Имахте ли този проблем след раждането?

  • 2 039
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Без да създавам излишна паника, но на моя близка се наложи лека операция поради наличие на такъв проблем. Определено е малка вероятността да си мине ей- така и то толкова месеци след раждането.

# 16
  • Мнения: 36
Благодаря ви за съветите. Странното е, че през бременността изобщо нямах проблем - нито ми се пишкаше често, нито съм изпускала. Питах гинеколожката ми и тя каза да изчакаме до една годинка и после ако не съм се оправила щяла да ме праща на пластика в Майчин дом. Това ме поизплаши - някой знае ли какво означава? Аз така се притесних, че не я питах какво точно значи.

# 17
  • Мнения: 24 467
Такова беше наименованието на малката операция на моята позната, и тя спомена за "пластика". Нуждата от такава е в следствие не на бременността, а на раждането, просто се получило нарушение на преградата между ануса и родовия канал /така ми го обясни тя/. Нищо страшно не е, но докато не си я направи и тя се изпускаше по мъничко.

# 18
  • Мнения: 864
Аз имах такъв проблем след второто раждане.След консултация с гинеколог ми се наложи пластика на матката.Задължително се консултирай с гинеколога си!

# 19
  • Мнения: 620
И аз го имах това нещо, и не само това, не можех да задържам и газове, което си е още по неприятно.
Изпускането на урина все още го имам (а ми виж лентата),  но мноооого рядко и се случва  при някакво по силно или рязко натоварване и когато мехура е много пълен или пък когато умиром от смях  Laughing.
Иначе честото и неконтролируемо изпускане изчезна някъде около една година след раждането, просто ставаше все по-рядко и по-рядко.
Но аз редовно си правих упражненията на кегел, за които са споменали и другите мамчета.
И задължително се консултирай с лекар, както и трябва да те консултира и преглежда периодично, за да проследи динамиката (дали има подобрения или не)

# 20
  • Мнения: 209
такъв проблем имах само като бременна след това не!питай гинеколога си!!може матката да не се е прибрала още както трябва и да притиска мехура, въпреки ч е би трябвало вече да се е прибрала... newsm78

# 21
  • Мнения: 4 447
Консултация с уролог или нефролог!

Задължително!

Peace

Аз такъв проблем не съм имала....

# 22
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
При мен беше такова чувството 1-2 дена. Прави упражнения за тазовото дъно. И се посъветвай с лекар.

# 23
  • Мнения: 19 302
такъв проблем имах само като бременна след това не!питай гинеколога си!!може матката да не се е прибрала още както трябва и да притиска мехура, въпреки ч е би трябвало вече да се е прибрала... newsm78

на прегледа след раждането не гледат ли дали се е прибрала матката.мен още в болницата всеки ден ме гледаха за това.

Общи условия

Активация на акаунт