с каква вода даразтварям адаптираното мляко?

  • 12 051
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз давам розов Девин - не преварявам.
Адаптираното мляко което използвам - NAN.
НЕслегай никаква захар в млякото! то си е адаптирано специално за малки бебета и има всичко нужно.
Замисли се за нов педиатър.

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Само розов Девин,леко затоплена в микрото.

# 17
  • Мнения: 402
Голямо благодаря на всички мами, които се заитересуваха от моята тема и ми отговориха така обстойно. Поне се успокоих че се ориентирам правилно в тази така непозната за мен ситуация Blush. И аз вече реших да пробвам с друго мляко, днес ще видя дали в нашия загубен град (Чирпан) ще има нещо по различно от НАН И Фризолак Close. Мисля да взема Нутрилон. И аз за захарта  съм твърдо НЕ.
 А за педитата, какво да говорим, особено в по-малките градове е нещо страшно. Могат да ти уморят детето, но какъв избор имам,освен да се съветвам с всички вас  Wink.
 А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли? Защото имам усещането че въпреки моите грижи,кърмата ми прогресивно намалява  Sad.

# 18
  • Мнения: 402
Към 200мл АМ добавяш 1 чашка захар, 2 чаши брашно, 1 яйце и половин бакпулвер.
Печеш в умерена фурна до зачервяване. Шегичка
Много ме забавляват педитата в нашата родина. Вземи я смени преди да е захранила детето ти на 2 месеца.
Да ти е жива и здрава Елена и голяма красавица да стане (щом си я орисала с това хубаво име).
наистина свежа шегичка, но като се замисли човек какви експерименти се правят с тези невинни душици - нашите дечица, още ор раждането им #2gunfire
 Благодаря за пожеланията. Нека бъдат живи, здрави и красиви всички дечица  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 4 451
Не слагай захар в никакъв случай! Stop Млякото си е достатъчно сладко. Смени си педиатърката.
Аз преварявах вода до 6м. на детето и после продължих с изворната (Девин). Но много мои приятелки от самото начало приготвяха АМ с изворна и нямаше проблеми. Въпрос на лична преценка.

# 20
  • Мнения: 4 451
Между другото и моята малката се запече от Фризолака.  След като ппреминахме на Нутрилон, всичко се нормализира. Peace

# 21
  • Мнения: 1 800

 А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли? .

Моя син е изцяло на адаптирано мляко. Аз не му давам никаква вода. Знам че  в БГ се дава и питах вече няколко педиатъра и те ми се смеят всичките и викат, че било бабешка работа. Според тях бебетата нямат нужда от вода до годинка, необходимото количество  течности набавят от АМ/кърма, които 90% са вода. Сина ми се запичаше от разни АМ тук, най накрая смених с Нестле-Good Start( има протеини които помагат за усвояването от организма) и оттогава нямам проблем. Няма значение марката на АМ, важно е да няма или да е с малко количество на желязо, което е причината за запек. Само може да даваш ябълков сок и вода(1:1) помага при запек. За друг вид сокче и аз незнам откога...нещо се обърках от начина на гледане  на бебета  тук и в БГ. newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли?
Да,спокойно можеш да даваш само АМ до 4 или дори до 6 месечна възраст.За водата-както решиш или както реши бебето  Laughing
Моят син беше само на АМ до 4-ия месец и след това го захраних със зеленчуково пюре.Сок не иска да пие.Плодовете му ги пасирам и ги яде така между храненията.

# 23
  • Мнения: 402

 А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли? .

Моя син е изцяло на адаптирано мляко. Аз не му давам никаква вода. Знам че  в БГ се дава и питах вече няколко педиатъра и те ми се смеят всичките и викат, че било бабешка работа. Според тях бебетата нямат нужда от вода до годинка, необходимото количество  течности набавят от АМ/кърма, които 90% са вода. Сина ми се запичаше от разни АМ тук, най накрая смених с Нестле-Good Start( има протеини които помагат за усвояването от организма) и оттогава нямам проблем. Няма значение марката на АМ, важно е да няма или да е с малко количество на желязо, което е причината за запек. Само може да даваш ябълков сок и вода(1:1) помага при запек. За друг вид сокче и аз незнам откога...нещо се обърках от начина на гледане  на бебета  тук и в БГ. newsm78
Благодаря за мнението. И аз нещо такова замислям.
 И аз вече се обърках от всички начини за гледане на бебе Laughing. Специлано за водата,з а сега и аз се въздържам, давам само по 1-2 лъжички след ядене за изплакване на устата,и то само когато е будна.
Относно педиатъра, и на мен ми се иска да го сменя, но в Чирпан няма голям избор, всички са едни вехти лелки, дето препоръчват някакви бабешки рецепти. Има само една добра педиатърка и всички я чакаме да се върне на работа след майчинство. Трягедия сестро, какво да ти кажа. Завийдам на майките които имат кърма и нямат грийи с хранене и захранване. Сестра ми например.

# 24
  • Мнения: 1 467
Здравейте,

аз разтварям млякото в подобна на Девин с розовия етикет вода, но тук е друга марка. Това няма значение, знам, че водата не се преварява, защото губи от полезния си състав.

Аз също не давам вода на малката, но това е най-вече, защото тя не иска. Сега се успокоих като прочетох и вашите мнения.

Не слагам в никакъв случай захар в млякото, то си е даже сладко. А и не бих сложила нещо, на което му се вика "бялата отрова". Мисля, че детето може да бъде свикнато малко по малко, отколкото да се подслажда, за да го привлече.

# 25
  • Мнения: 128

 А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли? .


Според моята моята педиатърка, която е немска възпитаничка захранването трябва да започне когато детето се научи да седи само без подпори или чужда помощ. Независимо кога ще се случи това при хубавата ти Елена това е знак, че детето е готово да приема твърда храна( не сокчета- тях ги остави за чашката с накрайник). Бебетата се научават да седят около 6ти месец.
По сегашните ти питания мога да препоръчам АМ- "Нутрилон-комфорт 1", което е срещу запек и колики-хипоалергенно гъсто адапте с пробиотици за подобряване на имунната защита.
Девин- розов е отлична вода за разтваряне на АМ без да е необходимо преваряване.
Пожелавам ти успех.  bouquet

# 26
  • Мнения: 398
И двете си деца отгледах с вода "Предела".Затоплям в микрото и прибавям АМ.И чешмяна съм преварявала,ама много ни е варовита водата ooooh!

# 27
  • Мнения: 402

 А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли? .


Според моята моята педиатърка, която е немска възпитаничка захранването трябва да започне когато детето се научи да седи само без подпори или чужда помощ. Независимо кога ще се случи това при хубавата ти Елена това е знак, че детето е готово да приема твърда храна( не сокчета- тях ги остави за чашката с накрайник). Бебетата се научават да седят около 6ти месец.
По сегашните ти питания мога да препоръчам АМ- "Нутрилон-комфорт 1", което е срещу запек и колики-хипоалергенно гъсто адапте с пробиотици за подобряване на имунната защита.
Девин- розов е отлична вода за разтваряне на АМ без да е необходимо преваряване.
Пожелавам ти успех.  bouquet
Този Нутрилон 3 вид ли е че вече се обърках  newsm78. Има един Нутилон 1 и Онмео. Аз вече си насочих към Нутрилон 1. Значи питам щото в Чирпан го няма това мляко и сега ще ми го доставят, та още не сам го видяла. Дано  да го понесе детенцето.

# 28
  • Мнения: 402

 А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли? .


Според моята моята педиатърка, която е немска възпитаничка захранването трябва да започне когато детето се научи да седи само без подпори или чужда помощ. Независимо кога ще се случи това при хубавата ти Елена това е знак, че детето е готово да приема твърда храна( не сокчета- тях ги остави за чашката с накрайник). Бебетата се научават да седят около 6ти месец.
По сегашните ти питания мога да препоръчам АМ- "Нутрилон-комфорт 1", което е срещу запек и колики-хипоалергенно гъсто адапте с пробиотици за подобряване на имунната защита.
Девин- розов е отлична вода за разтваряне на АМ без да е необходимо преваряване.
Пожелавам ти успех.  bouquet
А под захранване да разбирам само твърди храни така ли? Ако е така разбира се че  ще чакаме поне до 6 месец. Аз сега за прословутите сокчета питам дето всички педиатри у нас ги дават от 2 месец. А тъй като на 10.06 навършваме вече 1 месец трябва евентуално да ги почна.Но аз нещо май ще се въздържа.
А ако нещо ви изнервям с толкова питания, извинявам се, но явно сам много ошашкана майка.
А като гледам около себе си какво става...тука в нащо градче се шири страшна неинформираност и децата ядат кисело мляко от 2-3 месец та пушек се дига. Е, ясно е че някои нямат средства за АМ но това да е масова практика, чак се учудвам.

# 29
  • Мнения: 128
Само се успокой и не се шашкай.
Значи, "Нутрилон комфорт 1" е новото име на "Нутрилон Омнео 1". Това мляко ти трябва ако хубавата Елена е запечена. Аз лично с него храня малката си дъщеря от момента на раждането до сега вече 3 месеца.
По въпроса за сокчетата е изписано много в този форум. Плодов сок толкова рано би предизвикал колики у толкова малко дете. По горе ти писах да го въведеш когато детето е готово да пие от чашка с накрайник т. е. към 8 месец. Чревния тракт на детето не е готов за друга храна освен кърма или АМ.
За твърда храна се счита всичко, което е различно от кърма или АМ.
За киселото мляко нямам думи. Моя съвет е да изчакаш поне до годинката за да не натресеш на детето някоя алергия към белтъка на кравето мляко.
Ако имаш още въпроси не се притеснявай да питаш. За това е този форум.
Целувки и успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт