Каква е ''модата'' в училищните чанти?

  • 6 608
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чета си аз. И според мен трябва да му е удобна на детето и да е практична. Обаче, ако приятелките си накупят с Барби Рапунцел, а моята е с удобна?

# 16
  • Мнения: 967
Мисля, че е рдно детето да си избере чантата. Все пак то ще я носи, а не ти. Освен това то всеки ден е на училище и със сигурност знае какви са модните тенденции в това отношение, а може и да няма желание да робува на модата, а да си хареса нещо друго. Важното е детето да си харесва чантата, защото на неговия гръб ще виси тя.

# 17
  • Мнения: 3 740
Цвета, да те питам за мешката - как се процедира при дъжд? Виктория вече няколко пъти суши учебници с ютията  Mr. Green
Докато отговоря, Невада ме е изпреварила. Да, найлоновата торичка е спасението. Мешката - за фасон отвън. hahaha

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Аз бих оставила детето да избере ... между няколко варианта, които съм одобрила предварително откъм удобство, функционалност и цена. Така де, демокрация му е майката!  Laughing

Въпреки че миналата година щерката ме изненада - набелязах аз 4 варианта с цветове и герои които харесва, готова да отблъсквам атаки за по-високи ценови категории, а тя изобщо отказа нова раница. Цяла година си ходи със старата туристическа раница, която има от 4 годишна, суркана е по всички екскурзии и почивки (и й личи), цветът е ошмулено-тъмносин и няма никакви картинки. Сега пак иска нея, а че вътре не влиза блок №4 - щяла да си го носи в отделна торбичка (миналата година бяха в самостоятелна стая и спортни, рисувателни и т.н. принадлежности стояха в училището).

# 19
  • Мнения: 15
Чета си аз. И според мен трябва да му е удобна на детето и да е практична. Обаче, ако приятелките си накупят с Барби Рапунцел, а моята е с удобна?
Ето, точно това имам впредвид, ако сега купя удобна и която детето ми е харесва... а след това, като се приберем в България и тръгне на училище... дали няма да се окаже, че удобната раница е с неподходящи анимационни герои Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 700
ДеВаня, сори, но накрая вероятно след половин година мрънкане ще се наложи да купиш с Барби Рапунцел.  Wink

mohodn, или наблегни на универсалността на чантата или се откажи да купуваш от Швейцария. Вече и в БГ има чанти от всякакъв вид и за всеки джоб.
А като казвам "универсалност", имам предвид например розово/зелените чанти, които са на мода в училището на дъщеря ми - децата или се носят облечени само в розово или цветовите комбинации са потресаващи.

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Соларис, със сигурност ще се допитаме до майките какви ще са раниците и няма да съм изненадана.
Мисълта ми беше, че сега има всичко навсякъде. И тази покупка може да се направи и в последния момент. Защото, каквото и да си говорим, децата ни се влияят едно от друго. Това, че днес е харесала изчистена зелена раница, не значи, че утре, под влиянието на Мими, Пепи или което и да е, тя няма да хареса искрящо розов апликиран ужас...

# 22
  • Мнения: 15
Solaris - изборът ми е допълнително затруднен, защото дъщеричката ми е ''АНТИФЕН'' на всичко розово и във всичките му вариации....
От мненията ви до тук, започвам да си мисля, че ще е голяма грешка ако й взема чанта преди 15 септември. Може би ще е по -добре да купим раница след първия учебен ден newsm78.
Най-после.. мисля, че се справих да приложа две снимки... вижте на какво съм се спряла и дайте мнение, дали не са прекалено детски мотивите /за трети клас/ или дали са достатъчно големи?
http://www.diddlhausen.de/images/cache/a50dbcadb3d0867115ca58fd1b4f905f.jpg[/img]

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 13:42 от mohodn

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
На мен много ми харесва, а и не съм виждала подобни. Няма ли начин да я покажеш на дъщеря си?

# 24
  • Мнения: 15
Ето още една снимка:

# 25
  • Мнения: 15
Съжалявам, но не успявам да се справя с прикачването на снимки както трябва.

Лекси - дори детето да си хареса раницата /както и ще стане/ ... проблемът ми е дали след като тръгне на училище, няма да се ''тръшне'' , че нейната раница не е като на другите деца, с Барби, Уинч и т.н.

# 26
  • Мнения: 1 937
Един добър вариант са предложенията на Gabol. Добро съотношение цена-качество, според мен.
Това е каталогът за 2007.
Повечето модели ги има в България.

Лекси - дори детето да си хареса раницата /както и ще стане/ ... проблемът ми е дали след като тръгне на училище, няма да се ''тръшне'' , че нейната раница не е като на другите деца, с Барби, Уинч и т.н.
Тук си мисля, че е важно и твоето отношение по темата.
Дъщеря ми може да поиска да ходи и без чанта на училище, ако не й харесва модела. Какво правим тогава?

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дъщеря ми може да поиска да ходи и без чанта на училище, ако не й харесва модела. Какво правим тогава?


Слагате учебниците в торбичка от марков магазин Mr. Green
Не се въздържах, изгонете ме, моля

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
mohodn, зависи от детето - ти най-добре го познаваш.
Аз като малка съм искала все да имам "като другите", докато дъщеря ми много не се вълнува от модата. Общо взето аз съм инициаторката на покупките на аксесоари Уинкс и Барби. Тя не обръща чак такова внимание с какви дрехи, раници и т.н. е. Рядко си харесва нещо и то обикновено не е от модните за момента неща /например много си харесва едно портмоненце във формата на мече от ситни мъниста, купено от Хисаря. Това е любимата й Клара/

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз не допусках, че има мода в раниците за училище, а имам претенции да съм в крак с модата.  Wink През ум не ми е минало да се притеснявам, че раницата ни би могла да е демоде. Дъщеря ми е трети клас и като нейната раница в класа няма. Не ми се е оплакала, че е извън модата. Всъщност, въпроса с раницата не е коментиран. Докато съм я чакала в училище, за да я взимам, наистина не съм забелязала да се очертава някаква тенденция.

Тези раници, които си дала на снимките са прекрасни, особено първата, и не мисля, че имаш основание да се притесняваш, че бихте били извън модата.

Раницата на Крисо, който сега ще е първи клас съм я купила преди 2 месеца. Стои и чака 15-ти септември, без изобщо да се тревожи, че няма да е актуална. Чак пък лятото да се сменят 100 модни линии за раници - хайде де! От три години раниците тук са си едни и същи модели, не са се променяли особено. Казвам последните три години, защото вече трета година имам първолак и от толкова време съм много в час с всичко ученическо.

Общи условия

Активация на акаунт