Бихте ли ми препоръчали добър детски очен лекар?

  • 1 848
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Инзинявам се на авторката, че използвам темата, но кога е добре да се отиде за първи път за профилактичен преглед?
Ние водихме сина ни на 4 месеца при Д-р Топов.Той ми каза, че е добре първият профилактичен преглед да се направи до 6 месеца и ако се открие някакъв проблем, шансовете за излекуване до годинка са доста по-голями. Не отлагай, прегледа струва 20 лв., всеки може да си го позволи за здравето на детето си.

# 16
  • Мнения: 1 561
Моя позната офтамолог ми препоръча да я заведа когато навърши 3 г, тъй като тогава най- добре може да се види ако има нещо.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Моя позната офтамолог ми препоръча да я заведа когато навърши 3 г, тъй като тогава най- добре може да се види ако има нещо.

На нас доктор Топов ни каза да го заведем отново на 3 години, защото тогава детето е достатъчно контактно и опознало околния свят и предметите, говори и т.н., нещо изключително важно за очния преглед, където основният въпрос е "Коя цифра или буква е това?".А иначе ако има някакви сериозни дефекти-като перде например, лекарят може да ги види и на съвсем новородени бебчета, за откриването на такъв дефект не е нужно да се чакат 3 години.

# 18
  • Мнения: 4 053
Ники ти е отговорила най точно  Peace

# 19
  • Мнения: 275
          Ники , как протече вашия преглед при д-р.топов ?
Отлагам вече с няколко месеца прегледа на малкия ми син.  Всъщност  на мен ми се струва , че му има нещо на очите Thinking, но трябва да отидем за да се успокоя ...опасявам се да не му предпишат очила.

# 20
  • Мнения: 4 053
Отлагам вече с няколко месеца прегледа на малкия ми син.  Всъщност  на мен ми се струва , че му има нещо на очите Thinking, но трябва да отидем за да се успокоя ...опасявам се да не му предпишат очила.

защо трябва да отлагаш,щом мислиш,че има проблем детето,
просто трябва да го заведеш на преглед при специалист,
ако има очен проблем,колкото по рано се хване,
токова по бързо ще се реши  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
          Ники , как протече вашия преглед при д-р.топов ?
Отлагам вече с няколко месеца прегледа на малкия ми син.  Всъщност  на мен ми се струва , че му има нещо на очите Thinking, но трябва да отидем за да се успокоя ...опасявам се да не му предпишат очила.
Прегледа протече горе-долу така-свети със специален уред в очите на бебето и гледа.Усъмни се, че при моят син има астигматизъм и прецени, че трябва да му се разширят зениците. Слагат се капки през 25 минути и се гледат отново. Нищо не е болезнено, на мен са ми разширявани зениците многократно. Зениците се стесняват за около 24 часа след това.
Не отлагай, по-добре очила отколкото още по-големи проблеми. Моят син май също ще носи очила, но при нас е наследствено.

Общи условия

Активация на акаунт