Резултат от спермограма

  • 7 672
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 939
Ох, мразя да гледам такива спермограми! половината материал е неподвижен (акинетичните). Астенозооспермията е точно това - неподвижни. Ама защо сте я правили след 6 дни? 3 са достатъчни. Повторете я пак, но след 3 дни въздържание. И тогава гледай резултатите. Когато дните са повече - данните се влошават. Казвам го от опит.

# 16
  • Мнения: 4 306
При все, че сте я правили след 6 дни въздържание - прилично изглежда. Това, че е намалена подвижността в случая, мисля че може да се коригира.
За аглутинатите трябва да говорите с ембриолога, правил спермограмата или андролог.
Но по-добре след като отмине настинката, да направите контролна спермограма, след по-малко въздържание, с морфология по Крюгер.

# 17
  • София
  • Мнения: 303
Благодаря много за бързия отговор.ами превихме я след 6 дни,защото тогава ни записаха дата и час, а и уж изчаквахме да пооздравее,ама....

# 18
  • Мнения: 1 950
Повторете я с 3 дни въздържание, спермограмата дори и сега е доста прилична.

# 19
  • Мнения: 2 422
Когато проблема е при мъжа при по дълго въздържание от 3 дни качеството и количеството се влошава.?????????? Нямам обяснение??? #Puppy dog
 Това е мнение на доктор  smile3516

# 20
  • Мнения: 1 224
Когато проблема е при мъжа при по дълго въздържание от 3 дни качеството и количеството се влошава.?????????? Нямам обяснение??? #Puppy dog
 Това е мнение на доктор  smile3516
Точно така е - ако пробата се вземе на следващия ден след секс материала е малко..."изразходван", но след повече от 3 дни въздържание е "попрестоял" така че се влошават показателите.
Също нещо важно - трябва да се внимава при "събирането" на материала да не се изпусне първия еякулат - той носи най-здравите и най-бързите плувци а е лесен за "прахосване".Това също от опит го казвам Embarassed, моичкия много я мрази тая процедура, само мрънка и веднъж "абе събрах там нещо"....и после като си видя спермограмата Shocked.После си призна че "празсипах малко..."

# 21
  • Мнения: 561
На Надда спермограмата е чудесна, 14 по Крюгер си е норма!!!! Да не говорим пък за общия брой!!!Прилича на правена в клиниката на Владимиров, ако е там нямате място за притеснение, д-р Тачева е отличен специалист.

# 22
  • Мнения: 17
Здравейте отново момичета и на теб Малечка.
Нашата спермограма е правена в клиниката на Владимиров,затова твоята е малко по-различна от моята.Що се отнася за аглутинатите-ембриолог ми обясни,че това може да е някакво моментно състояние,което може да няма отношение за момента към спермограмата.Това са слепвания на самите сперматозоиди,което е по-скоро имунологично,но няма нищо страшно.Трябвало да се пие аспирин протект,но все пак се посъветвай с лекаря ти.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 15
въздържание                                      4 дни
обем                                                    2.0ml
pH                                                    8
Сперматозоидна концентрация    27 500 000млн / ml   
Сперматозоиди с нормокинеза    61.4%   
Сперматозоиди с хипокинеза    *%   
Сперматозоиди с акинеза                  38.6%   
Левкоцити                                        1-2на поле   
Аглутинати                                          Няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди    33 750 000млн.   
Седимент    подвижни и неподвижни трихомони*** 

аз лично нищо не разбрах 
Това са резултати от Лаборекспрес и нещо не ми изглеждат, пълни поне на мен. Като гледах из сайтовете показатели и стойности които се включват в стандартната спермограма , тази ми изглежда не особенно пълна.Идея къде във Варна могат да направят качествена спемограма

# 24
  • Мнения: 4 324
megan06 липсват данни за морфологията, а тя е от изключително значение.
Тези трихомони не разбрах има ли ги или ги няма?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 15
И аз нищо не разбрах, и за това сега ще направим във АГ болница. Защото тази опредевено ми изглежда не пълна и нещо не ми вдъхва доверие.

# 26
  • Мнения: 2 422
Да направете я другаде Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 15
въздържание 5 дни
Обем          3.00 ml
концентрация         37 000 000/ml
подвижност             65%
прогресивна подвижност           3                 >2
общ брой                 111 000 000                   >40 000 000
ph                              7.9
вискозитет                 нисък
цвят                           белезникъв
Частици                    минимално                         минимално
кръгли клетки           <1 000 000/ml                <1 000 000/ml
                                                                          Криопрезервация

Морфология(СЗО критерии;1992)
нормално форми 60%             30%

диагноза normozoospermia

Това е от клиника Кисьови - АГ болница днес не работят
В АГ някой може ли да каже дали  спермограмата съдържа същие компоненти или е по-различна

# 28
  • Варна
  • Мнения: 117
В АГ  спермограми правят Александров и Борисова
в клиника Кисьови се прави от Александров.
Спермограмата ви е достоверна.

# 29
  • Мнения: 17
Здравейте на всички, които пишат в този форум. За първи път пиша тук и сигурно няма да е последен,защото информацията,която давате е разбираема и достъпна за всички. Нали ги знаете докторите?!Говорят с термини и често пъти нещата ни изглеждат по-лоши отколкото са в действителност. А сега към въпроса. Близо 9 месеца се борим за бебе,но то все не се получава.Понеже имам едно дете,а второто се бави,решихме да тръгнем по доктори.Като начало,мъжът ми си направи спермограма в мед.лаборатория"Сана"в София.За съжаление,в нея изобщо не е отбелязано дали е правена по СЗО или Крюгер.От това, което прочетох във форума и това,което виждам пред себе си на листа,доста инфо липсва.Затова ви моля,след като прочетете написаното от мен,да споделите своите мнения.
Количество: 5.5 мл
Цвят:седефенобял,почти прозрачен
рН: 8.5 /реф.граници 7.5-9/
Миризма:специфична,слаба
Втечняване:след 25 мин /0-40/
Брой сперматозоиди: 95.5  /10-е 9/l; реф.гр. 40-340/
Левкоцити /на зрително поле/: 6-7 левкоцита
Еритроцити/на зрително поле/: единични еритроцити
Други:единични епителни клетки
Нормокинеза: 50 % /60/
Хихокинеза : 10 %
Акинеза: 40 %
Нормални форми: 46 %  /60/
Дегенеративни форми: 54 % /предимно главични дефекти/
Заключение:Нормоспермия.Леко изразена акиноспермия.Леко изразена тератоспермия.
Надявам се някой да е по-наясно от мен с горепосочените резултати.В сряда сме на доктор,но ми се ще по-рано да науча подробности. Ще се радвам да ми отговорите.   

Общи условия

Активация на акаунт