Пушене и кърмене

  • 80 889
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 288
Айде пак пушачите виновни - ама извинявам се обаче, моите фасове си ги събирам и нито един от тях не хвърлям на земята, НИКОГА! Да не говорим пък на детската площадка. И такива осъдителни коментари ме влудяват.
Нима е по чисто ако чоплите семки и плюете на земята???? Всичко е осеяно с тях ама никой не се изкзва за това нали?!
Всичко е до възпитание.
И много ми е интерсно ако пуша на 50 метра от детската площадка, колко по - чист въздух ще дишат децата?!?! Или като минават колите да преминавт с бутане край детските площадки?? Ми да не замърсяват въздуха все пак.
Хубав ден  bouquet Отивам да изпуша една цигара с кафето Mr. Green

Много лично приемаш нещата. За семките не коментирах, защото темата е конкретно за цигарите, но да, това също ме дразни, защото децата стават целите в люспи или пак се озовават в устата. Да, права си, всичко е до възпитание. Ако искаш направи си труда да забележиш колко от пушештите си събират фасовете или ги изхвърлят в кошчето за боклук? Защото ако повечето бяха като теб, нямаше да е осеяно с фасове (и с люспи от семки, опаковки от чипс, кроасани, салфетки и др.). Не давам акъл, изказвам мнение (форума е за това все пак), не обвинявам никой конкретно, така че не го приемайте така.

# 76
  • Мнения: 263
Добре де няма да го приемам лично Embarassed За това сме се събрали права си. ИзФинете ме Mr. Green
Това за озоновата дупка ми хареса.... ние сме мацко... ще парлатисаме планетата като стой та гледай ей Joy

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 337
защо ги пускате тези теми като само се карате...още като про4ето заглавието и знаех и без да 4ета ,4е ще има безсмислени спорове,4рез които никоя от страните няма да се разубеди в мнението си..само нервите си хабите Peace

# 78
  • Мнения: 678
Тази тема ми напомня много за една мисъл :
'' Никога няма да приема,че не съм права.
Само мога да допусна,че не съм успяла да се изразя достатъчно ясно ''  !

# 79
  • Мнения: 26
и така аз вече пиша на кирилица че пак казвам пушех докато биах бремена и родих здраво момче и не ме интересува кои какво казва не сам ангелче и не се правиа на такова а само за протокола за 2 месеца или 8 не се изчиства организма от никотина триабват поне 2-3години така че маи има много малко майки незасегнати от цигарите и наистина форума триабва да се споделиа ама май не триабва да си честен Rolling Eyes                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             а сега ще пийна една чаша вино по повод повода Laughing newsm10 newsm53                     наздраве  bouquet

# 80
  • София
  • Мнения: 12 617
nediii  Joy Joy

Удари и една магистрала ако искаш, твоя работа. Peace

# 81
  • Мнения: 26
аз не сам по мгистралките които ги разбира да ги дарпа а не мога да разбера какъв ти е проблема newsm78

# 82
  • Мнения: 78
Много е гадно, ужасно е да се кърми и да се пуши. Да така, но и аз пуша. Срам ме е. Наистина.

Стечение на обстоятелствата. Понякога така се случва. Никоя от нас пушачките-кърмачки не си е мислела, че ще го направи.
Имам една приятелка, любовница е. Ходи с женен мъж с пари. С много пари. После с друг женен мъж. Едва ли докато е растяла си е мечтала как ще си намери богат любовник, и той ще и купува всичко. Не мисля , че това е била мечтата й , или цел която е преследвала. Стечение на обстоятелствата.
Пуша, защото ме успокоява.Чувствам се по добре. Имам си причини да пуша. Знам, че каквито и проблеми да имам това не ме извинява. И аз четох статията в Библиотеката за пушенето. Е много ме успокои. Съгласна съм , че не трябва да има такива статии, защото от 1-2, цигарите стават 5-6. Съгласна съм,че 
 
Цитат на:  подобни теми дават повод и на други майки, които още не са се върнали към цигарите да го направят без да имат гузна съвест.[/quote

Отначало се криех от познатите мами, а вече и пред тях.
Всеки ден си казвам от утре спирам.........

# 83
  • София
  • Мнения: 12 617
nediii  Нямам проблем Peace Просто се шегувам, защото от темата постоянно лъха на драма. Нали казваш, че правиш каквото искаш и аз уважавам това ти право с малко хумор. И аз съм пушач, и аз съм за независимостта на всяка личност, и аз искам всеки да прави каквото реши. Просто не разбирам защо се включвате в дискусия във форум и после се сърдите на мненията различни от вашето. Одобрение ли търсите, скандал ли, съмишленици, противници ... Не се заяждам, а искрено се интересувам, защото не разбирам.
Има едно явление, което остава загадка за мен- има хора, които се отказват да са като другите и веднага след това настояват другите да станат като тях.   bouquet

# 84
  • Мнения: 19 350
Аз не мога да разбера защо се правите на многострадални Геновеви. Добре, не можете да спрете цигарите, ясно. Не разбирам обаче и към кърменето ли сте пристрастени, че и него не може да спрете. Сигурно ви действа успокоително и когато сте ядосани вземате бебо, покърмвате малко и воала. А после и една цигарка и ето на, двойно успокоение. Разбирам също да се пушат по 3-4-5 цигари на месец, но до 10цигари на ден и кърмене е пълен абсурд.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 01:46 от В_и_В_и

# 85
  • Мнения: 4 301
Аз също не възприемам пушенето по време на бременност и кърмене. Никой не съдя, всеки си има глава на раменета.
Освен това и аз не съм безгрешна - моя проблем е кафето. Не мога да се лиша от едно, че понякога и две кафета на ден. Гледам да пия непосредствено след кърмене, но все тая...Вредно си е.

# 86
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Опитайте се да си играете заедно, без да се карате.
Мисля, че всички сме съгласни, че пушенето е вредно. Пушене по време на бременност и кърмене (или в присъствие на дете) - още повече, защото вече става дума не само за вашия бял дроб.
Конкретни мисли, линкове, проучвания и статии по темата са добре дошли. Възмущения и обидни изказвания - не точно тук.

# 87
  • Мнения: 26
само за снимка реагирах така защото си помислих че ме иронизираш щом не е така извиниавай а аз се включих тук за да споделиа но предимно получих упреци и некоректни съвети не търсиа разбиране достатъчно сам голиама да отговариам за постапките си които не са правелни и аз го знам и го писах не веднаж а сега нещо много важно за мен момичета не мога да си сложа снимка на профила на моето злато мъча се като грешен дявол нали сам разбирко  newsm78ако ниакой ми помогне ще черпя newsm51 newsm47

# 88
# 89
  • Мнения: 779
Аз пуша по 1 цигара на ден - половин сутрин и половин вечер. Не се чувствам виновна, това ми помага да си почина и отпусна. Като бременна също пушех по 1-2 на ден. Според мен е важното да не се прекалява.
Момичета, стига с това догматично мислене.

Общи условия

Активация на акаунт