Среща с бившите съученици

  • 9 189
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Ходила съм,жива и здрава,пак мисля да ходя.Беше много приятно.Събрахме се пак ,със старата компания на една маса,откарахме до сутринта.Според мен,човек се променя от обстоятелствата,но като цяло си остава същият!А и точно тези срещи,според мен, се правят,за да си припомним от къде сме тръгнали!Забелязах,че най-самозабравилите се,бяха "забравили"да дойдат!

# 16
  • UK
  • Мнения: 1 351
Никой от тях не ми е близък, дори любопитство не ме мъчи кой какво прави. Нито хубави, нито лоши спомени имам - пълно безразличие изпитвам, като към безлични спътници във влаково купе.

И при мен е така!
Не бих отишла!

  Peace тази година правихме 3 години от завършването и трябваше да се събираме но никой не е организирал нищо... въпреки това не бих отишла  Peace

# 17
  • Мнения: 319
Прочетох, че някои от вас не биха отишли на среща със съучениците си, с които са учили от първи до осми клас. При мен обаче нещата са по-различни - със съучениците ми от езиковата гимназия (където отидох не след 7-ми, а след 8-ми клас след приравнителен изпит) така и не се разбирахме особено. Бяхме си направо безразлични. Не бих отишлана среща с тях сега, даже и пари да ми дават.

С колегите от университета, които са останали в БГ, се виждаме и без специално организирани срещи. Единствените съученици/състуденти, с които изобщо искам да се виждам, са именно тези от 1 до 8 клас.

# 18
  • Мнения: 6 993
Тези от 1-4 не ги помня почти, с изключение на едно момиче, с което бяхме в гимназията. Тя е човекът, с който искам да се виждам и в бъдеще.
От 5- 7 също не ги помня, пак с изключение на едно момиче, което ми е съседка и ми е почти като сестра и едно момче, което се падна в съседен клас в гимназията, но с него така или иначе нямам обща приказка.
Тези в гимназията не ми допадаха просто. Твърде различни от мен (или аз от тях), нямахме общи неща.

# 19
  • Мнения: 3 268
Събираме се всяка година със съучениците от гимназията.Преди месец купонясвахме в един пианобар.Винаги си прекарваме чудесно.

# 20
  • Мнения: 1 733
А ние тази година имахме 10 години от завършването и никой нищо не организира  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 700
Явно при всеки е индивидуално. И аз със съучениците ми от началното училище не бих се събрала, защото дори вече не ги помня. И със състуднтите си също не ме влече (то и не сме се събирали досега). Но с тези от гимназията е просто връх. Събираме се на 5 години, при това целия випуск - от 240 човека присъстват обикновено не по-малко от половината. Миналата година организацията започна от пролетта, а сбирката се състоя през октомври, така че голяма част от "чужденците" успяха да се организират, за да дойдат. Обикновено ангажираме хотел с ресторант близо до София, така че който примре да може и да полегне.
Абе, много е гот  newsm62 smile3534 smile3521и сякаш времето е спряло. Изведнъж и акълът и поведението ни се връщат години назад.

# 22
  • Мнения: 215
Само аз май се събирам със съученици от началното училище, а не ходя на срещите с тези от гимназията (е, те не са останали повече от 5 човека в България от тях).
странното е, че след седми клас много от нас отидоха в различни гимназии, но и до ден днешен се събираме 1-2 пъти годишно и си изкарваме страхотно. аз лично се очудих колко общо имам с тези хора и колко общи теми на разговори имаме.

събираме се основно десетима човека и времето минава неусетно.

на юбилейната ни среща, някой беше успял да издири и класната ни, а тя пък донесе някакви картички с пожелания, които сме и писали в трети клас. беше голям майтап Grinning

# 23
  • Мнения: 1 520
Скоро се срещахме една група съученици от 1 до 8 клас.
Повеселихме, разказахме си живота, задачите.

Със съучениците от последните класове не сме правили среща всички.
Но иначе ние сме си една сплотена група от няколко приятелки, и се виждаме постоянно. Онзи ден бяхме на женско парти.  Heart Eyes
Обичам ги тия момичета.
Много сладка дружинка сме.  Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 978
Много ми е приятно да бъда на такива сбирки, за съжаление тази година пропуснахме

# 25
  • Мнения: 369
не разбилам дивият ентусиазъм, с който някои хора посрещат тези срещи.  Rolling Eyes

Мога да ти помогна да го раzбереш, аz посрещам такива срещи точно с див ентусиаzъм и ме е яд, че не ги правим по-често.  Party Радвам им се например zащото е нещо раzлично от всекидневието. За една вечер се връщаме в хубавите луди години когато бяхме напълно беzгрижни. Освен това съм поzитивно настроена към хората и ми е винаги приятно да срещна отново такива, с които сме имали весели моменти. Контактна личност съм и към всеки от съучениците ми тая добри чувства, та се радвам да видя, че са добре и са постигнали нещо.

Аz пък не раzбирам zащо някои хора така се дърпат от теzи срещи.  newsm78

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Може би е важно какви позиции си имал в класа-ако си бил аутсайдера,защо ти е да си припомняш неприятни моменти. Ние се събрахме миналата година, ей така без повод.Дойдоха 10 човека ,повечето време ни отне да си припомняме липсващите, кой къде е, какво прави,абе малко клюкарска история.Но сме се отчуждили ,нямаме общи теми,освен за семейства, да се похвалим,да се оплачем.Въпреки това е приятно.С тези хора имаме специална връзка-спомени, общи радости, бели....С тях се чувствам спокойна, не се правя на такава, каквато не съм.
Но има и някои, които идват само да подновят полезни познанства.
Въпрос на нагласа

# 27
  • Мнения: 6 993

Аz пък не раzбирам zащо някои хора така се дърпат от теzи срещи.  newsm78
защото нито аз си харесвах съучениците, нито те мен, освен когато трябваше да ги измъквам по литература. Не пиех, не пушех, не пушех трева - нямах нищо общо с 90 процента от тях. Не вярвам нещата да са се променили 5 години по-късно. Те не ме търсят, когато се събират, нито аз съм умряла да ме търсят.

# 28
  • Мнения: 216
не разбилам дивият ентусиазъм, с който някои хора посрещат тези срещи.  Rolling Eyes

Мога да ти помогна да го раzбереш, аz посрещам такива срещи точно с див ентусиаzъм и ме е яд, че не ги правим по-често.  Party Радвам им се например zащото е нещо раzлично от всекидневието. За една вечер се връщаме в хубавите луди години когато бяхме напълно беzгрижни. Освен това съм поzитивно настроена към хората и ми е винаги приятно да срещна отново такива, с които сме имали весели моменти. Контактна личност съм и към всеки от съучениците ми тая добри чувства, та се радвам да видя, че са добре и са постигнали нещо.

Аz пък не раzбирам zащо някои хора така се дърпат от теzи срещи.  newsm78

 Peace

# 29
  • Мнения: 1 817
Бих отишла, но не съм в България и това усложнява доста нещата.

Общи условия

Активация на акаунт