Каква е ''модата'' в училищните чанти?

  • 6 603
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 306

... ходих в хубави магазини и гледах хубави раници ...



... В магазина, от който аз им купувам чантите ...


Вече се чувствам закъсняла с приготовленията за първия учебен ден.  Embarassed

Моля, споделете в кои магазини да гледам за раници. Предварително благодаря!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Дъждобранът за раницата ли е или за детето? А защо има нужда от дъждобран за раницата?  newsm78 Ученическите раници не се ли правят по принцип от непромокаема материя?

Естествено, че дъждобранът е за раницата. Според мен е съвсем лесно да различиш дъждобран за раница от такъв за дете.  Simple Smile Колкото до останалите въпроси - аз не съм дизайнер на раници и не бих могла да отговоря относно ползата на тази екстра, но заради нея няма да върнем раницата.  Simple Smile

Бих казала откъде купувам чантите аз, но съм от Пловдив и не знам колко би било от полза.

Ето ги раниците:
http://good-times.webshots.com/photo/2425866200097576648sekuRK

# 47
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Аз съм се спряла на Gabol, защото са здрави и ми харесват. Изборът за раница ще е мой, защото сме я обещали като подарък за рожденния ден. Изискването на дъщеря ми е да има розово.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 421
  dara , харесва ми - доста прибрана изглежда. Аз заради разширителите си я представях по-тобреста. Тези, които аз гледах ми се струват по-обемни.
 

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
  dara , харесва ми - доста прибрана изглежда. Аз заради разширителите си я представях по-тобреста. Тези, които аз гледах ми се струват по-обемни.
 

Не, не е никак торбеста, нито стоят безформени и висящи. За всичко са помислили хората. Дъното на раницата също е едно такова твърдо и дебело и не увисва надолу. Аз съм мн. доволна. Момичешката раница е на 3 години вече и не е мръднала - нито цветовете, нито е протъркана, нито се е обезформила, нито някъде има скъсано. Поне и следващата година ще кара с нея. Ангел тази година смени 3 раници. Едната беше май на Рънърс, другата Габол и чак април купихме нинджите. Ами те първите две просто...

# 50
  • София
  • Мнения: 4 867
dara, а твърдото дъно как се "държи" при пране?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Чудесно се държат и дъното, и гърба. Пера ги в пералнята, центруфугирам ги смело. Съхнат за 2-3 часа. Не са мръднали.

# 52
  • Мнения: 984
а можеш ли да ми кажеш на коя фирма е раничката и каква е цената

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Раниците са испански. Фирмата не знам, мога да видя довечера и да кажа точно. Самата раница струва 100 лв. Заедно с несесера за моливи и торбата за физическо - 190-200 лв.

# 54
  • София
  • Мнения: 351
http://www.4ubg.com/
Миналата година купих от тук и съм много доволна.Хлапето също.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 242
Раниците са испански. Фирмата не знам, мога да видя довечера и да кажа точно. Самата раница струва 100 лв. Заедно с несесера за моливи и торбата за физическо - 190-200 лв.
Лелей, аз не бих дала толкова.... Много хора ми се чудят на акъла, че детето ми е в частно училище, аз пък се чудя как за такива неща могат да се дават толкова пари... /Дара, нищо лично  bouquet/ И все пак да попитам /защото не съм се заглеждала много/, това нормални цени ли са или е изключение?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Лелей, аз не бих дала толкова.... Много хора ми се чудят на акъла, че детето ми е в частно училище, аз пък се чудя как за такива неща могат да се дават толкова пари... /Дара, нищо лично  bouquet/ И все пак да попитам /защото не съм се заглеждала много/, това нормални цени ли са или е изключение?

Ами то "нормално" е относително понятие, нали знаеш...  Grinning

Да не говорим, че Наталия ще кара с тази раница и догодина, т.е. ще станат три години ползване. Като разделиш сумата на 3, излиза по 30 лв. годишно за раница, което си е съвсем "нормално" откъдето и да го погледнеш. Една Габол-ска раница не може да се сравни с тази при никакви обстоятелства, а е около 40 лв. Посмъртно повече от две години /и то с вазелин/ не може да се ползва. Като купиш още една, ето ти 80 лв. Идва пак някъде в този ценови диапазон. А бе, от 9 реки вода мога да ти докарам.  Laughing Нали и на баща им трябва да кажа защо така, а не иначе, че и той "нормалното" не го възприема много според моя аршин.  Wink

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 16:43 от dara

# 57
  • София
  • Мнения: 7 242
Може би си права, но аз си падам по "боклучките" - предпочитам да сменям по-често, че ми омръзва /на детето също/. На пазара Ив. Вазов има магазинче с добър избор на раници от серията Барби и Уинкс за около 40 - 50 лв. Бих купила такава - удобни са, функционални, но наистина се съмнявам, че ще издържат 3 г.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз не съм ги купувала с идеята да ги сменям веднъж на 3-5 години. Но раницата се оказа здрава, актуална и в интерес на истината, не съм видяла някоя, която да ме грабне повече. Ако бях видяла, щях да я взема. Догодина ще й купя друга, макар че съм убедена, че и тогава тази няма да е мръднала. Но ще търся някаква по като за голяма госпожица.

Сега майка ме навива да купя още една на Крисо, за да "ги препирам". Но истината е, че тя просто много я хареса. С идиотите от семейство Симсън е. Той, дето се вика, не е започнал да цапа едната, аз ще ги препирам... Тя е 73 лв. Не е чак с такива екстри като нинджите, но... много е готина.  Laughing Обаче към нея няма в серия несесери, торби и т.н. аксесоари...

# 59
  • Мнения: 2 567
На моята бях и купила раница и аксесоари на една испанска фирма - SAFTA. Останах доста доволна. Има голямо разнообразие. Картинки и цветове за всеки вкус  Simple Smile Тя си избра тогава всичко да е с Мечо Пух. Сега сигурно биха били Барбита или Уинкс.
Ето и сайта им http://www.safta.com/index2.html
Аз ги купувах от София Ленд, но сега нали не работи и не знам, къде може да ги има.

Общи условия

Активация на акаунт