Само да споделя...

  • 2 167
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Относно питането ти за промяната. Аз съм на мнение, 4е ако 4увствата ти към този 4овек са сериозни, то да трябва малко да се промени6 спрямо него. Нормално е да се нагодите един към друг. Хората са разли4ни и никога перфектни, та без компромиси-  Внимавай оба4е, нагаждането да не е само от твоя страна. В една връзка, трябва и двамата да дават от себе си, за да вървят не6тата.  Peace

# 16
  • Мнения: 4 161
Аз си мисля за нещо друго - преди да предприемете стъпки за деца, трябва да се ожените. Видях как една майка раздели сина си и приятелката му. С постоянното показване на недостатъците и доста хитрини. Трябваха й няколко години, но на края успя.
Гледай да живеете далече от нея и не се съгласявай да имате дете преди да имате сключен брак. Не че и той е гаранция, но по-трудно се разваля.
Тя и моята свекърва не ме харесва - нормално е. Примамих сина й на 200км от нея.
Поне е добра жена и се е примирила и гледа да не се бърка.

# 17
Не мисля, че брака дава повече сигурност - напротив, ако ви е писано да се разделите, брака само би усложнил нещата. За себе си знам, че не искам да се омъжвам, но ако човека много настоява, ще се предам. Колкото до майка му, не е толкова стара, че да се е забравила малкото име, на 53 години е и възрастта не я оправдава според мен. Ясно ми е, че конфликта снаха-свекърва не присъства само в народните песни и че колкото по-рядко я виждаш, толкова по-добре. В момента ние живеем в София, тя в Шумен, което ок. Обаче друго ме дразни. В неделя се върна от екскурзия из Европа (която познайте кой плати) и снощи звъни по телефона да каже, че пералнята им се развалила и ако може така едни 600 лв за нова. Като разбрах  накъде отива разговора, излязох от стаята вбесена. Разбирам сина й да е с положение, да разполага с пари, а той живее от една заплата на квартира с мен. Дразни ме, че това, че постоянно й изникват някакви разходи от сорта на тази екскурзия, преди това беше цялостен ремонт на зъбите, сега пък пералня... как не й е неудобно не знам и се дразня и се пукам от яд, защото знам, че моята майка никога няма да го направи...

# 18
  • Мнения: 368
Тук във форума е пълно с момичета, които не се разбират със свекървите си, но се радват на щастливо семейство (същото важи и за тъщите, но татковците не са като нас - да ги разказват тези неща на всички). Щастието не зависи нито от твоите, нито от неговите родители, а от това доколко вие позволявате те да се намесят и доколко мнението им е определящо за вашите действия. Ако любимия не му пука от това какво казва майка му и я поставя на мястото й - какво толкова??? Относно това, че ти е казал какво не харесва в теб - браво на момчето. Вземи си поука. Взимай и ти понякога инициативата - не боли, а и на двамата ви е хубаво.

Не води сериозни разговори на пияна глава! На пияна глава стават чудесни преживявания в леглото  Mr. Green Тогава ти е паднало да експериментираш. Гаранция - по-весело и определено по-хубаво ще ви е да се отдадете на това пред разговорите Wink А и тогавя няма да обяснява какво не харесва в теб  Mr. Green

P.S. Не мога да разбера защо ние си мислим, че на мъжете ни е по-лесно да се разбират с нашите майки  newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 656
Нормално е свекърва ти да не те харесва, нормално е мъжът да иска повече активност от жена си в секса, не е нормално да ти го каже това наведнъж.
Или алкохола му е отприщил голяма меланхолия, или просто човекът усеща връзката за изчерпана, но не е осъзнал още това. Ако по принцип като си пийне не е меланхоличен, възможно е да има някакъв проблем, който не може да сподели с теб и затова е говорил други неща, които може да сподели. Но ако като си пийне винаги става такъв - просто си е излял човекът душата. Няма нищо ненормално в двете му мъки.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 217
Малко свекърви припадат от любов към снахите си. Важното е да се общува културно и да няма просташки номера. По-скоро помисли искаш ли ти да остарееш с този човек?  Peace
newsm10

  202uu Знаеш ли, понякога стават чудеса - моята свекърва не ме искаше 8 години, защото имах дете от първи брак. Съсипа ми най-хубавите години, бях на 22.... Аз се делих с любимия поне 5 пъти, но не би - просто е трябвало да сме заедно. Сега сме женени, и чакам второ детенце от него. Прекрасен съпруг, баща и приятел. А свеки.....обожава ме в момента. Оженихме се тайно от всички, а когато тя разбра каза само: Аз те обичам и уважавам, но няма да мога да те заобичам като свое дете. Отговорих, че това ми е достатъчно и предостатъчно и сега всичко е много добре. Но, така стана при мен.....Не  е сигурно, че и при теб ще се обърнат нещата. Мъжът ми никога не ме е критикувал за секса - за мен това е най-тъпото нещо, което можеш да направиш. С един човек или си пасвате или не.

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 18:00 от Alexa

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И моят е имал такива откровения. Бях бременна в 6-ия месец с първото, ходихме на гости, той пийна повечко и ми каза, че майка му не ме искала за снаха. Била си харесала друго момиче, с което искала да го запознае. Хич не ме впечатли- не ме бОли дали ме харесва, но ми падна в очите тотално (затова пък майка й и дъщеря й ме оцениха).
И аз не разбирам защо държиш майка му да те харесва...

# 22
Fuck! Тоз проблем с плащането на разходите го имам и аз.
Нищо не казвам, нали му е майка, да я изостави да се мъчи ли?
Само че това с екскурзиите малко в повече би ми дошло. Аз бих му казала, че тъй като майка му е много доволна от екскурзията, да идем и ние двамата. Нека той да ми каже, че не стигат парите.   Защо? Аха, за майка ти са отишли, забравих...

Нека той да изрича проблемите, пък дано успее да се чуе, че да разбере, че проблем ИМА. В крайна сметка, животът е изчислен така, че човек можe да издържа само едно семейство. Ако му се налага да издържа родителското семейство - няма да има семейство с мен. Тъжно е, ... но никой не си избира родителите.

# 23
  • Мнения: 263
Когато свекървището не те харесва или имаш проблеми с нея много, много е важно каква позиция заема мъж ти. Приемливите варианти са два:
1 Перфектен: застава зад теб и се разправя сам с майка си (много рядко срещан).
2 Приемлив: прави се, че този проблем не го засяга, не взима отношение и не се меси. Но и по никакъв начин не заема страната на майка си.
3 Фатален: маминото момче безусловно защитава мама и заявява, че каквото и да стане тя ще е права (или не го казва с думи, но поведението му е красноречиво). Този вариант ако не до развод води неминуемо до кошмарен брак, който ще ви накара да се мразите и ще е тормоз и за децата ви (за второто мога да гарантирам от опита на такова дете).

Така, че според мен опитай се да разбереш каква позиция ще заеме приятелят ти и прецени до колко би могла да живееш с този проблем.

# 24
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

Добре дошла в клуба на нехаресваните! Hug
Живота си е ВАШ - ако се обичате, ни майки,ни свекита, ,ни дяволи могат да ви се месят.
Моите впечатления са, че момчето явно много държи на теб и ти има страхотно доверие...това не е за подценяване.Калкулирай твоите чувства към него и прецени дали са достатъчно силни, и дали заради това си заслужава а се бориш с  newsm48 (свекито).
Обмисли и поведението си към приятеля си,явно наистина има по-голяма нужда от твоето внимание, от това да му показваш по-често че го обичаш.
Инициативата за секс също не е маловажна...обмисли тези неща и ако наистина обичаш този човек се опитай да го направиш щастлив.  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 817
Важното е ти да останеш вярна на себе си. Той те харесва, щом е с теб! А майка му никога няма да ти е близка без значение дали те харесва или не. Колкото по-рано се научиш да я игнорираш, толкова по-леко ще ти е в живота!

# 26
  • Мнения: 3 674
След  като се обичате майка му няма къде да ходи..ще те приеме! Освен това в последствие може и да те хареса...времето ще покаже.Ще има внуци..и други  радости.А ако не те хареса пък ,много и здраве! Нали мъжът ти те обича и най-важното е да показва че държи на теб/ и пред нея..не само когато сте двамата../...

Това че твоя приятел  се чувства пренебрегнат  и нежелан/сексуално/ ....е кофти !Помисли по въпроса... Wink

Успех...  bouquet

# 27
  • Мнения: 24 467
Моята майка не е на 100 години, но винаги при първа среща се представя на фамилия, което няма нищо общо с отношението към човека насреща. Значи ако има други индиции за явно нехаресване, като написаните от повдигналата темата е друго- неприязненото отношение е факт, добре е че си наясно с наличието му.
От там - нататък остава да решиш какви са твоите отношения с приятеля ти, а не с майка му. Ами то хората със собствените си майки не се харесват понякога /и често/, та какво остава с чуждите? Само не прави грешката да отивате да живеете под един покрив с това лице.

Общи условия

Активация на акаунт