Конкретни въпроси за Лондон

  • 54 279
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
lubopitna, всички музеи в Лондон са безплатни, разбира се във всеки един от тях има текущи изложби и експозиции, които се заплащат. Но постоянните експозиции се разглеждат безплатно.


Буба, безплатни билети за Транспорта, наистина няма, нещо си се заблудила

странно ми е, че отиваш сама в Лондон, за да го разглеждаш ли отиваш или по работа???първият път, когато отидох ми беше доста сложно и объркващо. Но слава богу, имахме прекрасни гидове.
Едва ли ще ти остане време и едва ли ще се оправиш да отидеш до Гринуич. За 4-те дни които имаш, просто разгледай стандартните туристически дестинации. Цените на тур. автобусите потърси в сайта им.
Съветвам те, да се снабдиш с добри пътеводители, там информацията ще ти е най от полза.

иначе за цени - ами скъпичко е. Храната е доста скъпа. и Транспосрта, в сравнение с европейските градове


# 16
  • Мнения: 5 622
Кой ти каза за безплатен транспорт до Лондон?
Аз не съм чувала за подобен  newsm78
Безплатен е само автобуса който те води до гарата от където да си вземеш влак или реис.

Точно за него говоря  Wink Нали по-напред казвам, че имало безплатен рейс, който водил до гарата(ама коя гара, не е ясно..)И после питах за цените на влаковете, защото ще трябва май да хвана такъв , а после може и смяна да се наложи да правя, не знам още нищо. Сега проучвам..

Общо взето никъде не съмказала, че има безплатен транспорт в Лондон, а за безплатен превоз от Лутън, до гарата   Peace



Да, сама отивам. Не виждам нищо странно  Grinning


Сега, както и за Рим, си водя записки, кое, къде, цени евентуално, за да съм подготвена.

В Рим ще съм с мъжа ми поне..та няма да се притеснявам толкова, но сега ще пътувам и разглеждам сама  Peace

# 17
  • Мнения: 5 622
А относно това дали е сложно или не- да, сложно ще ми е, аз по принцип не обичам така да съм сама, защото съм страхлива(да не се загубя и прочие), но преди години също съм разглеждала сама Париж, та там се оправих екстра...Но разбира се всичко ми беше обяснено, кой влак да хвана, къде да сляза, кои забележителности точно да посетя и така...

Може, не е невъзможно. На следващата година заведох и мъжа ми(за Париж говоря)

Сега съм сама, защото той не може да излезе отпуска. Оставям и детето на него, да се оправят тук  Wink

Само ме е яд за Уиз еър, че не резервирах билетите по-рано, защото сега не бяха съвсем без пари(както има за по 1 цент  Laughing )

Маленна, а ти по работа ли отиваш или за удоволствие?Сама ли ще си и ти?

# 18
  • Мнения: 5 622

  Може ли някой да хвърли светлина върху това ми питане:  Rolling Eyes




Въпрос- не маловажен- Нали не ми трябва виза или нещо от сорта?

В смисъл хващам си паспорта, багажа и билета, и пътувам, нали?  newsm78

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Нямаш нужда от виза, но е хубаво да имаш под ръка адреса, където ще отседнеш, ако случайно те попитат.
Malenna, не всички музеи са безплатни  Rolling Eyes А и безплатните не са толкова интересни. Аз лично не влизам много в музеи, даже и да са безплатни, предпочитам да обикалям и разглеждам града. За мен най сполучливи са обиколките с автобусите за разглеждане на града, те ти дават и безплатен билет за корабче по Темза, а можеш да закупиш билети за музея на Мадам Тюсо с отстъпка  Peace Иначе е над 20 паунда  Money
Веднъж попаднах и на един Silver volt, леле колко сребро имаше вътре от различни епохи  Crazy Такова нещо не бях виждала. Страхотна атмосфера. Спокойно може да се разгледа и да си купиш, ако ти хареса нещо  Money Продавачите вътре май бяха всичките евреи. Посетих и най-голямата книжарница, не си спомням на колко етажа беше  ooooh! Но това всичко вътрешен човек ми го показа, като турист никога не бих се сетила да видя такива места, нито пък ги бях чувала  Embarassed Даже сега и да искам, не съм сигурна, че ще ги намеря  Confused
Буба, ако можеш отиди на някоя театрална постановка. Цените на билетите са високи, но определено си заслужава, заради атмосферата  Peace Миналото лято ходих на мюзикъла Мери Попинс. Май само аз бях с деца, а уж е по детско произведение  Laughing Постановката беше невероятна! Фантома на операта се гледа масово от туристи, но не съм имала честта да я видя. Ходих и на една, Шоуто на Джери Спрингфилд мисля се казваше, но моето мнение е  Sick въпреки че публиката се кефи на простотиите.

# 20
  • Мнения: 5 622
мери, благодаря ти!Ще ти пиша пак кат знам къде ще отседна, да ми помогнеш с ориентацията с транспорта! Може и на ЛС да ти пиша   bouquet

Онова шоу, да не е на Джери Спрингър, един простак, дето води радио шоу и шоу по телевизия Е! в Америка?Или е друг някакъв?

Фантома на операта съм го гледала на Бродуей, в Ню Йорк, на мен лично много ми хареса, доста впечатляващи декори и всичко....  Heart Eyes

Едва ли ще мога да ходя и на театър. Предпочитам да си използвам времето този път по същество, че ще ми е за пръв път в Лондон  Grinning

Определено ще се възползвам от съвета ти за автобусите и от факта, че дават билет и за разходка по Темза и по-евтин билет за Мадам Тюсо  Peace

Благодаря за информацята!   bouquet

# 21
  • UK
  • Мнения: 1 334
Буба, корабчетата по Темза ходят и до Гринуич-заслужава си да се иде дотам. Потърси в книжарниците или на летището London The Eyewitness Guide-много добра книжка пътеводител с карти, снимки и полезна информация. Безплатни са само националните музеи. Изобщо не виждам причина да се загубиш или да не се оправиш, виждам, че си пътувала и преди. Ако нещо конкретно те интересува питай.

# 22
  • Мнения: 6 039
ами не искам да превръщам темата в спор, но в музеите в които съм била са напълно безплатни.ще спомена някои от тях, които са ми любими

природонаучния
музея на науката-жесток
виктория и алберт
Тейт /Тате/ мюзиъм-жесток
музея за съвременно изкуство
и други


  Може ли някой да хвърли светлина върху това ми питане:  Rolling Eyes




Въпрос- не маловажен- Нали не ми трябва виза или нещо от сорта?

В смисъл хващам си паспорта, багажа и билета, и пътувам, нали?  newsm78




Да, не ти трябва виза, купуваш си билет и пътуваш с Паспорт, а не с лична карта.
Този път отивам в командировка, на изложение за архитектура. Предния път бях преди 6 месеца на концертна ГМ, но прекарах пак 1 седмица там, горе долу през 6 месеца съм в Лондон.
 Много , ама много го обичам този град. По принцип не обичам да пътувам, не и в Европа, но често го правя, с не особен хъс, но Лондон е града, който никога няма да ми омръзне и никога няма да му се наситя. Колкото повече го опознавам, толкова повече ми липсва след като се прибера.

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 00:34 от Malenna

# 23
  • Мнения: 884
Малена,вярно че изброените  музеи са безплатни,но има и много платени,които също са добри. Например Тауър ,всички дворци и тн.
Аз лично при избор на 3 бих посетила :
1. Бритиш мюзиъм  (задължително)
2. Националната галерия
3. Кю гардънс (за последното  мога да дойда с теб ,ако ти е самотно  Mr. Green )
Буба,ако си гледала постановки в Ню Йорк,смятам ,че не могат да се сравнят с тези в Лондон ( за съжаление тук не харчат пари за масовки,декори,костюми  и тн ).

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Бубе, как ми се иска да дойда с теб!  Mr. Green

Първо, потърси из нет-а - има страхотни оферти за отстъпки - за експозиции в музеите, корабчето по Темза, заведения и др. ако имаш карта за метрото (тя важи и за автобусите и за влаковете). Има и комбинирани билети за две атракции - напр. Музея на Мадам Тюсо и Окото, спестяваш поне 5 паунда. Променят се постоянно, сега сигурно са други. Вземи си седмична карта - по-изгодно ще ти е, отколкото ако всеки ден си купуваш дневна.

Второ, за 5 дни, почти нищо няма да успееш да видиш, ние бяхме за 2 седмици миналото лято и не ни стигна времето. В Музея на науката има 3-Д кино, филма с подводния свят е супер.

Освен изброените от Маленна, посети Музея на Дали,  невероятен е; Британския музей - също Хародс - също не е за изпускане, това е музеят за нас  Mr. Green (не че си купих много неща, ма пък ми беше кеф да се мотая в него цял ден).

От Лутън до Лондон (4 та зона, при това, не центъра) разтоянието е доста - около 75 паунда платихме за такси (самолетните ни билети бяха по 5 евро  Party).

Абсурдно е да се загубиш в Лондон, щом разбираш и говориш език. Навсякъде има карти, в метрото също, а полицаите винаги ще ти се притекат на помощ, ако изглеждаш заблудена.

Не мисля, че туристическите автобуси са особено изгодно предложение - има обходни автобуси, с които можеш да обиколиш града и да ползваш картата си за транспорта, без да плащаш нищо допълнително.

Не се сещам за друго, питай, ако ти хрумне нещо.

# 25
  • Мнения: 2 032
Буба, за пътуване с метро си вземи Oyster Card, излиза по-евтино.

http://www.tfl.gov.uk/tickets/oysteronline/2732.aspx

За музеите-зависи какво те интересува. Безплатни са.

- В British Museum можеш да видиш неща като статите от Елгин, египетски мумии, розетката; самата сграда е разкошнa, ето връзката съм сайта им, разгледай:

http://www.thebritishmuseum.ac.uk/visiting_menu.aspx

- В Somerset House има няколко особено значими колекции, моята любима е the Gilbert Collection:

http://www.somersethouse.org.uk/visual_arts/22.asp

-ако се интересуваш от дизайн- Victoria+Albert Museum
http://www.vam.ac.uk/index.html

-за да добиеш хубава представа за града, си заслужава да се качиш на някой от туристическите автобуси (макар и да са сравнително скъпи):

http://www.talkingcities.co.uk/london_pages/sights_tours.htm

- National Gallery има една от най-големите колекции на западно-европейско изкуство.

http://www.nationalgallery.org.uk/ю


Ще ти пусна телефоните си на лични, за всеки случай.

# 26
  • Мнения: 5 622
Последна информация:

Ще съм на Piccadilly circus, Le Meridien hotel  Peace

Разбрах, че трябва да хвана влак от гарата на летището в Лутън, до  Кингс Крос(което е май една гара със Сейнт Панкрас?!(нещо се прецака латиницата!  Close)

Но пък имало две линии, окоито пътували от Лутън до Кингс Крос (Фърст Кепитал и още някаква), като съответно не знам на коя компания трябва да купя билет(кой влак върви по-често) и да не взема да объркам линиите, защото с билет за Фърст Кепитал, не можело да се кача на другата линия до Кингс Крос...

Въобще какво, що..НИщо не ми е ясно. Моля пак за помощ, Лондон обитаващите момичета!   bouquet

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Виж сайта на Лутън и по-конкретно Getting To and From the Airport Имаш инфо за всички компании, които оперират там, автобуси, железница и таксита, както и сайтовете им, където можеш да провериш разписание, цени и спирки. В краен случай и по телефона можеш да звъннеш.
Имаш ли карта на Лондон? Ето една онлайн, дано да ти свърши работа.
Видя ли сайта на хотела Piccadilly circus, Le Meridien hotel. Имаш описани забележителностите наоколо и карта Wink

# 28
  • Мнения: 5 622
Мери, благодаря ти много за съдействието!

Видях на сайта на Меридиен, че всичко ще ми е на една ръка разстояние  Wink КОето, разбира се е супер!

Още същият ден ще разгледам Пикадили съркъс, Оксфорд стриит и други....

Въоражавам се с фотоапарат и камера и тръгвам  Heart Eyes


П.С. До колкото разбирам точно Фърст Кепитал Конект трябва да хвана до Кингс Крос  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 455
Обожавам го този град, в петък се върнах пак от командировка - бях една седмица и пак все едно бях там за пръв път. 100% съм съгласна с това, което казва Малена - и за града, и за музеите, само повода по който ходя е по-различен, но пак служебен:)  
Бубе, според мен като за 1 път е най-добре да посетиш безплатните музеи - аз най-много се впечатлих от Science museum, но и Британския и другите изброени са изключителни, а и ще ти отнемат адски много време и няма да има кога да обикаляш и платените. Аз ти препоръчвам да си вземеш тур - 2 фирми го правят - The Big Bus Company i The Original Tour. Билета ти важи за 24 часа, можеш да слизаш където решиш и да се качваш обратно, има и тур с корабче по Темза. Според мен е най-добрия вариант,защото ти разказват много интересни неща.
Иначе Уиз имат шатъл ( Green Line - и самите автобуси са зелени) от летището в Лутън до станция Виктория , мисля че струва 15 лири в двете посоки, а от виктория взимаш метрото- Виктория лайн за една спирка до Грийн парк и оттам взимаш Пикадили лайн за една спирка и си на Пикадили . Иначе Кингс Крос и Сейнт Панкрас са една гара, оттам пък до Пикадили трябва да хванеш метрото - Виктория Лайн до Грийн парк и после пак Пикадили лайн до Пикадили. Най-евтино и удобно се пътува с Ойстер карта - за една седмица за 1 и 2 зона, за метро и автобуси е 24 лири, като имаш намаление и за корабчетата. Не бива да забравиш Оксфорд стрийт - това е шопинг улицата, има всички марки , за които се сетиш, като в началото до Марбъл Арк са и доста евтини Simple Smile Миналата година бях от 20 юни и имаше невероятни намаления. Иначе храната наистина не е евтина, но зависи какво ще ядеш. Сандвичите по улиците и в супермаркетите са на сносни цени.

Аз не вярвам , че ще имаш проблем - всички са адски отзивчиви, обясняват и показват с усмивка, освен това на всяка спирка на автобусите има целия маршрут, не като тук в БГ. В Метрото е още по-елементарно, но трябва да знаеш, че е адски дълбоко и може да те хване клаустрофобията в един момент.

Да не пропуснеш и смяната на караула пред Бъкингамския дворец - страхотна атракция, всеки ден в 11 сутринта.

Питай ако имаш още въпроси. Не знам дали обясних читаво транспорта. Идеята е , че е лесно - бусчето си те вози в центъра на Лондон и оттам си взимаш метрото.

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 22:52 от Illit

Общи условия

Активация на акаунт