Отговори
# 15
  • Мнения: 884
При мен първото раждане беше с окситоцин, не бяхя ми изтекли водите и докторката свърши тази работа, преди да сложи системата, а час преди това ми падна тапата-червеникаво такова, не може да не се забележи. Раждането беше ужасно бързо-не повече от 30 минути, но толкова болезнено, че сега втория път бих предпочела друг, по-цивилизован метод.

# 16
  • Мнения: 1 243
Моята тапа падна на 17.12 вечерта на 17.12 ме вклучиха на система и на 18.12 в 02.20 часа родих.Иначе тапата ми представляваше бяла с розови нишки ама имах и болки в болницата влязох с 1 см разкритие Peace

# 17
  • Мнения: 3 069
Тапата е кафеникава или розовееща слуз, която може да изтича и няколко дни.
А за окситоцина е най-добре да се слага, когато трябва да се бърза по медицински причини, усилва контракциите, зачестяват, много по-болезнени са от нормалните, но понякога е необходимо.

# 18
  • Мнения: 451
И моето раждане предизвикаха с окситоцин. Беше болезнено, но и бързо. За тапата не съм компетентна.

# 19
  • Мнения: 617
Незнам как е след системата, защото мен не са ме включвали на система.
При мен тапата представляваше слузеста леко розовооцветена течност, на след вашия ден рано сутринта родих.

# 20
  • Мнения: 3 092
С или без окситоцин еднакви раждания няма. Каквото и да ти разкажат момичетата, не можеш да очакваш същото. Wink
 

да и аз подкрепям напълно това мнение.Така е.Просто се настрой положително.
Тапата при мен бе слузеста и кафеникава - не можеш да я объркаш определено.Падна след като контракциите ми бяха започнали .
Леко раждане! Grinning

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
То и тапите са различни  Laughing не само ражданията.
Първия път беше повече слуз с малко кръв, втория път беше като водичка бистра и тук таме слуз и кръв, даже помислих да не са тръгнали водите ми да изтичат по малко Wink
Окситоцина ускорява раждането значително, но болката е ужасна!! Като те хване и не пуска, не можеш да разбереш кога да напъваш, кога да почиваш, съответно вероятността за разкъсвания е голяма. А това, че си закован на леглото е най-малкият ти проблем  ooooh! Чак вторият път, без окситоцин, разбрах що е то контракция и напън. Лично аз не бих раждала с окситоцин, ако всичко е наред  Peace
Епидуралната мен ме отказаха да я слагам, като споменаха че забавяла раждането  Laughing Бързах да си гушна бебето Wink но надявам се ти няма да направиш тази грешка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт