Отзиви за Сицилия/Катания/Етна

  • 30 097
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 839
scorpios, до къде си с планирането?
Тъкмо се връщаме от почивка на Албена, та съм се захванала да кова желязото докато е горещо, т.е. да планирам следващото пътуване. А то сме решили да е Сицилия.
Помагай, мога ли да ползвам твоя личен "справочник"  Blush

# 16
  • Мнения: 2 839
Е вече и от собствен опит мога да кажа на scorpios - категорично никакъв Крит, изобщо не може да се сравнява с Неапол и Сицилия.
Бяхме 7 дни по тези места, снощи се върнахме. Като остане време ще напиша впечатления.

# 17
  • Мнения: 335
Nataliya,благородно ти завиждам за разходката до Сицилия  Hug Ние Декември щяхме да ходим,но тогава малката беше само на 1г. и реших че ще е трудно пътуването  Rolling Eyes Още повече че беше зима и не знаех времето как ще е.По-скоро се притеснявах за пътя Добрич-София,отколкото София-Катания.А сега като чета колко хбаво е била направо ме е яд  Crazy Майка ми от 3 години работи в Катания,но до вулката още не е ходила  Confused Иначе последният път ми донесе камък от самият вулкан(явно ги продават там)и шише със застинала лава  Laughing Много се надявам пак да имаме възможност да отидем  Peace

# 18
  • Мнения: 369
Дива, радвам се, че ти е харесало! Чакам подробен разказ от теб, защото приятелят ми си издържа шофьорските изпити и като си получи книжката мислим да отидем отново в Сицилия, но този път с кола. Надявам се и за повторно пътуване до Неапол да го склоня, все пак са останали няколко непосетени от нас амфитеатъра Heart Eyes

Галчи, ние от 5 години сме в Мюнхен, но все още не сме посетили някои основни забележителности, чак ме е срам като се сетя.  Embarassed Не знам как се пътува с бебе, но обезателно трябва да си направите една екскурзийка до Катания и околностите. Стискам палци да ви се отвори възможност за пътуване скоро.   bouquet

# 19
  • Мнения: 884
Как са плажовете на Сицилия ? Конкретни имена на малки ,красиви селца с романтични хотелчета?  Blush Също се ориентирам за септември + Рим за 3 дни.

# 20
  • Мнения: 369
Как са плажовете на Сицилия ? Конкретни имена на малки ,красиви селца с романтични хотелчета?  Blush

Съжалявам, но не мога да ти помогна с конкретна информация. Ние бяхме предимно на екскурzия, а не на почивка. До Таормина имаше 2 големи и 2 малки плажа. Големите ги видяхме само отдалеко и не можахме да раzличим дали са с пясък. Единият малък плаж беше с камъчки, но zа сметка на това имаше шеzлонги със сенник zа главата (zа пръв път видяхме такива и ни се стори много добра идея  Party). На другия малък плаж пак имаше чакъл вместо пясък, но по средата му има остров, до който се стига по тънка пътечка. Иzглеждаше много красиво и интересно. Ето тук можеш да го видиш, има и доста други снимки от Таормина. Градът е раzделен на две- в долната му част са плажовете и малко хотели. Не е особено романтично. Но същинският град е на един хълм, до който може да се качвате бърzо с кабинков лифт. Гледката е невероятна!!!  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 839
scorpios, изчисти си кутията за лични  Wink

# 22
  • Мнения: 2 839
Малко несериозно подходих към пътеписа. Ще го пиша на старини, като имам време  Laughing
Затова пък най-после качих снимките, което пък, добре че беше scorpios, да ме пришпори да го направя  Laughing
Ето тук са

Нещо не можем да се разберем със сървъра днес, за да ги преименувам, затова пояснявам кое от къде е:
-До IMG 6831 resize са от Неапол
-ПОсле има 2 на мястото където спахме на път за Чефалу, старинно градче на северния бряг на Сицилия
-IMG 6849 resize - IMG 6893 resize - Чефалу
-IMG 6904 resize - Italy 012 resize  - Пиаца Армерина и мозайките
-Italy 013 resize - Italy 035 resize  - Етна
-Italy 039 resize до края е Таормина
-само последната е пак Етна, сниман от хотела

Така ги видях аз  Grinning
И сега едно питане. Как ви се вижда Неапол?? Защото имаме голям спор със stelt, тя е отвратена от града, а аз съм изключително впечатлена  Mr. Green Моля, да разрешите спора  Crazy

# 23
  • Мнения: 369
И сега едно питане. Как ви се вижда Неапол?? Защото имаме голям спор със stelt, тя е отвратена от града, а аз съм изключително впечатлена  Mr. Green Моля, да разрешите спора  Crazy

Определено има впечатляващи неща в Неапол, но е и доста мръсно и западнало на места. Крайбрежната ивица много ни хареса, особено онзи форт, който е във водата и в който има много приятни ресторантчета. Но минахме и по доста пусти, мизерни улички, от които искахме да се измъкнем по-бързо.  Crazy Като цяло повече ни впечатлиха околните селища и забележителности- Baia, Pozzuoli, Solfatara, Везувий и Помпей. А останаха и много други, които не успяхме да посетим.

ДиВа, от коя страна се качвахте на Етна, май не откъм Nicosi? Виждам, че и вие сте били облечени с тънки дрехи. Качихте ли се до Cratere Centrale?

# 24
  • Мнения: 2 839

Определено има впечатляващи неща в Неапол, но е и доста мръсно и западнало на места.
ТОчно затова е и спора  Laughing Мен ме впечатлява дори въпросната мръсотия на места, нали затова съм отишла, да усетя града. Тя си е част от него. Не го избирам за живеене  Grinning Човек като иска да види чисто, по-добре да ходи по центъра на Брюксел примерно, там е впечатляващо чисто, ама пък няма какво друго да те впечатли  Mr. Green

На Етна се качвахме от Linguaglossa, всъщност там и спахме последните 3 вечери. Пада се север, северо-изток от Етна.
До самия кратер не се качихме, въпреки че имаше организирани екскурзии с водач и едни джипове като автобусчета, за 6 души. Четох, че някой са се катерили нагоре сами, но вероятно е било от южната страна. По моя преценка човек без специална подготовка не може да катери пеша това което видях аз от северната.
За якета и дума не можеше да става. Аз подкована от форума бях помъкнала по едно в куфарите, ама така си и останаха там. Хванахме точно големите жеги през юли. Температурата следобедите беше 48-49. Горе където са снимките беше 38, до големия кратер няма да е била по-ниска. Но местните казаха, че и за Сицилия не са нормални тези температури.

# 25
  • Мнения: 369
Аз бях тази, която разказа, че се качвахме до горе на Етна.  Simple Smile Там беше наистина студено, въпреки че долу беше над 30 градуса. Ще кача малко снимки и аз.

Иначе за Неапол няма спор- определено си заслужава да се види!!!  Peace
(Btw аз и за центъра на Брюксел си мисля, че е впечатляващ  Mr. Green )

# 26
  • Мнения: 2 839

(Btw аз и за центъра на Брюксел си мисля, че е впечатляващ  Mr. Green )
Естествено, и аз. И съм го писала по други теми. Ама нали трябваше да си подкрепя мнението, пък дори и с цената на измама  Mr. Green

Не знам каква е тая работа с температурата. Хората от екскурзиите си се кечваха с къси гащи и потници, нямаше с якета. Но пак казвам, ненормално горещо беше. Както е било и тук де. Ама там особено  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 369
Ето и нашите снимки от Етна, от южната страна- цък.

В подножието бяхме с къси ръкави (средата на юни). Лифтът е на около 1500м височина и вече беше студено. Принудихме се да купим едно яке с надпис Етна за приятеля ми. Аз имах няколко ката дрехи и наметнах само едно яке-дъждобран. Но като се качихме на 3300м на моменти съжалявах, че не съм си купила и аз още едно яке.  Embarassed На места имаше над 2 метра вледенен сняг!  Shocked

А, Дива, да те питам още нещо- от вашата страна на вулкана имаше ли толкова много калинки??

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 16:34 от Nataliya

# 28
  • Мнения: 369
Сега се сетих- на хората от екскурзиите горе им даваха якета, обувки и чорапи под наем. Ама на нас не дадоха Sad

# 29
  • Мнения: 2 839
Няма нищо общо гледката със северния склон, ще кажеш че е друго място. Обаче аз там горе не се качвам. Мен ме чакат 2 малки деца в къщи  Laughing Може като пораснат  Mr. Green
А снимките са страхотни! И малко страшни  Laughing
Калинки нямаше, имаше едни мушици, по малки от нашенските, абе изобщо съвсем различен сорт. Бяха навсякъде където имаше лава.

Общи условия

Активация на акаунт