Протест във Варна срещу проблемите на детските градини

  • 21 374
  • 600
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 008
Доколкото знам в по-развитите държави е практика-във фирмата,в която работиш си има детско заведение-като отпуск по майчинство е 3 месеца-след това на работното място има такова заведение за деца на служители и на всеки 3 часа можеш да ходиш да кърмиш.Но ние сме на светлинни години от това-за тях елементарно удобство.

# 151
  • Мнения: 3 211
Доколкото знам в по-развитите държави е практика-във фирмата,в която работиш си има детско заведение-като отпуск по майчинство е 3 месеца-след това на работното място има такова заведение за деца на служители и на всеки 3 часа можеш да ходиш да кърмиш.Но ние сме на светлинни години от това-за тях елементарно удобство.
и при нас по комунистическо време го е имало това, детска градина към по-големите предприятия, например пощата (ДГ на базар Левски)
но това е офтопик, сега ми се върна е-маил с потвърждение, само 60 подписа, доникъде няма да стигнат
пуснете линкове на темата и в другите подфоруми

# 152
  • Мнения: 578
За всички, които искат да подкрепят подписката, но нямат достъп до Интернет, след 12 часа днес, ще бъде оставена в сладкарница "Амбелино" на спирка "Нептун".

Направих и кратка интернет страничка, която може да разпространявате, както и да давате прeдложения какво още да добавя на нея!

http://injustice.hit.bg/

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 14:05 от JuliaP

# 153
  • Мнения: 550
И аз подписах!Надявам се все пак да ни се обърне внимание,че така съм им насъбрала... #2gunfire

# 154
  • Варна
  • Мнения: 893
тъй! днес се видяхме с JuliaP взех една петиция и започнах със събирането на подписи. минах през родата  Wink. навих дори и зъболекаря си  да се подпише  Laughing

да напомня - ако има желаещи в събота организираме ето това мероприятие
ПОВЕЧЕ БАЛОНИ - ПОВЕЧЕ ДЕТСКИ УСМИВКИ където смятам че идеално ще се пласира петицията  Thinking може да се присъедините да подкрепим и двете каузи!
от 9:30 в Детския кът. по балоните ще ни познаете  Mr. Green
една приятелка ще гледа да уреди журналисти от Черноморие (или Черно Море ли беше ... все ги бъркам  Embarassed)
ще гледам да забера и една бивша съученичка , в момента работи в социалните към "SOS семейства", и към Червен Кръст. на тях по им обръщат внимание, дано се получи  Thinking

# 155
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Балоните ние ли да си ги вземем или ще има?

# 156
  • Варна
  • Мнения: 893
ще има  Peace

# 157
  • Мнения: 578
Вече имаме над 200 подписа. Мисля, че бихме могли да съберем много повече!

Нека всеки, който има желание да събира подписи и да разяснява на хората за какво се борим да ми пише на лични.

Всеки от нас, който има акаунт в други форуми - нека да пусне тема тема с линк към петицията!

Разратете линка по пощите и Skype на приятели и познати!

Неприетите на ясла и градина да не се крият, защото ако сами не си помогнем, няма кой да ни помогне!

Трябва да се срещнем и да си разпределим задълженията! Предложете място, дата и час и да действаме!

# 158
Моите деца са вече в първи клас, минала съм по този път и ви подкрепям безрезервно! Сигурна съм, че и цялото гражданско общество ще ви подкрепи. Всички ще подпишем петицията, но мисля, че потърпевшите в момента, т.е. родителите на неприетите деца в ЦДГ трябва да се организират, да се срещнат и всички заедно да се покажат на обществеността-медии, община и други институции и да си отстояват задружно правата. Докато всеки си стои в къщи пред компютъра и чака някой друг да свърши работата нищо няма да стане. А и начинанието не е за сам човек. Дайте най-после да се обединим и да свършим нещо полезно за децата си. Поздравявам JuliaP за смелостта и ентусиазма, с които се е заела да отстоява гражданските си права и тези на децата си. Нека всички се отърсим от примиренческото си поведение и най-после да потърсим отговорност от тези, дето все се представят, че работят за нас, а ние не го усещаме! Предложете ден и час за среща на потърпевшите и отивайте с децата в общината!   

# 159
  • Мнения: 578
Отново дойде времето на големите обещания! А отговорността, че от 2004 година насам, нищо не е направено за да има към днешна дата места е отново ничия! Проблемът какво да правят децата, докато построят обещаните градини си остава в семействата на получилите отказ!

http://www.varna-sport.com/?pg=ViewNews&NewsID=1152711089&NewsCat=0

# 160
Точно така-днес е 13.06.2007г. Докато се организирате и представите като "разгневените мами на неприетите деца" ще стане 26.07.2007 г., точно една година от големите проекти на г-н Кмета. И той, за коя ли подред година ще Ви баламосва с пак същите неосъществими обещания.  А какво е изпълнено от миналогодишните му обещания? Вие да знаете реално да  функционира поне една нова ЦДГ?

# 161
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ми аз пак съм песимист.
Никой нема желание да се срещнем да си разделим задачи, да се обмисли как да се действа...

Небесна, моме да замина? Или приеха гарджето нейде и вече нема нужда от шум и пошилка?

# 162
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Добре, кажете нещо повече! Как да се организираме, какво трябва да се прави? Аз дойдох в събота, че мъжа ми домъкнах, ама никой нямаше!! Сега пак да се замъкна и после какво?
На мен не ми е много удобно в ранните часове, детето е малко, закусва , помотваме се...но все пак казвайте. Май само с подписи доникъде

# 163
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Сутрин и аз не мога, но след 13 часа съм на линия, бебо си спи в количкта и мога да ходя навсякъде

# 164
  • Мнения: 578
KaliMa
С този хубав подпис е добре да обиколиш всички теми из форума, където става дума за Варна!  Wink

Все още чакам на лични Вашите предложения кой с какво може да е полезен!
Всеки който поиска да събира подписи из града да се включва! Веднага ще му изпратя писмото за разпечатване.
 
Делото за спасяване на давещите се, е дело на самите давещи се!

Общи условия

Активация на акаунт