ОПАСНОСТ ОТ КУЧЕШКА ТЕНИЯ?!?

  • 3 558
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Вероятността да се случи нещо при кучешко ако и облизани пръсти след игра в пясъчник не е ли една и съща  ooooh!

Не, освен ако кучетата не акат в пясъчника  Laughing

Сериозно - аз бих постъпила така. Всеки си знае..

Ами акат разбира се, става дума за пясъчника в парка  Sick

# 16
  • Мнения: 187
И това с пясъчника се е случвало, но сега е прекалено директно. А между другото неговата лекарка снощи ни каза само да му дадем противоалергично, за да не се обрине?!? Аз не му дадох - няма обрив, освен три пъпки от комар, и си е в обикновеното състояние. Засега...

# 17
  • Мнения: 47 988
по принцип за да е заразено кучето трябва да консумира заразени вътрешности...а иначе тенията се предава и по въздуха, така че и да не сте ги хапвали акитата можете да се заразите ooooh!
много неприятно...

# 18
  • Мнения: 187
Някой може ли да ни пепоръча лекар?

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Някой може ли да ни пепоръча лекар?
иди в инфекциозна б-ца / мисля че е на 2-3 спирки с трамвай 7 , след НДК/- питай за детското отделение, и там питай какви иследвания могат да се направят...
може да питаш и в темата "Мненията на Birdie" - човека е лекар , и може да знае какво се прави  в тези случаи...
Успех ! Дано нищо Ви няма!

# 20
  • Мнения: 187
Благодаря, geriii!

# 21
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Изследвания за ехинокок се правят като се взема кръв от вената и се изследва. Незнам обаче за толкова кратък период дали ще се прояви ехинококът в кръвта. Най-добре на лекар  в инфекциозна.

# 22
  • Мнения: 187
Новини - ветиринарят, с който се консултирахме, беше много оптимистичен. Според него, тук в София, е мно-о-о-о-о-го малка вероятността да стане заразяване с ехинокок от акото на куче, дори и улично да е то, защото нямало откъде да се консумира сурово заразено месо и т.н.

# 23
  • Мнения: 7 186
Наистина е малка вероятността в града да се зарази човек с ехинокок. По- чести са заразяванията с глисти и др. дребни паразити.
Но ако нещо те притеснява- направи необходимите паразитологични изследвания на детето.
Да се надяваме, че изпражнението е било от домашно куче, респ. обезпаразитено и "чисто".
На уличните кучета ме е яд много- хем ни нападат, хем сеят зарази Confused

Общи условия

Активация на акаунт