Бъдете внимателни, не оставяйте децата без наблюдение!

  • 3 031
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз бях до моето,когато му сцепиха главата.Имаше едно момченце,което много харесваше Дарина и все искаше да я прегръща и целува  Mr. Green.Та един ден пак и "налетя",тя реши да се отдръпне,той не я пусна,спънаха се и хайдееееее...Уж бях до нея,протегнах ръка да я хвана и я изпуснах. SadРезултата-сцепена глава,много кръв и сълзи.Тогава беше на 1г 10м.Така че,и до него да си пак може да не го спасиш.
 По принцип не стоя до тях на пясъчника,но винаги ги наблюдавам. Peace

# 16
  • Мнения: 2 829
Защото е син на съдружника на мъжа ми и поддържаме добри взаимоотношения.  Rolling Eyes Майката е една 150-килограмова откачалка, която се радва и хили на жестоките прояви на ужасното си хлапе. След 2-3 гостувания у тях синът ми разви страхо от деца и като види дете започва да плаче и иска да го гушна. Категорично заявих, че повече у тях няма да стъпя  Close Не са ни канили скоро, като знам мъжът ми колко е съобразителен и притеснителен, ще има да се караме май тепърва по този въпрос, но съм категорична  Naughty






 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
малеееее,какви деца имало--малееееее,какви отвратителни родители-ужас

# 17
  • Мнения: 1 632
Моето мнение,че и на половин метър да съм от детето пак може да се случи нещо подобно. Wink

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Наистина всичко е възможно да се случи дори и на метър от детето,но все пак трябва да има надзор над децата,аз лично не се чувствам спокойна ако не го следя и наблюдавам.Какъвто е щурчо мога да го загубя за секунди.Не обичам да го губя от поглед! Peace

# 19
  • Мнения: 984
всеки си познава детето и преценява има ли нужда да го дебнеш или не, ако около него има деца които не познавам наблюдавам с едно зло око какво е поведението им. Свъкърва ми е такава квачка, ходеше постоянно по нея и я държеше за дрешката отзад. В следствие на неотлъчното и държене , люлката и разби устата на малката и и счупи зъба . Така че няма никаква гаранция

# 20
  • Мнения: 1 494
Аз не оставям детето си само, не мисля и скоро да го направя. Сега е на 3 години. Изобщо не съм привърженик на изрази от вида: " И до него да съм, пак може да се случи"...Не защото не е вярно, а защото не може да бъде аргумент, с който да се успокояваме и да оставяме всичко на съдбата. Да, не всичко можем да предивидим, но някои неща можем. И сме длъжни това, което можем да избегнем и спестим на децата си, да го направим. Не виждам да има друг, по-заинтересовам от безопасността и здравето на децата ни, освен нас. / с малки изключения/

# 21
  • Мнения: 1 455
Между другото съм забелязала,че когато съм около сина ми,той някак разчита на мен и изобщо не се пази.Един единствен път се е пребивал от пързалката и това стана точно когато аз го държах и съответно си приказвах с някой ooooh!
Когато сам се катери,внимава много повече.

# 22
  • Мнения: 3 268
Почти неотлъчно съм до Калина,когато сме навън.А това,което Блонди разказа за лошото дете още веднъж затвърждава у мен мнението,че лоши деца има и то наистина лоши,като детето,за което и аз ви разказах в темата за лошите деца.Това просто е в гените им.

# 23
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Когато сме навън оставям го да си играе, без да го притеснявам,но съм винаги нащрек.
Стоя на 4-5 метра от него и съм готова веднага да реагирам,пък дали ще успея е друг въпрос.Обикновено го предупреждавам от разтояние,да си пази главата,да не прави това или онова или да направи друго.Много е разбран и нямаме проблеми за това.Е,понякога се опъва,но с малко повечко думи разрешаваме проблема.

# 24
  • Мнения: 6 315
Винаги съм наблизо и го наблюдавам. Той по принцип е кротък с децата, дава си играчките и изобщо не налита на бой.

# 25
  • Мнения: 4 668
Пак обърнахте темата  Confused - можело и само да падне детето и т.н. Може , много ясно ... и се случва .
Но тук говорим за друго !
И колкото и да не искате да го признаете - има злобни и агресивни деца !
И никой не може да ме убеди , че когато съм неотлъчно до малкият не мога да предотвратя евентуално блъскане на главата му в ръба на пясъчника . Мога и още как !

  Има буйни деца, но съм против да се казва, че две годишно дете е лошо. За мен са още бебета и не могат да преценяват последствията от действията си.
 

И защо да си против ? Не се заяждам  Rolling Eyes Просто ми е интересно !
И може ли да се нарече "буйно" дете , което удря главата на друго и то няколко пъти ?
Според мен не е това точната дума  Confused

И синът ми е палав , но при него се изразя в много тичане и беснене и ритане и т.н. Просто не се спира за секунда !
но досега не е посегнал на друго дете !

# 26
  • Мнения: 5 468
И колкото и да не искате да го признаете - има злобни и агресивни деца !
И аз това казвам.
Все родителите виновни, сега всеки втори тръби. Но не е точно така. Аз познавам много мило семейство, на което детето е страшна хала ooooh!. На 2 години е и където мине, нищо не никне. Дано го израсте този период, че са ни много добри приятели.

Блонди, съчувствам на Криско за вандалщините върху него от онова дете Tired. Много е гадно да се държат така с теб, представям си ситуацията и чувствата, които е изпитвал...
Но пък се чудя, защо майка му или баща му, един път само не му ударят едни шамари? Боят  понякога помага и кара насилника да се оттърси от манията си, че е непобедим. Аз, лично, не мога да си представя, че ще ми е жал да натупам насилника. Хич няма да ми е жал. Или може би, милия, ще се травмира?
Човек трябва да знае, какво причинява на другите Close.

# 27
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм с Пипинка  Peace Децата с раждат лоши, добри, агресивни, кротки, разбрани, буйни и т.н. Възпитанието е следващото нещо  Peace
Разбира се, че ако сме до детето си и гледаме и внимаваме, можем да предотвратим и да реагираме адекватно според ситуацията. Гаранция няма,  но и вероятността за проблеми е по-малка.
Ню, коки, бащата има преди това 5 деца. И 5-тте са проблемни - шизофреник, агресия, епилептик, невъзпитани, агресивни, малоумни. Майката е виновна, спор няма. Разведен. Майката на Кантен - огромна, дебела и откачена жена. Невротичка. С едно дете и засега - единствено и непризнато от бащата и категоричен отказ за второ от него. Тя се е вторачила в него и го обожествява, а не вижда, че той е един малък ужас - направила го е огормен като нея - на година и 8 месеца тежи 14 кг (Криско е по-голям и е 10) и е агресивен, груб и жесток. И тя не го насочва в правилната (поне според мен и нас) посока, а се смее, радва и поощрява проявите му на агресия и злоба  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 547
Въпросът ми е малко встрани от темата, но ми е интересно вие как реагирате ако някое дете се държи агресивно с вашето?
Питам ,защото не съм съвсем сигурна как трябва да постъпвам.
Какво да кажа на моето дете? Какво да кажа на другото дете? Веднага ли да ги разтървавам /като не говоря за някакви крайни случаи на агресия/?
Все пак с поведението си му давам пример за това как той да се държи и да възприема цялата ситуация. А той засега много плаче и се сърди ако някой му се радва по-грубо или го бутне, удари, сипе пясък на главата и т.н.

# 29
  • Мнения: 27 524
Въпросът ми е малко встрани от темата, но ми е интересно вие как реагирате ако някое дете се държи агресивно с вашето?
Питам ,защото не съм съвсем сигурна как трябва да постъпвам.
Какво да кажа на моето дете? Какво да кажа на другото дете? Веднага ли да ги разтървавам /като не говоря за някакви крайни случаи на агресия/?
Все пак с поведението си му давам пример за това как той да се държи и да възприема цялата ситуация. А той засега много плаче и се сърди ако някой му се радва по-грубо или го бутне, удари, сипе пясък на главата и т.н.


Не е встрани, съвсем си е резонен. Аз не робувам на скрупули и си отстоявам правата - моите и на детето ми! Казвам НЕ на другото дете, казвам завсоалоирано и адресирано индиректно към майката,ч е така не се прави, не е хубаво, лошо е и ако майката не вземе отношение и не реагрира - взимам детето си и си заминаваме  Crossing Arms
Да, разтървавай ги, разбира се, детето ти чака закрила от теб, вярва ти, за него си утеха, опора, сигурност. Не се колебай да я показваш и демонстрираш. Няма за какво да робуваш на неписани морални правила и да травмираш детето си да нараняваш себе си.
Постъпвай както сърцето ти подсказва. Това е правилният начин!!!

Общи условия

Активация на акаунт