Пътуване от Западна Европа с кола до България

  • 10 168
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
svear,
Не съм пътувала, но тук масово мароканците пътуват и казват, че няма проблем. Ако засека една позната във влака ще я питам как е ( те пътуват от Северна Холандия, през Испания ) .

# 16
  • Мнения: 914
kalinka  Благодаря ти за сега не бързам с отговора,тъй като децата са още на училище и ще изчакаме още две седмици

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
татко се прибра точно преди седмица от тук до Бг с кола, като мина пре3 Германия и Австрия.....трьгнали са с колега от Австря в петьк вечерта около 20.00 часа, 3а да могат да минат Словения и Хьрватска пре3 нощта и да са пре3 деня в сьбота в Сьрбия......бавили са се единствено на срьбско-бг граница и са си пристигнали в сьбота на обяд в София.... 3 пьти са наливали бен3ин-  в Швейцария 3аредихме 3а последно на границата преди Германия, един пьт са 3аредили в Словения на границата и един пьт в Сьрбия.....не са спали нито ведньж по пьтя....

# 18
  • Мнения: 1 381
Ние пътувахме лятото на 2004 от България за Ирландия с кола. Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция  и от там на ферито за Ирландия. Лесно се пътува по магистралите.Даже бих казала,че проблема е като слезеш от магистралата.
Прибирахме се края на август и хванахме колоните от турски гастербайтери.Чакахме 4 часа на една магистрала в  Австрия заради задръстване.
незнам как е през Румъния, но сърбите вземат каквато магистрална такса им дойде на акъла.Нито знаеш курса на динара спрямо еврото, нито имаш време са се разправяш.Ние платихме повече пари за магистрални такси , отколкото за бензин.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И в Румъния ли е това чудо за магистралите?  ooooh!

# 20
  • Мнения: 5 462
И в Румъния ли е това чудо за магистралите?  ooooh!
Че те магистрали имат ли ???????? newsm78 hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И в Румъния ли е това чудо за магистралите?  ooooh!
Че те магистрали имат ли ???????? newsm78 hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy

Нямат ли....Имам една съученичка, която не мога д апонасям и тя все ми се перчи,че идва от Румъния. Ще я спукам от бъзик, ако нямат, ама имат ли магистрали и такси?  newsm78 newsm78 newsm78

# 22
  • Мнения: 295
В Румъния е като в България - седмична винета, която струва 2 евро. Плащаш на границата и нямаш никакви проблеми. Таксата за моста в Русе - румънците вземат 7,5 евро, нашите - 6 евро. Дори и на моста да има опашка от тирове, колите минават с предимство - така беше като отивахме за БГ. На връщане не сме чакали, дори и опашка нямаше от тирове. Докато бяхме в БГ, ходихме на разходка до Букурещ - също не е имало ама абсалютно никакви проблеми по границата, нито по пътищата.

# 23
  • Мнения: 295
Имат румънците магистрали - отвори атласа и ще видиш.

# 24
  • Мнения: 5 462
Абе доколкото си спомням нямат, пътувахме почти ден и половина . Още се потърсвам от дългото ни преминаване през задръстения им планински път от колона тирове.Имаш чувството че всички румънци са си купили по един тир и са излезли да си го карат.После като влязохме в прословутия и дълго чакан от нас град Субиет (може да бъркам името ) ми се стори че имат един два светофара за целия град и никой не спазва елементарни правила .Всеки си минава и кара както си иска , за даване на мигач , даване на предимство както си му е реда изобщо няма да отварям тема.Минете през Румъния пък после ще си говорим.. ooooh!Яхнали по една раздрънкана Дачия 30 годишна и карат като хванати от гората..... #Crazy Shocked Rolling Eyes ooooh!

# 25
  • Мнения: 5 462
Аз говоря за маршрута по който минавахме ние връщайки се от Италия ..

# 26
  • Мнения: 2 768
Пътувахме до Австрия в началото на годината през Сърбия-Хърватска-Словения. Десет дена след това мъжът ми по същия път, но до Германия.

Наистина се пътува много леко, щом малката ми дъщеря изтърпя на връщане всичките 1500 км на веднъж.  Grinning

Ако има нужда, мога да дам координатите на един приличен хотел в Хърватска, на самата магистрала е, супер удобен за този маршрут.

# 27
  • Мнения: 295
Markrit преди няма и месец се върнахме от БГ като минахме през Румъния - наистина спомените ми са доста пресни. По нашия път имаше магистрала - от Питещи до Букурещ. Сега лятото може наистина да има доста тирове по пътя - все пак през Румъния минава един от главните транзитни пътища. Най-добрия ден за минаване през Румъния е неделя през деня - тогава тировете не карат и наистина е спокойно по пътищата. Не говоря чуто от познати, а споделям лично мнение за това, което съм видяла съвсем скоро. А освен това като влезеш в Унгария - там по тяхните магистрали съвсем бързо караш и още по-никакъв проблем. Предпочитам този маршрут отколкото да минавам през Сърбия. Въпрос на виждане и нагласа

# 28
  • Мнения: 5 462
Аз се върнах от Италия сега в(миналия) четвъртък , не искам да споря .За мен по добрия вариант е през Сърбия .Това е моето впечатление .Именно че Румъния е един от главните транзитни пътища , Сърбия остава по ненатоварената и по кратка дестинация.Оставям всеки сам да направи своя избор .Изказах моето лично мнение .

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз пък не разбирам недоуменията с магистралните такси в Сърбия, то на всеки пункт ги има табелките с цените, плаща се в зависимост от това колко км са изминати от изтеглянето на "билетчето", за да няма разправии с валутите просто се обменя на влизане на сръбската митница и готово. И зелената карта на колата искаха задължително, иначе излиза солено за се прави специално за Сърбия застраховка Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт