Крмените деца и яслите

  • 1 384
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
И според мен няма връзка. Познавам доста здрави не-кърмени дечица, и доста болнави от дълго кърмените.  Синът ми е кърмен един месец, но за четири години е боледувал леко и без усложнения 3-4 пъти, от които една варицела и един конюктивит. Ходи на градина от две годишен.

Наскоро една позната от градинката ми мърмореше разочаровано, че това е основната причина, поради която е положила усилия да кърми година и два месеца - детето да има здрав имунитет и да не боледува... Пие АБ обаче поне веднъж в месеца и има диагностицирани алергии  Sad Наистина не знаех какво да й кажа. Тя беше категорична обаче, че ако има второ няма да кърми.  Sad

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Боледуваше значително по-често, след като тръгна на ясли (сравнено с преди това, когато за две години почти не беше боледувала на практика), но според мен - изкарваше болестите по-леко и за по-кратко. Кърмех я, докато ходеше на ясла, лекувах с хомеопатия (мисля, че има значение). Като премина периода на адаптация към чужди бацили и редовни контакти с деца в различно здравословно състояние - пак се върна към почти никакво боледуване.

# 17
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Кърмехме се 2 години и 3 месеца до момента, в който кърма вече нямаше. На година и 8 месеца тръгна на ясла. До тогава не беше боледувала /изкрючвам едни сополи на 5 месеца, защото бяха моя грешка да я центрирам под климатика на едно гости, считайки че щом е на отопление няма да има проблеми/ И в яслата не сме пили АБ до 5-6 месеца след спирането на кърмата, независимо че имаше я сополи, я гнойна ангина, които минаваха бързо и леко без АБ.  След този период започна боледуването - гнойната ангина не мина лесно, прерастна в бронхит, а той в пневмония. След месец отново с пневмония, независимо че бе спряна от ясла.

Лятото сменихме климата, отидохме на море и в градината вече нямахме проблеми - сериозно боледуване не е имало, така че аз съм доволна от опита си с кърменето. В езотериката дори има връзка продължителното кърмене и здравето на детето. Кърмене под една година се счита все едно не е кърмено детето.

# 18
  • Мнения: 2 039
Кърмене под една година се счита все едно не е кърмено детето.
А какво е правено тогава,като не е кърмено,при условие,че е било само на кърма например 6-7 месеца  newsm78 Crazy

# 19
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Кърмене под една година се счита все едно не е кърмено детето.
А какво е правено тогава,като не е кърмено,при условие,че е било само на кърма например 6-7 месеца  newsm78 Crazy
Прочети по-горе - ставаше дума за езотеричната връзка между кърменето и здравето и именно в тази връзка абсолютно минималния срок е 12 пълни месеца, при по-малко все едно не е кърмено детето и не бива да се разчита на връзка със здравето. Но това от езотерична гледна точка. Споменах я просто за протокола.

# 20
  • Мнения: 2 039
Ок,просто ми стана интересно  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 3 089
кърмих петра докато забременях с камен, но не виждам връзка между двете неща. петра е на ясла от началото на април. на практика е ходила общо 4 седмици. в останалото време е със сополи, Т, бронхиолит и сега е с бронхопневмония. до април не беше боледувала нито веднъж  Tired
както съм казвала и друг път, извън болестите, яслата е едно чудесно място...

# 22
  • София
  • Мнения: 8 282
Комшийката кърми малката до 8 месец, скъса се от боледуване закапака и алергии ий откриха и алерголога препоръча д се спре.
Моя малчо не е изпил и 1 л от мен и  е "нормално боледуващо дете от ясла", даже би могъл да ходи и повече но на мен м и е съвесно и само да кихне го спирам (имам чуството че го гоня сутрин от вкъщи  а аз оставам с беба). Но няма начин както каза доц.Тодоров "доато си обменят бацилите ще е така" Било нормално 1 година да иам такъв период. Е иам деца и които "не боледуват", но изкарват на крак всичко или много леко или просто родителите нямат възможност "за едни сополи" да го спрат.
Мисля че не зависи само от кърменето.   

# 23
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Синът ми тръгна на ясла септември миналата година. Беше на 1 г. и 1м. Не беше боледувал до тогава. От септември до март тази година изпи 3 антибиотика и изкара 3 лоши стомашни вируса (повръщане и разстройство всеки път). Не мога да кажа, че рядко боледува, но пък кърмата го спаси и трите пъти при стомашните вируси от влизане в болница.. Все още го кърмя..

# 24
  • Мнения: 488
Кърмих Боян до 2г и 8 месеца. Тръгна на ясла на година и два месеца. Не е боледувал сериозно, не е пил досега антибиотици. Прихващал е два-три обичайни ясленски вируса, които изкарва леко, лекувам го с хомеопатия. При всички случаи според мен кърменето помага когато детето е болно,  и когато изгражда имунитета си, но чак да има магически предпазни сили... не вярвам.

# 25
  • Мнения: 901
Просто не знам къде блее Сладка Хапка.
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 11 708
Дъщеря ми е кърмена до 1.2 г.Тръгна на ясла преди 2 месеца.Една седмица ходи,10 дни не ходи!

# 27
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Дъщеря ми е кърмена 3 месеца, а синът ми 1 година. Тя тръгна на 1 година на ясла, а той - на година и 8 месеца. Тя прихвана три вирусни инфекции през първата година, след което не се е разболявала изобщо, а той засега само веднъж се разболя за общо 4 месеца ходене на ясла. Освен кърменето, от особена важност е и качеството на останалата храна, и самият начин на живот на децата - общото психическо и физическо състояние. Peace

Общи условия

Активация на акаунт