Протест във Варна срещу проблемите на детските градини

  • 21 369
  • 600
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 172
Не съм от Варна. Прегледах темата.
Като се замисля у нас, внимание се обръща само, ако дигнеш повече шум или поне с ангажирането на някоя национална медия.
Ако направите петиция - мисля, че много мами  и от други градове ще подкрепят. Иначе това за иска ми звучи доста смислено, но ако го правите - вдигайте шум да не потъне нейде дълбоко.
Малко надежда може да има в ангажирането на депутати от града в парламента с цел да повдигнат въпроса, който касейки местната власт, стои неразрешен доколкото разбрах поне 5 години. Не е зле да се обърнете към властимащи, които са над кмета ви и които имат право да извършват контрол на дейността му.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Може би тряба се ангажира Организация за закрила на детето. Граждански иск не виждам възможност за него, не можем да се организираме, обединим дори..
С петиция може би може да се започне. Някой има ли време да се занимае с оформянето на петиция? Аз съм ремонтен, наникъде не съм.  Tired
Дайте тук да обсъдим една петиция тогава?

# 62
  • Мнения: 3 595
Миналата година като правихме същите тези неща еуфорията беше за кратко, желаещите за нея още по-малко и накрая съвсем никой не оцеля, ако ще се прави трябва да има сериозно количество хора и да се постоянства...което не виждам как ще стане. Извинете за сутрешния ми песимизъм  Tired

# 63
  • Мнения: 5 178
...Също не съм съгласна и с това децата на работещите да са с предимство - това си е дискриминация според мен. Как ще започне работа човек като няма кой да гледа детето му??? (за протокола- работя)....

Аз мисля че точно деца на такива родители трябва да са с предимство, за да има възможност родителя да си намери работа...
O Kali аз веднага се сещам поне за 5 майки дето все си търсят работа (едната е етърва ми), но те я искат по така ако може да не се работи, а реалността е че мъжете им имат добри доходи и си живеят повече от добре . На тези дами еретичните мисли да започнат работа им минават само ако са се поскарали с мъжете си и те са врътнали малко кранчето..
Мисълта миу е, че трябва да се внимава мнооого какво се иска и под какви условия се дават предимства ..

Аз и преди бях писала, че на докторантите не се дава предимство, а сме един вид студенти..

Някой да знае дали в Бизнесцентъра ще има детска градина, макар и частна. Ако са го изпуснали, общината нараво е спяла като е подписвала проекта. Смятам, че за работещите там ще е доста  удобно да водят децата си на градина по месторабота и после взимаш детето и към вкъщи или в морската, но така пестиш време

# 64
  • Варна
  • Мнения: 893
да бе , хайде да направим една петиция по случая Thinking
някой с опит в тея работи?

/в мойта кратуна е пълна боза - освен за памперси и захранване за друго няма място/
Crazy

# 65
  • Мнения: 1 120
Идеята за петиция не е лоша . Нека обсъдим какво точно ще пишем. Без гласност и вдигане на шум не виждам как някой ще обърне внимание.

Имате пълната ми подкрепа, записвам се да следя темата.

# 66
  • Мнения: 423
Каквото и да се прави нуждата от детски градини е толкова голяма, че една детска градина повече няма да помогне. А и доколкото съм чувала, места в детските градини в кварталите например има - само дето на живеещите там им  е по-удобно да си взимат децата от централната част на града, след работа
Не знам, цялата тази простотия с рушветите и опашките от 3 посреднощ направо ми се струва безумна, и после защо българите нямали деца- е как ще имам, като половината детски градини в града бяха реституирани от разни нахали, дето на всичкото отгоре едно време са били обезщетени за имотите си. Аз на работа ли ще ходя зада си изхранвам детето или ще седя вкъщи за да си го гледам , защото не мога да го уредя в детска градина. Да не говорим колко асоциални стават децата които не са ходили на ясла и детска градина.

# 67
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Миналата година като правихме същите тези неща еуфорията беше за кратко, желаещите за нея още по-малко и накрая съвсем никой не оцеля, ако ще се прави трябва да има сериозно количество хора и да се постоянства...което не виждам как ще стане. Извинете за сутрешния ми песимизъм  Tired
Не е песимизъм, а реалност. Тук има много -- организирайте, ние ще подкрепим!
Миналата година срещанахме пълна подкрепа от страна на медиите. Вдигнахме шум, но само за тру дни. С шум за три дни нищо ама нищо не става. И с три птички пролет не става.
В един момент се оказава че всички са доволни и от градините, и от детските кухни и от инфраструктурата на града .... А истината е че трябва поостоянно да се диша във врата на управниците.
Миналата година бях от организацията. Всичко е много бавно и тромоав. Сега ще съм от тез дето ще подкрепят, но ако някой го организира  Mr. Green Mr. Green

# 68
  • Мнения: 3 595
Е миналата година нали и аз писах, ходих и какво нищо Rolling Eyes Затова казвам, че вече гледам малко песимистично...Ама ще подкрепя нали и мен ме касае. Децата ми на ясла няма да ходят, на градина е малко по-вероятно, но въпроса е принципен  Thinking

# 69
  • Мнения: 104
Записвам се да ви следя.Имате пълната ми подкрепа Peace

# 70
  • Мнения: 393
Каквото и да се прави нуждата от детски градини е толкова голяма, че една детска градина повече няма да помогне. А и доколкото съм чувала, места в детските градини в кварталите например има - само дето на живеещите там им  е по-удобно да си взимат децата от централната част на града, след работа
Аз съм от т нар крайни квартали и място за моето дете в ясла  няма никъде Crossing Arms Удобно ми е да ми е близо до в къщи, а не в централната част, но да не разводняваме темата Naughty
Мисля вече пети ден по темата и единствения изход е да се махнат т нар привилегии, с които се ползват едни или други.
    *  деца с тежки хронични заболявания, посочени в Приложение № 5 към чл. 21 т. 7 от Наредба № 19 за експертиза за инвалидност на децата до 16 г. /ДВ. Бр. 84, от 13.10.2000 г./;
    * деца, на които поне един от родителите е I или II група инвалид;
    * деца на неизвестни родители;
    * деца на загинали при производствени аварии и природни бедствия;
    * деца на загинали в изпълнение на служебния си дълг;
    * трето и следващо дете на многодетни родители;
    * деца-сираци или деца с един родител;
    * деца, чиито родители са редовни студенти, или бащите отбиват редовна военна служба;
    * прието друго дете в едно или същото детско заведение или ясла;
    * дете, настанено в семейство на роднини или близки, както и дете, настанено за отглеждане в приемно семейство, съгласно чл. 26 от Закона за закрила на детето;
    * деца, живеещи в прилежащи на детското заведение територии;
    * деца на работещи родители по реда на входящия номер;
    * деца на неработещи родители по реда на входящия номер.
До т 7 съм съгласна горе-долу, но от там нататък ....
Днес ходих в една ясла No 5 и подадох молба, пак ми казаха ,че щото не съм с привилегия може и да стане септември, ама може и да чакам до догодина за градината направо ooooh! Входящ номер 147, просто нямам думи. В този ред на мисли аз нямам никаква идея как се организира протест, как се пише петиция и мисля, че някоя мама юрист ,ако има сред нас може да ни помогне

# 71
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Идеята за петиция не е лоша . Нека обсъдим какво точно ще пишем. Без гласност и вдигане на шум не виждам как някой ще обърне внимание.

Имате пълната ми подкрепа, записвам се да следя темата.
имате  моята подкрепа. Проблемът не е само във Варна, в София положението е също затова трябва да обединим усилията си. Идеята за петиция не е лоша.

# 72
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Петиция, подписка, нещо си.... Чудесно, подписвам, подпечатвам, отивам да гласувам /за вас дами/.

Но, немога да си позволя да липсвам от работа, не разполагам с обЯЯЯдна почивка и детето ми виси /упс висеше/ в яслата до 6,20.

Моля, не ме обвинявайте че не взимам участие дейно, че липсва гражданско съзнание в мен. Не съм роден оратор, нито мога да поведа революцията. Плащам си обаче данъците, месечно, върху реални доходи. Ще участвам в масовите сцени /съботно неделни/, но немога да отида да подам жалба в Общината.

А дали мога по е-майл да им пратя жалба.? Че как съм им набрала за кърлежа на детето не е истина....


А и още нещо се сетих - тук някой спомена, да не се хващаме за много си неща. Не е ли по добре да се предяви един граждански иск за едно нещо си /примерно за проблема с детските градини и ясли/, друг за друго - лошата хигиена в детските кухни, трети /проблема с кърлежите по плажове и градинки примерно/ ....., а не в един да е наблъскано всичко


Краставице, аз имам две семейства познати (семейства щот така си викат, мъжо, жената, моя, мойта), майките се водят самотни за пред дестките градини, въпреки че в акта за раждане фигурира името на бащата и децата са признати. И двете взимаха дори помощи от социалните ..

Въх, пак съм спала някъде  newsm78 Laughing Laughing

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 17:50 от sun_flo

# 73
  • Мнения: 603
Да се направи списък на всички неприети деца и да се прати на съответната институция със запитване кой да ги занимава и гледа докато родителите работят.

# 74
  • Мнения: 578
Какво ще кажете за идеята да се съберем в събота /9 юни/ примерно в 10часа на кривото дърво или на алеята под летния театър!
Ще се познаем по тригодишните с нас.
Ще се запознаем и ще обсъдим заедно какво ще предприемем.
Мое мнение е, че ако се пишат жалби те трябва да са до по високи инстанции от общината.

Проблемът е общ за големите градове на страната и за решаването му би трябвало да работят и министерствата - визирам това на образованието и социалното в което се намира така нар. отдел за демографска политика. Знам, че социалното министерство разполага с добри средства  в момента/налети от Евро-фондовете/ и предназначени да спонсорират именно общински проекти.

Днес научих, че закриват филиала на "Пушкин", който се намира на ул. цар Калоян. Е това се казва "мъдро" решение! Просто нямам думи!

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 20:36 от JuliaP

Общи условия

Активация на акаунт