Криво ми е - просто искам да споделя

  • 8 679
  • 165
  •   2
Отговори
# 120
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Щом си тръгнал да правиш сватба едва ли няколко куверта повече биха се отразили върху финансите .

Е, моите колеги са 22, като ги умножиш по две става 1/4 сватба почти,а на повечето половинките дори не познавам.Така,че абсолютно НЕ подкрепям цитираното мнение.
По тази лигика, заради пусттия му етикет на нашата сватба щеше да гъмжи от непознати,а в ресторанта нямаше да остане място за близките и приятелите ни.А финансовата страна на въпроса изобщо няма да коментирам.
Към авторката:Струва ми се ,че много ти се ходи на сватба май.На твое място изобщо не би ми било криво-бих се радвала,че колега е уважил съпруга ми с покана за сватбата си, като е пожелал той да присъства на този толкова важен за него ден.



Ами моите колеги бяха около 50 когато правих сватба ,но естествено че не съм канила всички а само най близките и разбирасе с половинките им. NaughtyА колкото до непознатите винаги има такива при големите сватби ,нали не познаваш всички близки на мъжа си? newsm78
 

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 16:45 от Нелли

# 121
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, не ми се е случвало, но е супер тъпо...

# 122
  • Мнения: 1 898
Ами аз предпочетох да поканя всичките си колеги,защото сме много сплотен и задружен колектив,а съпругът ми само тези колеги с които сме семейни приятели с половинките им.Въпрос на избор-всеки избра по-удачния за себе си вариант.
Да, имало е гости от страна на съпругът ми които не съм познавала преди,както и мои гости които той не е познавал-но това е нормално.Да каня обаче човек, който нито аз нито той познаваме ми се струва безмислено и излишно.В крайна сметка обидени и огорчени е нямало.Пък аз лично също не бих отишла на сватбата на непознат за мен човек,защото съм поканена не заради самата мен,а заради етикецията.
Вкрайна сметка лично право на канещия е да реши кого да покани и кого не и смятам,че е въпрос на етикет и възпитание да уважим това негово право,а не да се 'натрисаме' непоканени някъде или да забраняваме на някого да отиде,защото собственото ни его е наранено.
С това за мен темата се изчерпва.Нямам намерение да влизам в лични пререкания-просто изразих личното си мнение.Толова от мен.

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 17:30 от Ulia

# 123
  • Мнения: 1 350
Да прилагали са ми нещо подобно.Нацупих се....и отидох на сватбата,щото шяхме да се изпокараме иначе,ако се бях хванала на инат да си го връщам.Нормално е да ти е криво и то няма как да не ти е от подобен вид балканска селяния!Въпросния колега като няма пари да не кани или да намери друг начин да уважи колегите си.А като е решил да кани  е било редно да уважи и половинките на колегите си,които също имат спътници в живота си,особено като се има предвид повода.Въпрос на възпитание и отношение...както от страна на колегата,така и от страна на мъжо...Е ти сигурно щеше да  откажеш,ама нали не са ти дали тази възможност!!!

# 124
  • Мнения: 2 908
Да,случи ми се миналият месец-плаках от яд,защото тези двамата които се жениха,и двамата са колеги на мъжа ми и бяха и двамата на нашата сватба.Мъж ми не отиде накрая. Crossing Arms...А имаха много пари и възможности и бяха поканили 150 души+най-важните особи на града-адвокати,прокурори...без моя милост-нали ще им изям салатата....

# 125
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Да,случи ми се миналият месец-плаках от яд,защото тези двамата които се жениха,и двамата са колеги на мъжа ми и бяха и двамата на нашата сватба.Мъж ми не отиде накрая. Crossing Arms
БРАВО НА МЪЖА ТИ  Peaceпостъпил е супер джентълменски спрямо теб Peace

# 126
  • Мнения: 1 560
Да,случи ми се миналият месец-плаках от яд,защото тези двамата които се жениха,и двамата са колеги на мъжа ми и бяха и двамата на нашата сватба.Мъж ми не отиде накрая. Crossing Arms
БРАВО НА МЪЖА ТИ  Peaceпостъпил е супер джентълменски спрямо теб Peace
В такъв случай те разбирам, вие сте ги поканили, а те - не, сватбата е била много голяма и т.н.

# 127
  • Мнения: 2 908
И няма как да не ти е криво,защото да допълня,знаех и се готвех за сватбата един месец преди това и ме сюрпризираха.... TiredДори тоалет си купих...Не подозирах въобще-пък съм си мнителна  Confused

# 128
  • Мнения: 901
На моята сватба поканих моите колеги,мъжа ми също покани своите.Не са идвали с половинките си,никой дума не обели за това.На някои от тях дори не познаваме жените и мъжете им.Ако бяхме семейни приятели да,но иначе защо да ги каним като не ги познаваме.
Колегите ви са ваши близки, но в крайна сметка онези хора, с които имат връзка, са част от тях (кажи ми приятелите си, за да ти кажа кой си). Така че да ги каниш без онези,досадни и непознати хора, с които те спят и се събуждат сутрин, е като да ги каниш без единия им крак, примерно.
Беднотията съсипва ценностите ни.

# 129
  • Мнения: 216
На моята сватба поканих моите колеги,мъжа ми също покани своите.Не са идвали с половинките си,никой дума не обели за това.На някои от тях дори не познаваме жените и мъжете им.Ако бяхме семейни приятели да,но иначе защо да ги каним като не ги познаваме.
Колегите ви са ваши близки, но в крайна сметка онези хора, с които имат връзка, са част от тях (кажи ми приятелите си, за да ти кажа кой си). Така че да ги каниш без онези,досадни и непознати хора, с които те спят и се събуждат сутрин, е като да ги каниш без единия им крак, примерно.
Беднотията съсипва ценностите ни.
  202uu Абсолютно е  така, и добре 4е беше тази тема за да се уверя 4е наистина, има да се 4удим как ще ги стигнем......................и никой от тези които не са поканили половинките на колегите си не знае за това дали са обидили някоя непозната или не..........но се съмнявам да им пука..........мен ми е много интересно и сигурно трябва да пусна друга тема, как пращат покани в БГ, дали се сяда и се по4ва.Петрови-4, Генови-3, и тн или вси4ко е само по Ли4но име на познатия и не се интересуваме има ли някой дето е до него на пощенската кутия или просто на масата........

# 130
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не би ми станало криво.
На нашата сватба, точно поради финансови съображения, бяхме поканили приятели, но не и техните половинки.
И да, сигурна съм, че никой не се е обидил.

Не ме интересува кой с кого си ляга.
Каня този, който сметна за необходимо!

# 131
  • Мнения: 200
Е защо да е номер това? Моя колежка се омъжи и естествено бяхме поканени само жени .Мъжа ми нямаше работа там ,дори изрично ме беше предупредил, че ако е канен няма да дойде.

# 132
  • София
  • Мнения: 3 205

Не ме интересува кой с кого си ляга.
Каня този, който сметна за необходимо!

И след това ценностната полиция в бг-мамма ти разказва играта как смееш така да постъпиш....

# 133
  • Мнения: 901

Не ме интересува кой с кого си ляга.
Каня този, който сметна за необходимо!

И след това ценностната полиция в бг-мамма ти разказва играта как смееш така да постъпиш....
Тъпо е това,
питам ви, част ли сте от личността на човека, с когото живеете, и смятате ли, че тази част от неговата личност е важна и трябва да се уважава.
Е ли човекът, с когото живеете, поне един ред от визитната ви картичка и хубаво ли ви е, когато някой решава да пропусне този точно ред, щото да "не се охарчи"(цитирам оригиналния пост)

# 134
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Разбира се та нали сме едно цяло Peace

Общи условия

Активация на акаунт