Гладите ли чорапите и бельото?

  • 7 478
  • 154
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
Чорапи- не, бельо-да.
Не  Shocked

Чорапи ми се струва невъзможно да изгладя, а бельото - не виждам смисъл да убивам бактерии по този начин, по -лесно ми е да го подменя с ново.

Въпроса не е в убиването на бактерии(поне от моя гледна точка, а че толкова съм свикнала да ми е изгладено, че вече връщане назад няма. Ако не е, все едно някакси не ми е изпрано...) Гаден навик. Отърване няма.

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 13:54 от AlexaS

# 91
  • София
  • Мнения: 3 761
Не!
Гладя само връхни дрехи и то преди самото обличане
На мъжа ми гладя 5-6 ризи или блузи да има за седмицата за работа - това правя предварително
На детето все още гладя бодитата- нали това е бельото му...другите му дрешки гладя също преди обличане
Мъжа ми няма претенции,въпреки че свекърва ми все още глади АБСОЛЮТНО всичко-въпрос на избор Peace

# 92
  • Мнения: 2 550
много ясно, че не ги гладя

# 93
Изобщо не гладя.Ако тръгнем семейно някъде по-официално-мъжо глади.

И при нас е така. Смятам че мъжът може да има претенции само ако жената е домакиня, т.е. не работи през седмицата!

# 94
  • София
  • Мнения: 4 294
прочетох внимателно всичко. Не се включвах в дискусията, защото нямам всеки ден достъп до компютър  Sad
Равносметката е следната - от многото отговорили струва ми се че само 4-5 мами гладят всичко като мен newsm45 newsm45 newsm45
В отговор на предложението да поканя мъжа ми да глади бельото и чорапите - предполагам че ще каже "Ще ги нося на майка ми да ги глади" и....така ставам лошата снаха, която не се грижи за детето и...нали се сещате, не искам да създавам излишно напрежение smile3506
Засега съм се примирила, гладя всичко - с голямо неудоволствие, разбира се, ама като държа на човека...какво да правя, и той сигурно прави нещо за мен което му е не толкова любимо.
Благодаря на всички, които отговориха, малко ми олекна , признавам си и се радвам за всички, които не се потят над ютията денонощно newsm10

Аз вече ти писах мнението си, но тъй като ти съчувствам  за непонятния за мен (и поветето тук)труд ти предлагам, не да грабне  мъжа ти 1ironing а да му дадеш да изчете темата  Wink

# 95
прочетох внимателно всичко. Не се включвах в дискусията, защото нямам всеки ден достъп до компютър  Sad
Равносметката е следната - от многото отговорили струва ми се че само 4-5 мами гладят всичко като мен newsm45 newsm45 newsm45
В отговор на предложението да поканя мъжа ми да глади бельото и чорапите - предполагам че ще каже "Ще ги нося на майка ми да ги глади" и....така ставам лошата снаха, която не се грижи за детето и...нали се сещате, не искам да създавам излишно напрежение smile3506
Засега съм се примирила, гладя всичко - с голямо неудоволствие, разбира се, ама като държа на човека...какво да правя, и той сигурно прави нещо за мен което му е не толкова любимо.
Благодаря на всички, които отговориха, малко ми олекна , признавам си и се радвам за всички, които не се потят над ютията денонощно newsm10

А според мен, ако той каже, че ще ги носи на майка си /което си е чисто изнудване  #Crazy/,  трябва да му зададеш следните два въпроса:
1. Ясно е, че това няма да се хареса на майка ти и е възможно да развалим отношенията си с нея, а съответно и с теб. За теб кое е по- важно: да имаш изгладени бельо и чорапи или добри семейни отношения?
2. На колко от твоите приятели и колеги жените им го правят?

Никога не забравяй, че мъжът е такъв какъвто жената го направи! Моята кума беше много влюбена и ставаше в 7 сутринта да глади на приятеля си по няколко ризи, за да имал избор /нещо, което не съм правила никога в 30-годишния си живот!/, а той после се ожени за жена, която гладеше сутрин само по една риза, след 2-3 години се разведоха по взаимно желание и сега мисли да се жени за жена със собствен бизнес, която изобщо няма време да го глади!

# 96
  • Мнения: 315
не ги гладя и не мисля да го правя

# 97
  • Мнения: 1 098
Неее!  ooooh!

# 98
  • София
  • Мнения: 4 966
Не.Само това оставаше и ептен щяха д а ме изкарат луда.

# 99
  • Мнения: 1 446
Не гладя нито чорапи, нито бельо, нито чершафи.
Изобщо нищо не гладя.

# 100
  • Мнения: 1 364
Не гладя нито чорапи, нито бельо, нито чершафи.....не виждам смисъл

# 101
# 102
  • Мнения: 1 669
Чорапи и слипове не гладя, но мъжът ми няма да облече потник, ако не е изгладен...

# 103
  • София
  • Мнения: 82
Не съм си и помисляла, че някой ще се сети да глади чорапи... Shocked Shocked Shocked
Струва ми се адски безсмислено, ще ме прощаваш  Heart Eyes... 60 градуса са си 60, а ако му се вижда малко, има и 90  Wink
Аз лично си гладя само мои дрехи, предимно панталони, друго просто няма нужда. Моя човек си се глади сам, за щастие  Praynig.
Имаше един период, в който трябваше да си гладя бельото, защото имам някаква алергия към неизвестни за мен съставки в перилните препарати и...всичко се переше на ръка с бебешки сапун, после гладене... ooooh!...ужас, добре че вече не ми се налага  Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 146
Ооо неее, не ми е хрумвало въобще да ги гладя. Хич не обичам да гладя.

Общи условия

Активация на акаунт