Хайде юни да минава, АВГУСТ аз да стана мама!

  • 10 798
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 1 351
Гита благодаря за хубавата темичка  bouquet
тук такъв порой се злива от 1 час-дано да спре че ще се прибираме мокри кокошки Simple Smile
Сонита и мен ме хваща параноя за раждането-или е по скоро страх от неизвестното.
мойта бебка пък още е напречно разположена с глвичката нагоре.До кога трябва да се обърне?

 може да се обърне и преди разждането  Peace

# 16
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Гита, дрешките са чудни! ех, мн. ме е яд, за госпожиците дрешките винаги са по-сладурски
Ира, ще бъде страхотно, ако устискаме и двете до 8-ми, и да напъваме дружно в Селена! Laughing Казвам и на теб, има тема за Селена в Здравния справочник, ще ти е от полза да я прочетеш.
А някой знае ли за еднократната помощ? Получавала се в социалната служба по адресна регистрация на майката. Но кой адрес - по лична карта или по местоживеене.??? newsm78

# 17
  • UK
  • Мнения: 1 351
 ама момичета някой знае ли нещо за Клара  newsm78 изчезна от доста време каточе ли  newsm78

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 351
Гита, дрешките са чудни! ех, мн. ме е яд, за госпожиците дрешките винаги са по-сладурски
Ира, ще бъде страхотно, ако устискаме и двете до 8-ми, и да напъваме дружно в Селена! Laughing Казвам и на теб, има тема за Селена в Здравния справочник, ще ти е от полза да я прочетеш.
А някой знае ли за еднократната помощ? Получавала се в социалната служба по адресна регистрация на майката. Но кой адрес - по лична карта или по местоживеене.??? newsm78

 Зависи каква ти е адресната регистрация... ако е временна не може да си сменяш ЛК всеки път ако е постоянна трябва и по АР и по ЛК

# 19
  • Мнения: 18
Привет на всички мами  Hug
Ирра, с теб не сме се засичели досега, но искам да знаеш, че ти се възхищавам на силата на духа и готовността да продължиш напред.   bouquet

Искам да попитам какво означава твърдият корем, който с дни не се отпуска  newsm78 Питах лекаря, а той каза да си пия Магнерота обаче тази нощ сънувах с големи подробности как раждам и се събудих от силни контракции - отпуска, стяга, отпуска, стяга ... Много странно. Успокоявам се, че като няма болка не е страшно  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 5 721
ГИТА, темичката е пак невероятна   bouquet ОГЪН И ВОДА!  FlutterА аз съм рибка и съм с капчица  Mr. Green
Сладкишче радвам се че си добре и се включвай по честичко де Simple Smile
Аз до сега бях на гости при една малка бебка която днес става на 1 месец Heart Eyes
Сеаг пак се мяткам в леглото,че се уморих! Hug По късно ще ви пиша Simple Smile Hug

# 21
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Цитат
Зависи каква ти е адресната регистрация... ако е временна не може да си сменяш ЛК всеки път ако е постоянна трябва и по АР и по ЛК

 

Имам временна адресна в Пловдив, по лична карта адреса ми е в Ст.загора? От написано да разбирам, че трябва по лична карта да ходя?!?!

# 22
  • Мнения: 564
Записче и от мен Simple Smile
Гита, браво много е хубавка темата Hug

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 351
Цитат
Зависи каква ти е адресната регистрация... ако е временна не може да си сменяш ЛК всеки път ако е постоянна трябва и по АР и по ЛК

 

Имам временна адресна в Пловдив, по лична карта адреса ми е в Ст.загора? От написано да разбирам, че трябва по лична карта да ходя?!?!

 по- добре се консултирай или някой който е по- наясно да отговори ако обича  newsm78

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Момичета, за срещичката в събота и аз мога да се присъединя.  Heart Eyes ще се радвам да се видим и на живо. Само дано не ми мине котка път и не се появи нещо извънредно.  ooooh!
Забравих да кажа: добре дошли на новите мами   bouquet
Гита, случайно да знаеш в "Шейново" как става записването на дете, ако точно в периода на раждане таткото е извън страната?  newsm78 С мъжа ми имаме брак, но в средата на юли той ще бъде за около 2 седмици извън България. А аз вече имам едно преждевременно раждане и току-виж бебо пак тръгнал по-рано от предвиденото. Нямам представа какво трябва в такъв случай да се представи за регистриране на детето.  newsm78



Щом имате брак, до колкото знам, не трябва нищо специално. Детето директно се записва на негово име, дори и да не е негово. Crazy

За събота, само на големите шкембаци ли разчитате за разпознаване?

# 25
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Абе, аз мисля утре да издиря някоя социална служба, лошото е, че питах нашите счетоводителки, но те милите не са компетентни по въпроса, дори и службите не знаеха къде са. Пфууу  Rolling Eyes пак ще трябва да се оправям както мога...

# 26
  • Мнения: 1 554
АЗ МАЙ СЪМ ПИПНАЛА НЯКОЙ ВИРУС НЕ ИЗЛИЗАМ ОТ smile3550 Weary

# 27
  • Мнения: 82
Здравейте отново,пфу докато ви изчета!
Гита, поздравления за новата тема - чудничка е и скорошно оздравяване на Танти,дано не е сериозно и отмине бързо!
Аз нищо не разбрах за тия еднократни помощи и актове за раждане.Ние с таткото нямаме брак,адресната ми регистрация по лична карта е в Ст.Загора,тук имам настоящ адрес,а ще раждам във Варна!Ха сега и аз не мога да се оправя newsm78,май ще се наложи да сменям личната карта заради адреса!От къде да се информирам и аз не знам!

# 28
  • Pb
  • Мнения: 1 183
АЗ МАЙ СЪМ ПИПНАЛА НЯКОЙ ВИРУС НЕ ИЗЛИЗАМ ОТ smile3550 Weary

Франито, може и да е от храна. Хапвай препечени филийки. Знам, че и кафените зърна също имат затягащо действие. Пий течности, за да не се обезводниш, мн. е важно!

# 29
  • Мнения: 223
Аз също съм ЗА среща в събота в Борисовата. Наиситна ще трябва да си ударим среща някъде точно, защото толкова мами с кореми има, та като нищо да се присъединя към някоя друга групичка.
Беличка, Бейби Или, и аз смятам да ходя на лекцията на 7-ми. Аз съм виждала снимчици и може би ще ви разпозная...., но не знам как ще се престраша - да питам шпионски някоя симпатяга мама с дълга коса и голяма усимвка - Ти си Беличка, нали? или нещо на румънски. Обаче предпочитам да дойда, защото превърнах къщата си в затвор.
Везничка, ти хубаво ли се тревожиш за защитата? Недей. Да пазим сега бебето. Аз много не мога да ти помогна за твърдия корем, защото съм така поне от месец и отчаяно се опитвам да разбера защо. Както съм споделяла с другите, коремът ми има три фази - твърд, мек и ужасно твърд (контракция). Вчера ходих на ЖК и съм много ядосана и тъжна от немърливостта и по американси тъпия опитизъм на тая жена там. Само ти казвам какво ми каза - докато контракцията не стане болезнена, т.е. да ме боли много долната част на матката, да не се тревожа. Тъй като имам скъсяване на шийката на матката ми каза да внимавам. Сещайте се колко ми помогна този съвет! (После ще ви пиша за това, че се разстройвам.) Везничка, пази се, но си знай, че има подготвителни контракции, които не са тревожни. Ако вярваш на някой лекар - бягай да го питаш, но спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт