За кандидатстващите след 7 клас

  • 1 640
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 205
Eто какво пише във въпросната Наредба N11:

(5) След всеки етап на класиране ученикът, който се е записал и след това е изтеглил документите си, не запазва мястото си.
Чл. 11. За незаети се смятат местата:
1. за които няма приети ученици;
2. на приети, но незаписали се в срок ученици;
3. на записали се и след това изтеглили документите си ученици.

# 16
  • Мнения: 25 615
Има логика. Иначе не ми беше ясно, ако мястото от предното класиране се пази, откъде ще дойдат свободните места за следващото разиграване? Но така вече става ясно откъде.
Уф, много сложно ми се струва. По мое време се кандидатстваше в конкретно училище и само в извънредни случаи можеше да се прехвърлят оценки. За езиковите гимназии и за математическите изпитите бяха различни. То други елитни училище нямаше, освен специализираните - по изкуствата и спортните. Вярно, старата система ощетяваше децата, но пък за сметка на това не беше срамно да не успееш да влезеш някъде. А и обикновените гимназии бяха достатъчно реномирани и даваха прекрасно образование. От прогимназиалния ми курс само 3-4 човека от класа влязохме след 7-ми клас. Останалите завършиха обикновени гимназии и техникуми, а доста от тях станаха и лекари, и фармацевти, и юристи...
Ама и образованието беше истинско тогава...

# 17
  • Мнения: 448
Благодаря за пожеланията и за разясненията на всички!  bouquet
Дано все пак да приемат децата ни на първо класиране!Моята щерка днес е на пробен по математика,а миналата седмица беше по български,но резултата още не е готов.

Общи условия

Активация на акаунт