От какво се получават мехурчетата под лака?

  • 6 255
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 211
При мен става , когато лака е гъст-четката задържа малки мехурчета въздух. Заради това редовно си почиствам четките на лаковете с лакочистител и нямам проблем.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 289
При мен се получава от напластяване,а пък ако ходя на маникюр задължително просто. Confused

# 17
  • Мнения: 6 155
Получават ми се при стар или гъст лак.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 951
При мен се получава от напластяване

И при мен. Затова изчаквам всеки слой да изсъхне, преди на нанеса нов.
(сега съм си взела изсушител да съкратя процеса, но още не зная дали работи)

# 19
  • Мнения: 2 323
Карен, изсущителя ти духалка ли е или работи на друг принцип?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 951
Единият е Перфект - като лак, но се накапва.
Другият Ейвън - спрей.
Откоро ги имам, но си начупих ноктите и не съм ги пробвала.

# 21
  • Мнения: 113
  Да ви помогна и аз Simple Smile.Освен посо4ените причини за появата на тези досадни балончета,същите се появяват и при несъвместимост на базата с лака или между лакът и топа,ако са от различни марки и особенно от различно качество на продуктите.Но има и лакове които са доста капризни и там нещата зависят от това дали е разбиван непосредствемо преди ползване и от начина на нанасяне.
  АЗ лично в моята практика никога не разбивам лакове а ги търкалям между дланите и така не се получават балончета.А при нанасяне четката трябва да е успоредна на нокътната плочка и да се работи с малко колочество лак.  chef

# 22
  • Мнения: 5 539
Сега се сетих, че маникюристката преди да ми сложи база на ноктите, ми намаза ръцете с някакъв крем, който уж попи. Но явно е останала някаква мазнина по ноктите, която после повдига лака и прави балончета.
А вкъщи като се лакирах, на едната ръка имам балончета, а на втората не. Може би на втората базата е изсъхнала по-добре и затова не са се образували.
Затова вече ще се лакирам на измити, абсолютно сухи ръце, да минат 10-на минути, след като съм ги мокрила. Ще оставям и базата да съхне по 10 мин., пък да видим кой кого Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 288
винаги ми се случва така, ако лакът е стар или съм го разреждала с лакочистител. не съм забелязала да става така от недобре изсушени ръце.

# 24
  • Мнения: 5 539
Никога не разреждам лаковете, а пък старите ги хвърлям - не е от това при мен Rolling Eyes

Обаче се сетих как жената, която ми прави сватбения маникюр, пред очите ми разреди лака с лакочистител, защото от него беше останало съвсем мъничко на дъното и нямаше да стигне. Това чудо после стана на огромни грозни мехурчета, а върху бял маникюр си личи, и то доста. Освен това след 2 часа още не беше изсъхнало Twisted Evil
Прибрах се вкъщи, изтрих го и търсих по спешност да си купя бял лак, за да се лакирам сама.
Още ме хваща яд, като се сетя, а дори нямах смелост после да отида да й вдигна скандал  Rolling Eyes

А въпросната маникюристка още работи като такава, даже води курсове по маникюр #Crazy

# 25
  • Мнения: 2 323
Единият е Перфект - като лак, но се накапва.
Другият Ейвън - спрей.
Откоро ги имам, но си начупих ноктите и не съм ги пробвала.

Ааа, да да сещам се,аз си представях само като тези печките за изпичане на пластики и за изсушаване на лак

# 26
  • Мнения: 9 865
И на мен ми се случва често да имам балончета. Лаковете бяха нови, ръцете чисти и сухи, всичко по технология, дори нанесох топ лак на сутринта за да зсъхне всичко хубаво. Е, не... ситни, гадни балони. При маникюристката не се получават, нанася ми лака в рамките на 5 мин. макс. и нямам никакъв проблем. И аз съм с пластика, мислех, че е от повърхността на ноктите (защото на моите нокити не се е получавало никога) и че явно ще правя лак само при маникюристка. Обаче като изчетох мненията на всички, явно не е така. Мисля, че при мен основата и лаковете са несъвместими или просто са скапани. Все се каня да си купя хубави лакове и все нямам време, минавам през кварталната будка и какво очаквам... МЕХУРИ! ooooh!

# 27
  • Мнения: 5 299
Сега се сетих, че маникюристката преди да ми сложи база на ноктите, ми намаза ръцете с някакъв крем, който уж попи. Но явно е останала някаква мазнина по ноктите, която после повдига лака и прави балончета.
А вкъщи като се лакирах, на едната ръка имам балончета, а на втората не. Може би на втората базата е изсъхнала по-добре и затова не са се образували.
Затова вече ще се лакирам на измити, абсолютно сухи ръце, да минат 10-на минути, след като съм ги мокрила. Ще оставям и базата да съхне по 10 мин., пък да видим кой кого Mr. Green
Достатъчно е да си почистиш нокътната плочка с напоено памуче със спирт Wink

# 28
  • Мнения: 113
Никога не разреждам лаковете, а пък старите ги хвърлям - не е от това при мен Rolling Eyes

Обаче се сетих как жената, която ми прави сватбения маникюр, пред очите ми разреди лака с лакочистител, защото от него беше останало съвсем мъничко на дъното и нямаше да стигне. Това чудо после стана на огромни грозни мехурчета, а върху бял маникюр си личи, и то доста. Освен това след 2 часа още не беше изсъхнало Twisted Evil
Прибрах се вкъщи, изтрих го и търсих по спешност да си купя бял лак, за да се лакирам сама.
Още ме хваща яд, като се сетя, а дори нямах смелост после да отида да й вдигна скандал  Rolling Eyes

А въпросната маникюристка още работи като такава, даже води курсове по маникюр #Crazy
Всяка уважаваща себе си маникюристка трябва да знае основни нещта за това как се разреждат лакове.Лилита аз сам потресена от това, съмнявам се в професионализма на тази маникюристка и  hahaha курсове води

Общи условия

Активация на акаунт