Помощ! Мъничко ми е бебето в корема ..

  • 8 011
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
здравей,мила!
И аз искам да поуспокоя, доколкото това е възможно - при проблема беше същия. Всички лекари викаха много малко бебе ще родиш, изостава с 2 седмици - обаче Ева се роди ТОЧНО на термина - 3300 гр. Hug

# 16
  • Мнения: 400
Спокойно! На мен ми разправяха известно време, че сме с 2 седмици напред.
Минаха 2 месеца и сега всеки път сме "точно в нормите" и то на същия ехограф:)
Така че хич не се вързвай, не приемай нищо навътре, усмихвай се и си бременей с удоволствие:)
Я виж какво чудно време е!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 074
Аз, дето се вика, току що родих.
До последно ми казваха, че изоставаме с две седмици в растежа. Преносих 9 дена, родих три кила юнак. Изобщо не се впечатлявай. Всяко бебе е индивидуално. Като ти "изостава" с две седмици - нищо не означава. Ами ако се роди 5 кг.? Тогава ще е надскочило с два месеца ли?
Бременей си спокойно, нищо лошо не се случва, нито ще се случи   bouquet

# 18
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
На нас все ни казваха колко сме големи колко сме големи , аз вече си мислех че ще бия рекордите за едро бебе.Родих един ден след термина 3.100/48 см.
Не разбрах къде изчезна това голямото  бебе? Thinking Thinking Thinking
Вили

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
На нас все ни казваха колко сме големи колко сме големи , аз вече си мислех че ще бия рекордите за едро бебе.

И при мен беше така,а родих бебе 3,200кг.

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моята дъщеря също си вървеше от самото начало с 10-14 дена назад и понеже имам и един спонтанен аборт преди това, непрекъснато ми обясняваха, че бебето не се развива добре. Като абсолютно отказваха да слушат, че съм правила тестове за овулация и заради разбърканите ми от аборта хормони овулацията беше 10 дена по-късно от нормалното, а и теста ми стана положителен чак 10 дена след закъснението Rolling Eyes Накрая според техните сметки преносих 4 дена, а според моите - родих около седмица преди термина Mr. Green Дребната си беше дребна, същата на тегло като батко си - но е абсолютно здрава и нормална Grinning

# 21
  • Мнения: 114
Не се притеснявай.Много често се бърко когато се гледа на ехографа.На мен за първото ми детенце ми казваха че е много голямо(повечеот3.500кг.)а тя се роди 2.900кг.За това по спокойно.

# 22
  • Мнения: 1 081
Ехографите не са точни до мм и е нормално да ти отчете различни седмици. На мен ми казаха, че ще родя 3.900, а родих 4.250. Не се шашкай допълнително, а и има периоди, в които изостават и други, в които избързват с растежа. Успокой се и се наслаждавай на лятото и на хубавото нещо, което чакаш!

# 23
  • Мнения: 6 164
А моето уж нямаше да има и 2 кила и се роди 3.200!!! Само където последните месеци ми бяха кошмарни от притеснение, не знам как не родих преждевременно! ooooh!

# 24
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ехографите не са точни до мм и е нормално да ти отчете различни седмици. На мен ми казаха, че ще родя 3.900, а родих 4.250. Не се шашкай допълнително, а и има периоди, в които изостават и други, в които избързват с растежа. Успокой се и се наслаждавай на лятото и на хубавото нещо, което чакаш!
Деси, по скоро е обратното- ехографа няма как да покаже грешно( тои показва каквото  вижда)Друг е въпроса дали лекарят може да вземе мерките правилни и да разчете егографната снимка правилно.Също зависи от това как е разположено детето, от структурата и теглото на майката също.Тук в началото на бременността те теглят и замерват и ти правят индивидуална растежна таблица на детето.А после нанасят резултатите от видеозона и ръчните замервания и така виждат как се развива детето.
Мен ме мери една стажантка единия път  и като зевна една уста "Аууууу какво голямо бебе" чак се изплаших. Joy Joy Joy
Иначе се съгласявам с останалото което си написала- да се наслаждава на бременеенето си и  на съня си  #Crazy #Crazy #Crazy
Вили

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
консултирай се и с друг специалист!
На мен допоследно ми казваха 4е ще имам "огромно бебе", а тя се роди 2800 2 дни след термин

# 26
  • Мнения: 2 439
И при мен имаше подобни резултати, пък като родих докторите се чудеха къде се е свряло това голямо бебе.

# 27
  • Мнения: 35
това с ехогравските измервания е много относително винаги има отклонения,с нарастване на бременоста и отклоненията са по големи   важното е че растете  само се успокой всичко ще бъде ок Peace

# 28
  • Мнения: 3 069
Не се тревожи, или поне се опитай Grinning
Никога ехографските изследвания не биха могли да изчислят колко точно е в момента бебока.

# 29
  • Мнения: 617
Не се притеснявай!
Леко бременеене! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт