Антибиотик и забременяване

  • 4 871
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте на всички, и аз имам въпрос относно антибиотиците. Колко време след приема на антибиотик могат да започнат опитите за бебе. Тъй като ние бяхме решили да е този месец но се разболях и пих Зинат, а след него Аугментин. Пих ги 24.05.07 - 3.06.07. Благодаря предварително за отговора.

# 16
  • Мнения: 268
коалката моя приятелка се лекуваше с Полижинакс докато беше бременна.. Така че според мен няма как да е толкова опасно лекарство. Друг е въпроса че в края на краищата ще изтървете най-много 1 месец, но за твое собствено спокойствие е по-добре първо да си излекуваш левкоцитите, после спокойно да си бебеправите.

# 17
  • Мнения: X
Такааа, вече мога да споделя.
Значи след микробиологията се оказа гинекологично нищо, но малко след, като ми взеха материал, получих страхотни болки и напрежение в пикочния мехур, ама пиках през две минути по три капки - това за два дена. Реших, че имам цистит и отидох при личната ми лекарка за направление за изследване на урина - е, нормалната няма нищо, но стерилната - коли!  Crossing Arms
Та днес ще тичкам да ми кажат какъв антибиотик да пия. Това добре, ама подозирам, че от него ще завъдя едни гъбки, като зъбки.
Та чисто профилактично да Ви попитам за някакви глобулки противогъбични?
Преди време съм слагала само Клион-Д.............понесе ми доста добре.
Искам да се подсигуря, че другия месец смятаме да почнем работа по второ бебе, та да няма изненади. Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 2 105
пандора, когато пия антибиотик, взимам Микомакс и съм супер доволна, взимаш една таблетка, когато започне приемът на антибиотик и втора- когато приключиш. така се спасявам предварително от гъбките и нямам никакви оплаквания Grinning

# 19
  • Мнения: 364
Реших, че имам цистит и отидох при личната ми лекарка за направление за изследване на урина - е, нормалната няма нищо, но стерилната - коли!  Crossing Arms
Та днес ще тичкам да ми кажат какъв антибиотик да пия. Това добре, ама подозирам, че от него ще завъдя едни гъбки, като зъбки.
Та чисто профилактично да Ви попитам за някакви глобулки противогъбични?

newsm78
Не е задължително да завъдиш гъби!
 Ако все пак се случи, знаеш реда - микробиология, антибиограма, лекарства!
Не прави нищо на своя глава, може да объркаш положението!
Успех! Дано второто бебче да се появи скоро! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 226
здравейте, и на мен ми откриха левкоцити доста от микробиологията. Лекаря каза, че може да правим опити за бебе, въпреки антибиотика, който ми изписа, но ми е притеснено. Той каза, че можело да бъде и признак на хламиди, което просто ме разби. Някой има ли опит с подобен проблем да сподели.

# 21
  • Мнения: 583
здравейте, и при мен същия начин
ходих преди 5-6 месеца на гинеколог. направи ми цитонамазка, излезна че съм имала някакви гъбички. изписа ми клотримазол за мен и за мъжа ми. попитах я дали можем да правим бебе или ако има бременност дали ще пречи. тя ми отговори че няма проблем. прочетох в упътването на лекарството че при бременност и кърмене не се препоръчва да се взема.
и понеже си мислех че може да съм бременна не го започнахме клотримазола. и така отлагам, ама си мисля че може и затова да не става бебето...
какво мислите вие??
видах че и други лекари са на мнение, че може да се взимат такива антибиотици за  гъбички по време на бременност
а също и при първата ми бременност акушерката ме питаше дали имам бяло течение, лекувало се и по време на бременност?!?!?!

Общи условия

Активация на акаунт