Хепатит Ц и бременност

  • 5 951
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 820
Разрових се и намерих обширна статия на английски език за Хепатит С - Hepatitis C. Там пише, че съществува малка вероятност от заразяване по полов път при наличие на травма с кървене, като заразяването при анален секс е по-вероятно. При заразена майка 4 от 100 деца се заразяват по време на раждане. Статията е много обширна който се интересува да я прочете.

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 16:51 от Didka_M

# 16
  • Мнения: 106
Говорите така сякаш това не се лекува ....
Аз боледувах от Хепатит много отдавна и ми казаха само, че никога не трябва да дарявам кръв, нищо друго дори и обезпокоително.
До колкото си спомням установиха го -Ц, но аз така и не разбрах как е възможно при все , че си бях дете...


Хм,  newsm78 още един въпрос, към тези с които се очаква да залея гинеколожката си скоро.

# 17
  • Мнения: 820
За съжаление вирусните инфекции се лекуват изключително трудно, а някои си остават за цял живот.

Alm@, има мисля 7 вида хепатит, по-добре питай родителите си от кой точно си боледувала.

# 18
  • Мнения: 106
Мерси Дидка.

Уф сега и това....

Как се изследва дали си носител на инфекцията?
Но, аз смятам, че сме всички, които сме го карали щом не може да даряваме никога кръв....

И какви последици има това за бебеправенето, ако сега не си болен, а си бил...
Да май ще трябва да говоря сериозно за това с лекарката ми.

# 19
  • Мнения: 4 700
Ами моята колежка го има. До колкото zнам се предава основно по кръвен път, но пък zнам и че няколко пъти лежа в инфекциоzно беz право на свиждане и дори лекари и сестри влиzали само с маски. По което съдя, че има и някакви моменти, когато инфекцията се предава и по друг начин. Знам от нея, че е носител на zараzата и дори и когато не е в болница чреz кръвта може да zараzи други. НеЩо подобно на спин. Дано ти не си zараzена.  Hug

# 20
  • Мнения: 561
Хепатит С се предава основно по кръвен път, предаването му по полов е много трудно, защото е необходимо много голямо количество на вируса, много повече от Спин и хепатит В за да стане заразяване. При 70-80 % от преболедувалите го /може и асимптоматично/ се появява хронично носителство, което води до цироза или рак на черния дроб рано или късно. За сравнение при хепатит В такова носителство е от порядъка на 30-40%, хепатит А не хронифицира.
Почти всички бебета, които се нуждаят от чернодробни трансплантации са родени от майки, болни от хепатит В.
 Бременната жена е много малко вероятно да   предаде хепатит С на детето си, рисково е раждането, за това често се извършва секцио. Да се кърми също може, НО в началото често се напукват зърната и кървят и това е опасно.

# 21
  • Мнения: 106
Цитат
Почти всички бебета, които се нуждаят от чернодробни трансплантации са родени от майки, болни от хепатит В.

B или С?

# 22
# 23
  • Мнения: 106
ooooh! защото все още тая надежда, че съм забравила кой точно съм карала, но за сега не мога да се добера до картона си, а родителите си не искам да питам защото последно като питах (пак по повод бебеправене) майка си, коя кръвна група съм и тя изпадна в паника защо, в болница ли съм, ще ми преливат кръв ли...
Не искам пак да я стресирам, ще го проверя сама, но до тогава ще се тръпне...
А има ли начин да се повлияе на това, т.е. то ако детенцето (недай Боже) се нуждае от трансплантация, аз взех да си мисля, че е по-добре тогава, че не става....

# 24
  • Мнения: 561
Алма, аз говоря за бебета, на които им се налага трансплантация са най-често родени от майки, боледували хепатит В по ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ, т.е. активен хепатит. Така или иначе всяко хронично носителство се установява и се вземат мерки, затова и ваксината за хепатит В, поставяна в родилния дом е толкова важна.
Алма, изследванията са прости, отиваш и даваш кръв за всички хепатити А, В, С. Сега, тук имаше една уловка, прекаран хепатит, но без хронично носителство дава негативен резултат на стандартните изследвания, т.е. докторите така са сигурни, че няма да се заразят и те и да те сложат да раждаш в изолатора  Simple Smile. Но това автоматично означава, че няма опасност за бебето.
Най-добре, според мен е да се консултираш с инфекционист!!! Но най-вероятно място за притеснение няма   bouquet .

# 25
  • Мнения: 2 422
АЛМА НЕДЕЙ ТАКА МИСЛИ НАЙ-ЛОШОТО ша та шамаросам Naughty Naughty Naughty

# 26
  • Мнения: 106
kalinuccia благодаря ти много, определно ще се консултирам. Отдъхнах си ... а такива бях започнала да ги мисля. Благодаря за изчерпателния отговор.

maiapetrova аз съм си за шамаросване определено, то какво ли не ми мина през главата вече...

Благодаря ви.  Hug

# 27
  • Мнения: 2 422
Алма какво стана Thinking

# 28
  • Мнения: 106
А... Ъм...  Confused
Предоплагам питаш с консултацията...
Сега по ред причини нямам възможност, за това и ви занимавам тук,
но ще го направя възможной най-скоро и ще пиша. Обещавам.

# 29
  • Мнения: 106
Проверих.
Хепатит Б съм карала, преди 10 години.
Инфекциозното в гарада ни, където ме лекуваха е закрито.
Ще потърся къде да пусна едни изследвания или поне да се консултирам.

Благодаря ви пак за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт