Kъм мамите с момченца?!

  • 2 599
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Започнах да му я забелвам още от много малък и така до към 7 месец когато лекарят ни я видя, но каза че съм си свършила работата наполовина,т.е. бях успяла да я забеля до половината и тогава той доста опитно и бързо му я оголи и другата част, рева точно половин минута и това беше. Сега обаче виждам, че леко започва да се слепва  Shocked и аз вечер в банята се опитвам да му я забелвам, но нъц не дава и пищи, а ме доста страх да не се наложи да го оперират, защото около нас 3-4 момченца ве4е минаха през Пирогов по този повод и доста стресирани бяха, дори едното отказваше да пишка !!!

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо не съм правила аз. Въпреки подмятанията и подканите, мен ме беше страх да не му направя нещо. Не е имал проблеми с хигиената. Но на пет години баща му реши, че е крайно време вече и го заведохме при уролог, който свърши работата. Една седмица след това беше с превръзки, но сега е добре.

# 17
  • Мнения: 603
Правя каквото ме посъветва лекарката - при всяко къпане лекичко се опитваш да забелиш във водата. Така постепенно се получава. Не съм сигурна, че в момента се е забелила напълно, но имаме резултат без насилствени прочедури.
В здравния форум имаше една много дълга тема за забелването.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Не сме забелвали пишката насилствено. Дърпахме кожичката до там до където беше отлепена сама и така почиствахме. Постепенно отлепването ставаше по-голямо от само себе си и на година и 2-3 месеца се беше забелила изцяло.
Поради многото противоречиви мнения за насилственото забелване ходихме на консултация и при детски уролог - прегледа го - имаше само нормалната физиологична фимоза и ни каза, че насилствено забелване не се прави в никакъв случай!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не сме забелвали пишката насилствено. Дърпахме кожичката до там до където беше отлепена сама и така почиствахме. Постепенно отлепването ставаше по-голямо от само себе си и на година и 2-3 месеца се беше забелила изцяло.
Поради многото противоречиви мнения за насилственото забелване ходихме на консултация и при детски уролог - прегледа го - имаше само нормалната физиологична фимоза и ни каза, че насилствено забелване не се прави в никакъв случай!

 Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Не съм пипала до годинка нищо. Не се пипа. Става от самосебе си, при различните деца в различна възраст. Неговото пишле се отвори само, сега забелвам един път месечно само и не пипам.

# 21
  • Мнения: 4 629
Не пипаме нищо. Така препоръчват педиатрите  Peace

# 22
  • Мнения: 223
Благодаря Ви за отговорите,смятам,че ще трябва да го заведа на лекар за всеки случай да го види.А относно пищенето мисля,че го е страх.

# 23
  • Мнения: 3 042
Нищо. Не му е забелена и не е била никога. Не го тормозя. За сега няма проблеми
Peace

# 24
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Педиатарката я забели когато беше бебе.  bouquet

# 25
  • Мнения: 71
Аз на няколко месеца забелих, но не до края. Много плака милото. После говорих със свекървата, която работи в дом за медико социални грижи. Каза ,4е на децата там не им забелвали пишките никога и 4е от самосебе си се били забелвали. СПРЯХ и аз. Сега при всеки тоалет не детето измивам до колкото е възможно /не му е особено приятно/. Досега съм нямала проблеми от рода на зачервявания и т.н /да чукна на дърво/.

# 26

Общи условия

Активация на акаунт