Преди vs. сега. Вашата представа за чужбина: мит или реалност?

  • 7 877
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Майка ми преди време беше гледала по Дискавъри един филм за това, как хващат алигатори из дворовете на хората. Притеснено ме попита, дали съм виждала такъв и в нашия и дали алигаторите се разхождат едва ли не свободно  Laughing

# 16
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Може би липсата на предварителна нагласа, ме спаси

Toва важи и за мен. Може би за това си се чувствам добре тук, все едно съм живяла 100 години тук - много странно но е така. Е, имам си и аз лоши моменти и изпадане в дупки - когато ми домъчнее за нашите, за приятели, но това е нормално - аз и в бг да бях нямаше да съм 24 часа с тях - така се успокоявам Flutter Остава ми още да усъвършенствам езика - все пак съм от 1,5 г тук и преди никога не бях учила немски и това много ме тормози, но напредвам. Като дойдох знаех, че немския език е труден и така се и оказа не съм се била лъгала Tired, но на място е по-лесно като се учи.

За хората си мислех, че са дебели - впечатления от бг черноморие, но аз поне в нашия град дебели не виждам, даже всичко живо се е юрнало да спортува, тича и т.н. - много са стилни всички и елегантни. Другото нещо е че с немец можеш много добре да се забавляваш, да се смееш със сълзи наистина са веселяци, но има и сухари - като на всякъде. Аз имам късмет до сега да попадам по-често на веселяците и майтапчиите Crazy

За реда, чистотата и т.н. няма да споменавам - всичко си е така както си го мислех Grinning

Само с едно, хора, не мога да се примиря - фризьорите и козметиците - но това е отделен въпрос Tired

Наталия, не генерализирай нещата - в компанията в която работех в БГ почти никой не пушеше, в офиса на мъжа ми също, на сестра ми също - и това са все големи фирми така, че не е толкова задимено там колкото го виждаш от тук Peace За зъболекарите нямам впечатления, но като слушам отзиви за тукашните не са много добри, или ако има те не са болшинство - но това все пак са хорски приказки - като отида ще си преценя дали стават или не. Peace

Поздрави  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 257
А, сетих се - очаквах след работа колегите ми, вместо да се метнат в колата и да си идат при семействата, да забият в най-близката кръчма и така до през нощта. Не ме огря.
Очаквах, че са много скучни купонджии, но се оказа, че когато се веселят, удрят в земята повечето младежки БГ купони тип - сядаме, пушим, пием, наливаме се, оливаме се и псуваме тъжно живота и вселената.

# 18
  • Мнения: 1 393

Тук също осъзнах колко вредно и безсмислено е пушенето наистина. Почти никой от завършилите висше образование колеги не пуши...

Това ми напомня една друга моя нереална представа- че американците не пушат.

Остави ти таз работа, както казваше дядо ми.

Много американци, вкл. млади пушат и още как.

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
имайки предвид, 4е бе6е '89 година, ако може така да се каже, стереотипът беШе "на Запад" Laughing
но помня, 4е бях убедена, 4е италианките са вси4ките високи, дълго4ернокоси красавици и изобЩо не бях подготвена за гледката, 2 месеца обикалях, за да видя такива и накрая се примирих с факта, 4е ги има само по телевизията Mr. Green
мислех, 4е магазините и лайфа са деноноЩни, и тук се оказах в греШка. Rolling Eyes
4е идвам в страна с история и култура и съответно хората Ще си отговарят на славата. и това се опроверга : богата футболна, готварска и телевизионна култура  newsm78
за администрация и бЮрокрация не ми се говори, добре, 4е ми беШе бг закалката Laughing
ей такива разни дреболии

# 20
  • Мнения: 3 491

Тук също осъзнах колко вредно и безсмислено е пушенето наистина. Почти никой от завършилите висше образование колеги не пуши...

Това ми напомня една друга моя нереална представа- че американците не пушат.

Остави ти таз работа, както казваше дядо ми.

Много американци, вкл. млади пушат и още как.

Е, при нас не пушат, наистина. Peace Пушачи ако има, са единици, и обикновено от по-възрастните. Може и регионално да е, чувала съм, че на юг повече се пуши. Моя позната беше отказала цигарите в Чикаго, защото там било много неприето да се пуши. За сметка на това пък пропушила с двойна сила, като се преместили във Вирджиния. Така казва.
Около нас не е прието да се пуши. Но аз винаги съм готова да науча нещо ново в тази страна. Ей за тези гейтид места, за които стана въпрос например, не ми се струват разпространени тук, сигурно затова не бях ги и чувала. Ще се учим, докато сме живи, това дава тонус.  Simple Smile

# 21
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
4е бях убедена, 4е италианките са вси4ките високи, дълго4ернокоси красавици

feiam, aз и до сега съм убедена в това за италианките, даже мъжа ми пътува често до Милано и все го разпитвам, ама и той като тебе разправя, че само по ТВто били Laughing Laughing да му вярвам ли незнам Joy Joy

# 22
  • Мнения: 3 098

За това, че са тъпи американците и нищо не знаят да споменавам ли?



Марица, какво имаш предвид?
На какви мисли те навежда?

За второто-предпо4итам да си ги запазя за себе си.Нищо лошо,просто си анализирам тука.

За първото-явно има "тъпи"и"остри" Wink,както всяка една нация,разбираемо.
Аз миналата година се запознах с едно семейство американци,които са се преселили и живеят в България.Е,поне за сега се 4увстват добре и дори си купили жилище.Доста любознателни ми се сториха,позитивни хора.
Те пък от своя страна се удивляха как децата им не желаели пове4е да ги водят на у4илище,искали да ходят сами,защото им се смеели другите деца.Та им беше приятно спокойствието,което имаха.

# 23
хихих и тука си се пуШи като за световно, хора със всякакви образования (просто на много места е забранено), Феиам съЩо пуШи  Twisted Evil

ама в Русе наистина ли е нямало по4истване на зъбите?

малко офф

# 24
  • Мнения: 3 098
Цитат
4е бях убедена, 4е италианките са вси4ките високи, дълго4ернокоси красавици

feiam, aз и до сега съм убедена в това за италианките, даже мъжа ми пътува често до Милано и все го разпитвам, ама и той като тебе разправя, че само по ТВто били Laughing Laughing да му вярвам ли незнам Joy Joy
Аз пък обратното. WinkВсе бях 4увала от разни хора,4е италианките не стрували,били трътлести...Тази година оба4е когато бях в Милано,ходих в един търговски център.Ами аз видях много хубави жени там. PartyИ възрастни и млади.Доста по_елегантни и стегнати са от испанците.Не знам дали на мода беше русото,но по4ти всяка беше руса,с хубава при4еска.

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Цитат
4е бях убедена, 4е италианките са вси4ките високи, дълго4ернокоси красавици

feiam, aз и до сега съм убедена в това за италианките, даже мъжа ми пътува често до Милано и все го разпитвам, ама и той като тебе разправя, че само по ТВто били Laughing Laughing да му вярвам ли незнам Joy Joy

вЕрвай му безусловно Mr. Green. и бъди напълно спокойна за него докато е тук.  Laughing

хихих и тука си се пуШи като за световно, хора със всякакви образования (просто на много места е забранено), Феиам съЩо пуШи  Twisted Evil

ама в Русе наистина ли е нямало по4истване на зъбите?

малко офф

Феиам ходи само в заведения, в които има зала пуШа4и, ако не, си пие бира в парка (мале, ако бях в Канада  #Crazy), или си кани гости в къЩи. Laughing Sunglasses

# 26
Цитат
4е бях убедена, 4е италианките са вси4ките високи, дълго4ернокоси красавици

feiam, aз и до сега съм убедена в това за италианките, даже мъжа ми пътува често до Милано и все го разпитвам, ама и той като тебе разправя, че само по ТВто били Laughing Laughing да му вярвам ли незнам Joy Joy
Аз пък обратното. WinkВсе бях 4увала от разни хора,4е италианките не стрували,били трътлести...Тази година оба4е когато бях в Милано,ходих в един търговски център.Ами аз видях много хубави жени там. PartyИ възрастни и млади.Доста по_елегантни и стегнати са от испанците.Не знам дали на мода беше русото,но по4ти всяка беше руса,с хубава при4еска.

има изрусени но в севрната 4аст на страната има много руси и светли жени, на свекърва ми родата са руси със сини о4и

# 27
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Цитат
4е бях убедена, 4е италианките са вси4ките високи, дълго4ернокоси красавици

feiam, aз и до сега съм убедена в това за италианките, даже мъжа ми пътува често до Милано и все го разпитвам, ама и той като тебе разправя, че само по ТВто били Laughing Laughing да му вярвам ли незнам Joy Joy
Аз пък обратното. WinkВсе бях 4увала от разни хора,4е италианките не стрували,били трътлести...Тази година оба4е когато бях в Милано,ходих в един търговски център.Ами аз видях много хубави жени там. PartyИ възрастни и млади.Доста по_елегантни и стегнати са от испанците.Не знам дали на мода беше русото,но по4ти всяка беше руса,с хубава при4еска.

то4но такива са  Laughing
кажи къде си ходила, да не е из центъра, дето манекенките са пове4е от нормалните хора?  Mr. Green
между другото, да, жените "на възраст" изглеждат по_добре от младите.
а ти в момента ми разби илЮзията за испанците  Rolling Eyes

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Цитат
4е бях убедена, 4е италианките са вси4ките високи, дълго4ернокоси красавици

feiam, aз и до сега съм убедена в това за италианките, даже мъжа ми пътува често до Милано и все го разпитвам, ама и той като тебе разправя, че само по ТВто били Laughing Laughing да му вярвам ли незнам Joy Joy
Аз пък обратното. WinkВсе бях 4увала от разни хора,4е италианките не стрували,били трътлести...Тази година оба4е когато бях в Милано,ходих в един търговски център.Ами аз видях много хубави жени там. PartyИ възрастни и млади.Доста по_елегантни и стегнати са от испанците.Не знам дали на мода беше русото,но по4ти всяка беше руса,с хубава при4еска.

има изрусени но в севрната 4аст на страната има много руси и светли жени, на свекърва ми родата са руси със сини о4и

а из Венето_то са си направо славянски тертип  Laughing

# 29
може и да са трътлести (някои), но са с големи цици и разкоп4ани ризки, та внимавайте за мъжете  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт