950 лева за нормално раждане

  • 7 063
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Този направо се е улял . За още малко пари можеш да родиш в Токуда.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Никак не са малко.
Аз съвсем скоро раждах в Шейново без уговорка и без да плащам и съм доволна като цяло.

# 17
  • Мнения: 3 388
Никак не са малко тези пари.
Аз съм за плащането, ако съм в частна клиника с всичките му плюсове. Иначе на никой не плащам, а и тук няма такава практика, щом не си в частна клиника или отделение  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 9 990
А, и още нещо-щом ще плащаш , сигурно се гласиш и за ВИП стая-сумата си става като в частна клиника.Избери частна клиника, ако ще даваш тези пари-препоръчвам Вита, Токуда...Като принцеса ще си и в нормални битови условия/ защото да си платиш за раждане, а да си в мизерията някак си се губи малко смисъла-не, че да е наред всичко не е малко, но  плащането в случая не ти гарантира да е наред всичко/Успех!

# 19
  • Мнения: 6 164
С 200 отгоре платих за нормално раждане в частна б-ца, но по принцип за избор на лекар и екип с ВИП стая си е скъпо, то се знае, ама чак толкова и то за "Шейново"... Stop

# 20
  • Мнения: 1 230
Абе я си раждай в частна ако ще даваш толкова пари...

# 21
  • София
  • Мнения: 1 074
Казах ви!
Преди имаше тема дали биха си платили и 80% от майките казаха твърдо ДА. А аз се възмутих и им казах, че до две години ще накарат по този начин всички да си плащат, а ще обръщат внимание на онези, които плащат повече и че ще стигне до 2000 и нагоре.
Не се минаха два месеца като гледам и ето ти нови тарифи, хехе.

Слушай, аз родих перфектно в Шейново, не платих нито стотинка, освен упойката, екипите бяха върха и добронамерени, а онези майки, които си бяха платили, никой така и не им обърна внимание, защото чакаха да дойде техния лекар. Не се връзвай на това хоро! Раждането е естествен процес, усложненията всъщност са доста редки и при такива всички до един ще ти се притекат на помощ, не дай си Боже. Бъди сигурна в себе си, въобще не се притеснявай - ще родиш прекрасно.
За лекар, ако ще си избираш, с петдесет ръце гласувам за д-р Семра Акташ, тя ме израждаше, просто беше на смяна. Няма по-слънчев човек от нея. Но всички останали също са перфектни. Просто им се усмихни, слушай ги и изпълнявай, каквото ти говорят, за да нямаш много разкъсвания и смело напред.

  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 152
МНОГО СА Stop

Моя приятелка роди преди 7 месеца в Шейново.Беше се разбрала с д-р Богословова, доколкото знам, много добър специалист.Жената не й е казала точна дума, защото е държавно заведение все пак и искане на каквато и да е парична сума е противозаконно.
След раждането приятелката ми й е дала 500лв.Била е изключително доволна от целия екип и най-вече от Богословова

# 23
  • Мнения: 1 081
950 - много са!  Naughty Не, че не се дават и по повече, но за държавна болница дума да не става. А и откак родих, вяра на платени лекари нямам, защото както бях с уговорка, лекарката реши, че в 1 часа през нощта ще и се спи и като и казах, че имам 7 см. разкритие направо ми отказа да дойде, защото "тя била свършила работата вече" ...думи нямам. Но ако си решила - дай ги за да си по-спокойна, но мисля, че в България все още има и съвестни лекари, които ще си свършат работата и без непременно да ти ровят в джоба. Успех и леко раждане!  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
И на мен ми се виждат много за държавна болница.И както са казали други мами преди мен-това си е нож с две остриета-ще те оставят да си чакаш лекаря,на който си платила...
Аз съм твърдо против такива изнудвания и рушвети,особено прилагани върху бременни жени.Затова родих в частна болница-поне знам колко и за какво точно плащам.Грижиха се за мен като за принцеса.

# 25
  • Мнения: 469
първия път не плащах, втория плащах... и двата пъти мина перфектно.

И аз така. Peace

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Леле колко много newsm78

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 559
Повтарям мнение изказано вече 30 пъти, но наистина мисля че е безсмислено да плащаш тези пари за тази болница. Освен ако не е заради конкретния лекар и държиш да е той. А иначе че си решила да плащаш е повече от разумно. Човек трябва от време на време да е егоист и да помисли и за себе си. Ако се мъчиш, защото си спестила едни пари няма да накривиш на някой корумпиран лекар. Въпросът е само да прецениш къде и на кого да платиш за да не е било напразно. Аз ще раждам в Токуда, ще си платя каквото трябва, но със себе си и детето си експеримент няма да си направя. И първото раждане си плащах, бе съжалих за нито един даден лев.

# 28
Първоначално мислех и аз да търся лекар и да си плащам. Но след като ми се наложи да лежа в патология и бях с уговорка да ми направи серклаж точно определен лекар, видях, че всички останали лекари и пет пари не дават за теб. На избрания лекар не съм платила нищо, защото беше много близък на семейството, но за раждането прецених, че ще ходя на общо основание, тъй като никой няма да ме остави да не ми помогне ако стане нещо. Пък и от къде да съм сигурна, че и като си платя всичко ще е добре.

# 29
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте,

Предстои ми раждане през септември (мисля да е в Шейново) и не мога да реша дали да си платя на лекар или да отида на общо основание. Говорих с един лекар и той ми поиска 950 лева за цялото раждане - 400 за екипа анестезиолог, акушерки, педиатър, 150 на болницата за избор на лекар и 400 лева на него самия. Как ви се струват тези пари - много ли са или са в реда на нещата?

Раждах там края на ноември м.г. толкова ми излезе раждането с уговорка, но с престоя от 3 дни в т.нар. ВИП стая, не съжалявам изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт