....
Ауу, каква подмазвачка съм само като се изчетох какво съм написала Embarassed Но като става дума за детето, все гледам да е со кротце, со благо. Много, ама много съм се променила - като си спомня как се карах и разправях преди по разните му институции и опашки... пък сега съм такава овчица (за да не кажа овца) Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 101
Пателина, и аз като Теа ще кажа "ааа, не така" ( между другото, и Дени ни се кара така, само че винаги се обяснява - "ааа, тати, не така, това е лошо" или "ааа, не така, карай бавно" Laughing) Пиши, много ви съчувствам, но със сигурност ще се успокоят нещата рано или късно - дано е по-скоро Praynig

И Дени вече е много подсечен Tired Тази сутрин като го заведохме, в момента, в който влезе в залата се разплака и се обърна да си ходи. Ние останахме във фоайето и след 1 минута вече не плачеше. И днес ще спи там, дано пак няма проблеми Praynig

Kremenchen, добре си напуснала Hug Дано скоро си намериш нова, сто пъти по-добра работа Peace

Тиа, дано бързо се оправя Калоян! Като говорите с ania за алергични ринити, аз отдавна това си мисля за Дени и неговата хрема. Но пуста педиатърка, не можем да излезем на глава с нея #2gunfire Тази сутрин преди яслата, водихме Дени и му взеха секрет от нослето и гърлото - 12 лв си платихме, а ако се изолира нещо се доплащат още 7 лв. Лаборантката се възмути как може да не дават направление за изследвания на едно дете, а трябва да плащаме Close Стискайте палци да са добри резултатите! След това отиваме пак при алерголожката, а после на УНГ. И ще продължавам да се боря за направления, да му се не види и трудната работа Crossing Arms

Дени нощем едва диша - хърка, носоглътката пълна със секрет, който постоянно хрипти и го дави като диша. Той се буди, върти се, спи му се, а това хриптене и трудно дишане му пречи. Съсипа си съня милото, и аз моя покрай него. А денем му няма абсолютно нищо - няма хрема, няма сополи, кашлици. Егати упоритото чудо - повече от 3 месеца се борим ooooh! Tired

Лек ден на всички!  bouquet

# 74
  • Мнения: 664
Сиска, и тук не дават направления, било нормално малко дете да е хремаво непрекъснато. Затова ще си платя, но предполагам тестовете за алергии ще ни излязат много скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт