Притеснена съм-падна и се удари

  • 12 255
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 296
Преди 2 дни и моето бебе падна от дивана, че сме и с теракота. До като се обърна и той беше по корем на земята. Нищо не забелязвам да му има за сега. Следя и аз за симптоми, дано да няма.

# 46
  • Мнения: 1 044
МОЕТО МОМЧЕ ПАДНА НА 5 МЕСЕЦА ЗА ПЪРВИ ПЪТ ОТ ДИВАНА.НИЩО МУ НЯМАШЕ - НИЕ СМЕ С БАЛАТУМ, КОЙТО ИМИТИРА ПАРКЕТ, КАТО ПРИ ТЕРАКОТАТА Е ТВЪРДО. ПРАВИЛОТО ПО ПРИНЦИП Е - СЛЕДИШ 24 ЧАСА ЗА ПОВРЪЩАНЕ И СЪНЛИВОСТ.НО АКО СЛЕД ПАДАНЕТО ДЕТЕТО ВЕДНАГА Е ПРОПЛАКАЛО И Е СПРЯЛО ДО 15 МИНУТИ, ВЕРОЯТНОСТТА НЕЩО ДА МУ ИМА Е НИЩОЖНА - ОТ Д-Р СПОК ЗНАМ. ОТСЕГА НИКАКВО ОСТАВЯНЕ НИКЪДЕ САМ, ОСВЕН В КОШАРКАТА - НА МЕН ПЕДИТО МНОГО МИ СЕ КАРА ТОГАВА, СЛЕД НАШЕТО ПАДАНЕ, АМА ЧЕСТО СЕ СЛУЧВА, ТАКА ЧЕ СПОКО. Peace

# 47
  • Мнения: 8 917
Момичетата са ти казали за какво да гледаш. И аз първият път Гери като падна се стреснах, но съвсем скоро се успокоих, че малките така растат Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 128
Голямата ми дъщеря беше паднала от дивана. Ние с моя мъж така разбрахме, че бебето вече се обръща и повярвай ми никога няма да забравя този звук от удара на малкото телце в земята. Ужас.

# 49
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Моето бебче не е падало, но мен също ме е страх от това. За да избегна тази неприятна случка, купих най-обикновено малко килимче 1 метър на 50 см, което слагам на пода. Там бебчо лежи и си играе, дори и да се преобърне не може да падне, пък и килимчето му служи само за игра (никой не стъпва по него Mr. Green ).

# 50
  • Мнения: 2 677
Случва се. Не знам за бебе, което не е падало от някъде.
Моят син също се изтърколи от спалнята наскоро. Нормално е да се стреснеш, аз лично бая си изкарах акъла. Да не говорим, че следващите няколко дни ме гризеше едно непрекъснато чувство за вина, че съм го допуснала... Но не можем от всичко да ги предпазим.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моя пада постоянно Mr. Green За първи път падна на 7 месеца, доста по-късно от очакванията ни Wink Доколкото знам, ако не повръща всичко е ок.

# 52
  • Мнения: 865
аз бях намерила Дари да виси от спалнята с главата надолу,а беше на 3 месеца.изтласкала се беше с крачетата до ръба на леглото.много се изплаших и плаках.сега като не я наблюдавам е в леглото или обградена с възглавници.не искам да има травми от моята разсеяност

# 53
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И аз не мисля,че има повод за притеснение,но за да си напълно спокойна звънни на педито и го питай какво да следиш  Wink

# 54
  • Мнения: 1 273
Майчета,  Боби  ( 5 месеца и половина) преди малко падна от спалнята.  Cry Cry Cry Cry
Много съм изплашена. Тук съм чела много такива теми и какви симптоми да следя, ама сега не мога да намеря и да се сетя нищо. Не мога да се свържа и с педиатърката.
Иначе, падна по корем, но си удари и главата и сега е леко зачервено на челцето отгоре. Голям рев падна, а сега седи и се хили и крещи. Моля кажете, знаете ли какво да следя и какво да правя. Ако пък и изровите и старите теми....
 Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 55
  • Мнения: 2 908
При нас на 2 месеца стана така-бях много изплашена,главата и се поду от едната страна много,стана цицина,но докторката я гледа и каза,че  щом се смее,весела и жизнена,гледа адекватно,а не отвеяно...значи е добре.

# 56
  • София
  • Мнения: 618
Ние го преживяхме на 3м, следи се за продължителен и необичаен плач или сън, кръв от носа или в урината. Най-вероятно нищо му няма  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 12 554
Първо не се шашкай. Тепърва предстоят паданията.
Челото е най-здравата част на черепа, така че нищо му няма на Боби.
Следиш за повръщане /на фонтан/, сънливост, различна от обичайната, и дали детето е вяло и унило.
На главата, ако има цицина сложи малко лед в кърпичка.
Това е!
Няма страшно Wink

# 58
# 59
  • Мнения: 1 273
Благодаря за отговорите.   bouquet
Боби сега заспа, а аз съм на тръни и го следя. Направо ще се побъркам до де се събуди. Sad

Общи условия

Активация на акаунт