Как бихте постъпили,ако..

  • 2 698
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Ами отстоявай се, момиче. Все едно дали тази връзка ще продължи или не, научи се да казваш поне на най-близките си - "Това, което каза/направи, ме нарани. Не прави повече така." Човек не винаги се усеща кога наранява някого.

# 16
  • Мнения: 750
Любов във постоянни рани не вирее. Компромисите са бягство от действителността и от себе си."Искам" е основа на избор, който води до действие. "Би трябвало" е основа за решение, което води до жертва. Помисли върху това. Помисли какво искаш! Да те нараняват, защото обичаш? А обичаш ли, защото те нараняват? Не е толкова от значение той какво мисли, защото другите са само огледалата, които ни отразяват.Ако за миг допуснем, че хората в живота ни играят ролята на огледала, ще се окаже, че разполагаме с изобилие от ценна информация, която ще ни помогне да опознаем себе си.

# 17
  • Мнения: 4 324
постоянно човека до вас Ви наранява  ,МАКАР ПОНЯКОГА ДА НЕ ОСЪЗНАВА ,ЧЕ Ви е наранил..аз мълча и прощавам,но нещо мнооого ми писна и незнам Cry

Изнасям се незабавно, още повече че вече не можеш да търпиш.
Няма какво да го чкаш, само теб си тормозиш!

# 18
  • Мнения: 2 723
Същата работа и при нас, с тази разлика, че аз казах кое ме наранява... и нищо... той знаеше, но н си мръдна пръста...същата работа... Всеки път обещания за промяна и нищо, до следващия път в който пак слушам същите обещания за още по-драстични промени...
Е писна ми и на мен Tired

# 19
  • Мнения: 1 080
И аз това се чудя .Как да постъпя .В моя случай съм отговорна и за две деца .Шах .

# 20
  • Мнения: 377
И аз това се чудя .Как да постъпя .В моя случай съм отговорна и за две деца .Шах .

Като едно от две деца ще ти кажа, че майка ми се постара нищо да не ни липсва, но да гледам, че от ден на ден се скапва все повече и повече и изпада във все по-дълбока депресия беше по-гадно.  Stop
Раздялата е травмираща за всички, но се изживява и след това всички се чувстват по-добре.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 401
И аз това се чудя .Как да постъпя .В моя случай съм отговорна и за две деца .Шах .

Опаааа връщам си съвета назад. При всички случаи трябва да предприемеш нещо, но в момента не се сещам какво точно.

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Няма начин при съвместно съжителство да няма в определен момент някой обиден или наранен от постъпка на другия.Н еможе при всяко дребно нещо да си грабваш багажа и да заминаваш...особено ако носиш отговорност за деца.
Всеки човек си има гордост, но в името на някой по възвишени цели е редно да се правят компромиси.
И при нас така последната година се случиха доста неприятни неща, като вината определено беше не моя.Многократно бях наранявана, но я кажете с бебе на 2 седмици къде да тръгна  newsm78.Аз реших да си оправя по друг начин нещата - просто удряш по болно място.
Особено ако знаеш че има чувства към теб...дистанцираш се леко,намираш някакво ново хоби, занимание и вместо ти да бягаш след него го оставяш той да те търси.
Когато усетиш че започваш реално да губиш нещо ценно за теб, няма как да не се замислиш.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Както казват хората съвети се дават много лесно щом не са за тебе . И най - лесно е да биеш шута на някой , а не да се бориш да запазиш една връзка .
Много ми е интересно колко от вас давайки такъв съвет самите биха го направили ?

Правила съм го разбира се. А в случая не се сещам  в името на какво да се бориш да запазиш връзка, която те наранява?
На любовта примерно... Щом я наранява, значи го обича. Друг е въпросът колко дълбоко е нараняването. Не могат да се пренебрегнат и фактори като наличие (или липса) на деца, материалната част, продължителността на връзката и др.
Шута в гъза е последната мярка, когато всичко си опитала, и нищо не се е получило.
Опитай с дистанциране. С риск да ме захапят не мога да не отбележа, че в някои случай може да помогне любовник, инцидентен секс или дори поне флирт. Ако е безнадеждно положението- действай с шута, ама да е як- такъв, който няма да му позволи утре пак да ти цъфне на вратата и ти да си го прибереш и всичко отначало...

# 24
При нас е горе долу същата работа. По цял ден не се прибира, като го питам какво прави, казва че е бил по работа. След 100 питане явно му омръзна и ми каза, че се опитвал да направи пари, само че до сега пари не е донесъл вкъщи. А от заплатата ми дава малко пари, които до ни къде не стигат. Това, че стоим без кабелна и телефон по няколко месеца не го трогва. Още колко други неща, направо не ми се говори. Не го интересува какво искам аз и когато му обяснявам, че така вече е нетърпимо, му се вижда тъпо. Не може да разбере, май защото така му отърва. Ама на мен ми писна да съм слугинята вкъщи. Има някои неща, за които мога да се хвана, но са много малко.
За сега ще си стоя на дупето. Но когато почна работа смятам да се изнеса, сега не мога, защото няма къде да отида.

# 25
  • Мнения: 3 376
Хм...ще следя темата с интерес...някои неща тук сами толкова познати... Tired

# 26
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз мисля че трябва да си поговорите доста серйозно,и да му обясниш как стоят нещата.Може да се осъзнае и да има ефектили поне да опита ако държи на теб.ТОй самия може да не осъзнава ,че те наранява. Thinking

# 27
  • Мнения: 2 723
Аз мисля че трябва да си поговорите доста серйозно,и да му обясниш как стоят нещата.Може да се осъзнае и да има ефектили поне да опита ако държи на теб.ТОй самия може да не осъзнава ,че те наранява. Thinking

Съмнявам се разговорите да подействат... щом са я докарали до тук...
При мен поне не действат... Всяко обещание е предпоследно и винаги нещо извънредно се е случило, за да се объркат нещата... винаги по независещи от него причини, винаги някой друг е в дъното на проблема Sad

# 28
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
човешките взаимотношения са много сложни.Мъжете не влагат чак такива чувства като обиждат,а ние жените пък сме склонни да анализираме всеки жест и дума по наш си начин и обикновено си вадим такива изводи,че направо понякога ни се иска да си сложим въжето....Просто зависи много от всичко останало-как е в секса/някои мъже могат да показват чувствата си единствено чрез него/,как се държи с децата,уважава ли твоето мнение,изнервен ли е от работата си и т.н. Аз например такива люти обиди му казвам понякога и ако наистина ги мислих до сега да ми е бил шута 1000 пъти.Омъжена съм от 10 години и така-все се лашкаме от хубаво на лошо и това е.... Peace

# 29
  • Мнения: 183
и аз съм от тия чешити дето си трайкат и търпят в името на общото благо ,но това БЕШЕ ,заявявам го с гордост,защото осъзнах че живота е един и на тоя свят идваме и си отиваме сами ,така че не може да го обречеш на някого Peace,ако сама не си помогнеш ,няма кой ,още повече ще те тъпчат,така че вземи нещата в свои ръце ,с търпение и съобразяване с нечовешко отношение не се постига нищо хубаво!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт