Домашна или купешка продукция предпочитате?

  • 2 876
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Лично аз не бих давала домашни яйца и месо на бебе. При дете на възрастта на сина ми бих дала домашно месо, но за яйцата.....  Rolling Eyes много ме притесняват те!

# 16
  • Мнения: 2 677
На етапа пюрета и каши - купешка. След това домашна.

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
За яйцата смятам че е по добре да са домашни,че може по-преснички да ги даваш.но за останалото твърдо купешки.

# 18
  • Мнения: 393
Малко странно .. гласовете са почти наравно, а никой не се е изказал "ЗА" домашната продукция!  newsm78

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Аз не разбирам въпроса. Какво разбирате под домашна продукция?
Домашно месо, мляко и яйца ли? Ако е така - поне за малко бебе съм против.
Ако става дума за това дали готвим или копуваме готови пюрета - да готвя.

# 20
  • Мнения: 1 986
  Да,щях да се изкажа като Олинце-аз приготвям зеленчуковите пюрета на дъщеря ми,но когато започна въвеждането на месото,то предпочитам купените Peace

# 21
  • Мнения: 2 197
Когато започваше да яде пюрета дъщеря ми отказа твърдо домашно приготвени. Тя не харесваше особено и купените де. След като пробвах всички видове марки, които се продаваха на пазара накрая прояде ... Ганчев. А още ме е яд колко недоядени пюрета отидоха за кучето. Сега яде всичко.
По въпроса за домашните продукти. Аз лично не бих дала яйца или мляко, които не са минали през някаква проверка от ХЕИ или там каквато е службата издаваща разрешителни за производство. Страх ме е, особено като знам какви страшни болести могат да се предизвикат от недобър контрол. Нямам познати или роднини, които да отглеждат животни или зеленчуци, така че всичко купувам.
 

# 22
  • Мнения: 439
Домашна Peace

# 23
  • Мнения: 397
Здравейте, момичета!  Hug

От няколко дни пред мен стои една дилема, която не мога да реша.
Имаме вила, не се занимаваме с отглеждане на животни, но съседите го правят и има откъде да си набавя пресни яйца, домашно месо, сирене (краве, козе) и тем подобни. Чудя се обаче дали може да се има доверие на тези продукти, които реално не са преминали ХЕИ и никой не контролира съдържанието им, качеството и т.н.
Не питам за плодовете и зеленчуците, защото за тях е ясно, тъй като всичко е екологично чисто и не се пръска с никакви химии.

Благодаря за отговорите!   bouquet
Авторката на темата много точно е задала въпроса си. Не е дилемата дали готвим в нас или купуваме готови пюрета, иде реч дали сме "за" или "против" месото,яйцата сиренето и др.продукти - от село или от магазина си ги набавяме!

# 24
  • Мнения: 560
Аз пък съм твърдо за домашното производство.

Не вярвам на проверяващите органи в България. Всяко фирма може да си плати, за да й издадат разрешително и съответните сертификати.

Аз съм градско чедо, но откакто съм се омъжила консумираме само неща, които свеки отглежда. Зеленчуци, месо, яйца. Когато ходим на село всички дружно хапваме и мляко на корем.

Голямата ми дъщеря съм я хранила още от бебе със селски продукти, правя го и с бебето.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 030
Определено домашни,но нека порасне детенцето и стане поне на годинка  Peace Едно време не е имало проверяващи органи и т.н. ,хората са си яли натурални домашни продукти.
Аз също давам домашни яйца,а напоследък и мляко взимаме.

# 26
  • Мнения: 393
Аз не разбирам въпроса. Какво разбирате под домашна продукция?
Домашно месо, мляко и яйца ли? Ако е така - поне за малко бебе съм против.
Ако става дума за това дали готвим или копуваме готови пюрета - да готвя.
Извинявай, но къде видя в първия пост думата "пюре"?  newsm78

# 27
  • Мнения: 241
Аз съм ЗА домашната продукция, стига да има кой да произвежда Simple Smile Плодове и зеленчуци от градината на баба и дядо, а месо, мляко и яйца от селото на прабаба и  прадядо Laughing Категорично НЕ вярвам на бг производители и контролни органи!! Естествено когато няма домашна продукция, ще купувам - няма да седим гладни Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
За по-големи деца обаче домашното си е домашно. Ако смяташ, че познаваш съседите и са чисти и разумни хора, то тогава няма от какво да се притесняваш. За яйцата и месото ХЕИ не е нужно, млякото  и млечните изделия - според мен да.
Peace

# 29
  • Мнения: 2 577
купешка  Peace
но подбирай производителя Naughty

Работила съм седем години в хранително-вкусовата промишленост, включително и в отдела по качество. С влизането в ЕС, новите хигиенни изисквания и системите за управление на качеството и т.н. трябва да ви кажа, че повечето от по-големите фирмите вече са в час и спазват "правилата" /ако мога така да се изразя/
А за контрол при дом.продукция трудно може да се говори

Общи условия

Активация на акаунт