Криво ми е - просто искам да споделя

  • 8 633
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 921
Лично за мен това не би било проблем.  Ако колегата му е близък и му се ходи - добре. Той си е самостоятелен човек и има право на свобода и на собствена соц. среда. Не сме сиамски близнаци, в крайна сметка. И на мен понякога ми се иска да изляза с приятели без него и да си приказваме за неща, които него не биха го вълнували. Нима никога не ти се е случвало да излезеш на кафе с приятелки без мъжа си? Или на събиране на випуска? Няма за какво да ти е криво. Сигурна съм, че мъжът ти мисли за теб и те обича. А пък, ако ти е криво на колегата, че не те е поканил, помисли си - ти би ли го поканила на свой повод?
Изобщо живота е толкова кратък, не се коси за глупости!!  Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 4 514
И аз не мисля, че би ми било криво. Даже наскоро чух, че колега на мъжа ми, но по-скоро подчинен, щял да вдига сватба и го попитах: А теб не те ли покани? И да бяха го поканили, нямаще да се обидя, че е без мен. Друг е въпросът, че на моя мъж все му е скучно без мен... Rolling Eyes
Иначе по банкети си ходи сам, но гледа да не закъснява много и да не се връща пиян, че тогава става лошо... Mr. Green

# 17
не са ми погаждали такъв номер ,но ако ми се слу4и съм сигурна 4е 6те ми стане много обидно .

# 18
  • Мнения: 583
Много егоистично ще постъпиш, ако му кажеш да избира. Те са колеги и той има право да отиде.

# 19
  • Мнения: 431
Много егоистично ще постъпиш, ако му кажеш да избира. Те са колеги и той има право да отиде.

Това с избирането е направо подличко...

"Мило, сам реши какво да правиш."
И ако изборът е грешен - цуп. Crossing Arms

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Аз не бих се засегнала. В крайна сметка вие не сте семейни приятели или роднини, нали? Мъжът ми е ходил на сватба на колега сам - нищо притеснително и неуважително не намирам, аз на неговия колега никаква не съм и той има право да покани на сватбата си само хора, с които е близък и на които държи.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Хайде да отговоря на всички наведнъж:
По отношение на лично пространство мъжът ми не може да се оплаче - забавлява се прекрасно и без мен, често се събират на банкети и другарски разпивки и никога не съм му правила проблем за това, нито пък ще му направя и сега. Не си мислете, че съм някой цербер и не го пускам да мръдне някъде без мен. Познавам някои от колегите му (не и младоженеца, обаче) и не бих се чувствала не на място сред тях. Просто за мен има разлика между банкет или събиране в кварталното кръчме и официално събитие като сватба. Сигурна съм, че ако ситуацията беше обратна, на него би му станало неприятно.

# 22
  • Мнения: 583
Е на тези години, на които са (както сержант Руми - 18) и аз сигурно бих разсъждавала така, но с годините хората се променят.

# 23
Е на тези години, на които са (както сержант Руми - 18) и аз сигурно бих разсъждавала така, но с годините хората се променят.
ама каво ми е нагодините бе? разъждавам така ,такъв ми е характера . твоето мнение си е твое ,моето мое ... не мисля ,4е трябва да   се поправяме

# 24
  • Мнения: 583
Не съм те поправяла, просто казвам, че на 18 години имаш едно мнение, но след 20 години ще имаш друго. Поживей и се успокой.

# 25
  • Мнения: 377
И аз не виждам какъв е проблемът? Все пак едва ли мъжът ти специално е помолил да не те канят, а да поставя ултиматуми на колегата си, че трябва да покани и теб ми се струва още по-тъпо.
Моят също е на сватба на колежка във Варна след 2 месеца принципно съм поканена, но не бих отишла на сватба на хора, които не познавам и не съм виждала през живота си.
А и аз съм ходила на няколко сватби на по-далечни роднини без него.

# 26
  • Мнения: 9 095
при нас отношенията са от ясни по- ясни дето се вика, мъжа ми не ходи на банкет по същата причина- не му е забавно без мен, при все че всички ходят на фирмени партита с идеята да забият нещо и аз няма да се радам ако тръгне, перфектно е че сме на едно мнение, нито аз ще отида на празник или каквото и да било събиране сама, нито той, ако ще да не съм ги виждал, чувала и тн, както каза ендо от момичетата официално сме си двойка и това е Peace Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 901
И целият този разговор е защото момчето нямало пари за двойно повече куверта.
На други места по света те канят на сватба и се подразбира, че ще заведеш половинка. Даже колко американски филми са направени на базата на това, че някоя мома няма кого да заведе на сватбата на братовчедка си.
Който няма пари може да не вдига сватба просто, да идат да подпишат, да хапнат по тройка кебапчета в най-тесен семеен кръг и кой откъдето.
Аз не бих отишла на такава сватба, един вид "каня те, ама да не ми излезеш много скъпо, пък иначе имам списък с желаните подаръци в Технополис".
Много дразнещо.

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хи хи, и аз и мъжът ми си погодихме "такъв номер" на колегите!

И естествено, че ще го погодим. Първо, защото държим на присъствието на колегите си конкретно, и второ, защото не им познаваме половинките!

А, и държа да отбележа - дойдоха всички поканени, без изключения, подозирам и без да са имали семейни проблеми вследствие посещенията си  Laughing

Който няма пари може да не вдига сватба просто, да идат да подпишат, да хапнат по тройка кебапчета в най-тесен семеен кръг и кой откъдето.
Аз не бих отишла на такава сватба, един вид "каня те, ама да не ми излезеш много скъпо, пък иначе имам списък с желаните подаръци в Технополис".
Много дразнещо.

Да бе, няма да се жени момчето, защото на някоя дрисла, гравитираща към негов колега й е докривяло, че не е поканена!

 Представи си!

П.П. Последното не е адресирано по никакъв начин към авторката на темата!

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 16:37 от Nansen

# 29
  • Мнения: 819
И все пак може да не е само до пари?Както вече казаха, човекът може да държи на сватбата си да са най-близките му?Или поне хора, с които се познава? Даже е по-логично, поне за мен.А не да каниш някой само по задължение.На мен нямаше да ми е удобно да отида на сватба на някого, когото не познавам.

Общи условия

Активация на акаунт