Мед на биберона на новородено

  • 16 657
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Моята приятелка преди 13 години имаше щастието да се радва на най-ревливото бебе,което съм виждала през живота си и единственото нещо,което спасяваше положението беше мед.Резултатът е,че детето вместо зъби имаше едни разрушени висящи черни подобия на зъби и сега мед не иска да види камо ли да яде!
Пък ти така или иначе слагаш мед на биберона и ми е много чудно да ли ще спреш като прочетеш отговорите по темата newsm78

# 16
  • Мнения: 3 069
След като до сега не е показало детето никави реакции на алергия значи не е алергично.
Имам син на 22г., втория е на 19г. и третия е на 1г.
Докато са били малки не съм давала мед дори и една капка.Така, че не е вярно, че преди не знам си колко години всички са давали мед.
Защо не се консултираш с педиатърката си?Тук ще чуеш различни мнения но не и толкова компетентни като на лекарката!

# 17
  • София
  • Мнения: 44 129
избрала си най-лесния начин да успокоиш и приспиш детето си, не търси извинение за това. Медът е вреден от където и да го погледнеш за едно бебе. Зъби, алергии, ботулзъм...по-добре не си прави експерименти, а намерете др начин за приспиване,не е трудно, ако кърмиш ,кърми го да заспи, ако не - песни, прегръдки, играчки или каквото искате....

мен не са ме приспивали с биба с мед..така че не всички деца са отгледани така....някои дават и по глъдка винце, за да спи детето по-добре....това би л пробвала, защото на някои деца нищо им нямало после????

# 18
  • Мнения: 27 524
Знам, че не бива да се дава  Naughty
Пострадал сега не знам, защото никой от познатите ми не дава. А много често алергиите и проблемите се явяват след години и първопричината отдавна е останала назад и не може да се установи. Няма да ти цитирам нищо, само да попитам струва ли си риска да го правиш? И какво значи - не заспива! Няма такъв филм. Както го научиш, така. Ти си знаеш  Peace

# 19
  • Мнения: 6 029
чакам да ме изядете сега...

на дъщеря ми съм давала мед на биберон от както ни изписаха до към 6-тия месец. НЯМА кариеси. алергия направи, но не заради това, на доста по-късна възраст.... сега няма алергия.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 129
чакам да ме изядете сега...

на дъщеря ми съм давала мед на биберон от както ни изписаха до към 6-тия месец. НЯМА кариеси. алергия направи, но не заради това, на доста по-късна възраст.... сега няма алергия.

Чак пък да те яде някой...всеки си решава какви рискове да поеме, кофтито е , че в случая е на чужд гръб - и по точно на детето ти...всеки си решава, някои имат проблеми от това други им се разминава...но като може и без това, защо да се рискува излишно????

# 21
  • Мнения: 6 029
ааа и за моя гръб да кажа - майка ми също ми е давала мед... и пак нямам кой знае колко кариеси и алергии...

# 22
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз давах само при силни колики няколко пъти.

# 23
  • Станимака
  • Мнения: 123
 Голямата ми дъщеря беше едно ужасно ревливо бебе и по цяла нощ не спеше "успокоявахме" я само с мед. Сега мрази меда, но няма алергии и зъбите и никога не са били черни.

# 24
  • Мнения: 24 467
За колики и бебешки плач има други спасения, за които се знае, установено е, че не вредят и не са толкова опасни, като бабешките церове.

# 25
  • Мнения: 6 029
За колики и бебешки плач има други спасения, за които се знае, установено е, че не вредят и не са толкова опасни, като бабешките церове.

никой не твърди обратното. но съгласи се - ние сме гледани с мед, с краве мляко от доста ранна възраст (аз например от 3 месечна съм ядяла кисело мляко Сердика при това). не е ясно кой как ни е захранвал, за глутен никой не е чувал. а нашите деца, които толкова много пазим от всички тези неща ..... все ще ги тръшне някоя алергия към не е ясно какво.
проблема според мен не е в меда, киселото мляко, глутена и т.н. ниското качество на живот.. стреса... всичко това явно води до изтощение на организма. алергията на дъщеря ми се появи когато тръгна на детска градина. имаше изтощен вид, аз нямах възможност да си взимам болнични и организма й реагира. подобаващо. сега няма и помен от алергия. изчезна. никой не разбра от какво и защо се появи.

разводних, извинявам се за което.

# 26
  • Мнения: 27 524
но съгласи се - ние сме гледани с мед, с краве мляко от доста ранна възраст (аз например от 3 месечна съм ядяла кисело мляко Сердика при това). не е ясно кой как ни е захранвал, за глутен никой не е чувал. а нашите деца, които толкова много пазим от всички тези неща ..... все ще ги тръшне някоя алергия към не е ясно какво.

Гаранция и вечно здраве няма. Но къде е смисълът, поводът и резонната причина да се рискува САМО на база как е било едно време? А колко е била смъртността при бебетата едно време, колко е сега?

# 27
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте,
знам че медът е най-големия алерген за бебето (особено новородено), но все пак преди 30 години (и повече) на всички нас  е давано мед върху биберона, пък за алергии в повечето случаи не се говори.
Факт - дъщеря ми се приспива едва когато има малка капчица мед върху биберона (получава я не повече от 2 пъти на ден).
Все пак дайте и вашето мнение по въпроса. (но моля не цитирайте разни нови статии, а личен опит - знаете ли за някой пострадал от меда).
Прочети това:
http://www.drgreene.com/21_825.html
За мен най добрият начин да преспя детето си  е да го гушна в скута си и да го люшкам докато заспи.Знам че не  е лесно и понякога отнема по-дълго отколкото ни се иска, но нали за това сме майки.Синът ми заспива спокоен че майка  му  е до него и го дарява с ЛЮБОВ.
Решението е твое дали , кога и какво ще даваш.И какво ако ти кажа че познавам хора пострадали от меда- би ли спряла да го даваш???Едва ли.
Мисля че  би било редно да пуснеш темата преди да започнеш употребата на мед- сега каквото и да напишем  е малко след дъжд качулка.

Вили

# 28
  • в Низината
  • Мнения: 705
Давала съм на сина ми мед откакто навърши 1месец. Може сега да ме упрекват много майки, но не съм прекалявала и последствия няма!
Julie, напълно съм съгласна с казаното от теб!

# 29
  • Мнения: 6 029
Блонди, ясно е че вечено здраве няма. Но и не смятам, че всяка болест или нещо от тоя сорт се дължи на меда примерно.

Общи условия

Активация на акаунт