Латекс

  • 17 054
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 178
Мога да споделя добрите си/собствени/впечатления от американския латекс Benjamin Moor,а за  английския Dulux и латекса на Levis съм чувала от свои приятели и от майсторите ни само отлични отзиви.От българските бои латекса на Леко-Хамелекон също е много добър.

# 16
  • Мнения: 1 187
Всички видове латекс ли са миещи?  newsm78
Извинявам се за невежеството си  Crazy

И за детска стая кое е по-добро - латекс или тапети. Като се има в предвид, че малките са терминаторки  Wink

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тапетите могат да се драскат и късат, а латекса може да се измие. Аз бих избрала латекс.

# 18
  • Мнения: 46 516
Тапетите могат да се драскат и късат, а латекса може да се измие. Аз бих избрала латекс.

И аз си мислех, че се мие, но като го "измиеш", остава едно грозно петно с различни нюанси  Mr. Green

Тапети не сложихме, а и по-добре, София разлепи тези на майка ми, представям си, ако у нас бяхме, до сега да сме на голи стени  Joy

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз съм мила, и съм нямала проблем, може би зависи от наситеността на цвета, в нас е бледо зелелно.   newsm78

# 20
  • Мнения: 46 516
Може и да зависи с какво е нацапано, не знам  Confused в нас едното беше червено вино, другото молив + маркер Crazy цвят - бял, латекс "Boro", може и от него да е, от евтинките беше  Laughing

# 21
  • Мнения: 4 300
Белия се чисти много лесно с белина и гъбичка. Това всъщност е единствения цвят, който май може да се чисти. Червено вино точно не съм пробвала, но коридора на вилата ни се цапа адски много- все пак става дума за къща, внясят се всякакви цапащи боклуци, с белина се чистят перфектно петната.

# 22
  • Мнения: 1 187
Белия се чисти много лесно с белина и гъбичка.

Там е работата че не ми се иска стените в детската да са бели, а ми се ще по-дълго да издържат на терора  Grinning То е ясно че няма да са вечни...  Wink Просто в момента умуваме и там ли да пускаме шпакловчика или да лепим тапети  Grinning В Практикер видях едни тапети - очите ми останаха - жълти на сини звездички. Светещи... Мммм страхотни просто... ама и цената им беше една  Crazy

# 23
  • Мнения: 4 300
В хола имахме бледожълт латекс. В един момент преместихме телевизора ( заедно със секцията) от едно място на друго. Зад Тв-то беше останали едно сиво петно, доста голямо, може би от прах, може би от температурата, и идея си нямам. В крайна сметка не можах да го изичстя така че да не личи- хем остана сивеещо, хем някакси стана по светло от останалата стена. Тъй че да си имаш едно наум за миенето:)
Но пък с малки деца спасение няма- просто се примиряваш с рисунките по стените и им се радваш. А ив инаги можеш да налепиш картинки тук- таме или да сложиш  нови тапети само на издрасканата стена. Хубавото е че децата все някога порастват и си пренасят творчеството на листи Laughing Laughing Laughing

# 24
  • България-София
  • Мнения: 573
levis - две ръце покрива перфектно. Имаме червени стени и никакъв проблем с покривността, при усливие, че бояджията "поразредил" боята, че му се видяла "гъстичка"... Twisted Evil

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Досега два пъти ни се е налагало да купуваме латекс и сме взимали български марки. С две ръце става идеално Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 2 113
Благодаря за мненията, междувременно се доверих на някои от тях и купих Levis - доволна съм. Цветът ми е тъмно синьо, ако не беше ужасната ни шпакловка, сигурно щеше да покрие и от първа ръка (уточнявам, че първо грудирах стената за  всеки случай, както и че "майсторът" бях аз). Освен това покривността му е много добра, разреден с 20% вода (така ни посъветва продавачката) за около 9 кв.м. стена стигна за 2 ръце 1л, който го дават за 6 кв.м., даже и много мъничко остана... а ние купихме 2 кутии по 1л и сега си имам за още веднъж:))
В началото исках Crown, но не стигнах до магазина им...Посетих, обаче сайта им, който видях от тази тема по-горе, в него има много хубава програмка - можеш да си вкараш снимка на стаята, да си очертаеш стените и да си сменяш цветове, докато си избистриш идеята...Много ми помогна в избора.

# 27
  • Мнения: 1 341
свекър ми и свекърва ми си сложиха латекс във всички стаи. И то някакъв доста скъп. Дли да не беше Levis? та, идеята ми беше, че много се цапа и драска. Свекито много го е яд.
При вас така ли е"

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
свекър ми и свекърва ми си сложиха латекс във всички стаи. И то някакъв доста скъп. Дли да не беше Levis? та, идеята ми беше, че много се цапа и драска. Свекито много го е яд.
При вас така ли е"

При нас не е така. А сме с малко дете. Не се е изцапала още нито се е надрала, а боядисвахме преди 3г. някъде. С "Боро" мисля беше.

# 29
  • България-София
  • Мнения: 573
свекър ми и свекърва ми си сложиха латекс във всички стаи. И то някакъв доста скъп. Дли да не беше Levis? та, идеята ми беше, че много се цапа и драска. Свекито много го е яд.
При вас така ли е"
С нашия /Levis/ нищо подобно не се случва. Той седи като... гума /ех че го обясних/ Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт