Какво да сготвя с печени чушки от буркан?

  • 27 684
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз правя нещо средно между пълнени пиперки и мусака.
Нареждам пиперките, разрязани по дължина в тавата на пластове и между тях разпределям сместта като за пълнени чушки. Пека в умерена фурна; когато е почти готово настъргвам сирена /според наличността/ отгоре и запичам за още 1-2 минутки.
Аз преди няколко дни правих подобна на твоята рецепта.
Задуших една глава лук с малко зехтин, прибавих чаша булгур, няколко накълцани печени пиперки , настъргано на много ситно морковче, скилидка чесън  и соса от буркана, леко оставих на котлона да се "развие" булгура (така казват на село Wink ) и напълних камбите (пак печени). Останала смес разпределих между тях, долях  вода, настъргах кашкавал и ги метнах във фурната, докато се запече кашкавалът.
Стана много вкусно     chef

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чушки бюрек и пълнени ролца със снежанка.

# 17
  • Мнения: 624
Аз правя така-в подходяща тавичка слагам ред картофи/сварени и нарязани на колелца/,настъргвам кашкавал,ред чушки,ред кренвирш/също нарязан на колелца,може,разбира се и друг колбас/,отново ред картофи.Пече се и малко преди да го извадя от фурната заливам с кисело мляко и яйце.

# 18
  • Мнения: X
                             
                                                Миш-маш



              Запържваш  предварително нарязаните пиперки в две супени лъжици олио или зехтин, заедно с 3-4 скилидки чесън. (но може и без него)Добавяш 5-6-7 разбити яйца.Веднага след тях около 250-300 грама сирене и пържиш до готовност на яйцата.
             Някъде има и вариант с домати.Ако искаш да слагаш и домати трябва да започнеш първо с тях и да ги извариш почти на пюре.А след това по гореописания начин.
              Много върви с таратор.

# 19
  • Мнения: 2 591
Моето любимо ястие - "Овладей ситуацията"

Бързо, лесно и вкусно!

Цели или нарязани леко се запържват в малко мазнина. Перз това време се разбиват 2 -3 яйца със сирене и се изсипват върху пипера. Минута -две и готово! И поръсваш с магданоз отгоре.

Всички в къщи го обожаваме!

и ние  Peace а аз ако ги пълня, обикновено ме мързи да ги панирам и ги слагам в тавичка да се запекат  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 461
В нашия стол правят една много приятна манджа с пиле, нарязано на хапки, лук, домати и печени чушки, също нарязани. Мисля, че това са основните съставки. Много е вкусно, казват му Пиле лютика.

Общи условия

Активация на акаунт