За детските площадки :sick:

  • 1 786
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Доста неприятно!!!  Confused
Винаги съм си мислила колко ли кучета и котки са препикали пясъчника, в който дечицата ни си играят така щастливо...
Мъча се да подбирам площадки, където се поддържа някаква чистота, но...  те са толкова малко, и пак няма никаква гаранция.
Остава ни само да се оглеждаме по-добре и да не позволяваме малките да си хвърлят пясък, или, не дай си Боже да го "ядат".  Naughty

# 16
  • Мнения: 1 734
Поради тази причина и аз не пускам детето ми да играе в пясъчника. Просто не минаваме в близост до пясъчник, заобикаляме го.
Само в детската градина му е позволено и на морето, разбира се!

# 17
  • Мнения: X
Моята дъщеря играе само на пясъчника в двора на баба и. Ходенията ни по площадки са минимални - едно, че не искам да изпадам в пререкания с побеснели родители, друго, че не искам покрай моето дете да наглеждам още десетина, чиито майки си пушат спокойно на пейките и най-вече, защото е ужасно мръсно. не я разбирам аз тая работа да си пусна детето в кучешките лайна да си играе.
Ходим на площадки, коит са пригодени за деца и са чисти, люлки, катерушки и почти никога пясък. Обикновено до някое заведение или голям магазин. Вероятно възможността във всеки един момент да я заведа при баба и да види пясък ме кара да процедирам така, не знам, но предпочитам да се разхождаме по алеи в парка, отколкото да я бухна на някоя площадка с фасове, кучешки аките и боклучета всякакви.

# 18
  • Мнения: 5 539
На нашата градинка е същото / Борисовата в Бургас/, не стига че зелените площи са в лайна, ами и на пясъчника ги оставят да си вършат работата кучетата. Веднъж направих забележка на една жена с куче, което акаше на един метър от пясъчника, а тя започна да ми обяснява как кучето нямало да ухапе детето ми ами скимтяло защото го боляло и било болно. Мен не ме е страх че ще бъде ухапана нали съм при нея и тя обича да ги гали и винаги питам, страх ме е че ще се омаже, от болести. Истината е че всеки си гледа него. Тази жена и тя е имала деца предполагам, ама тя си ги е изгледала вече какво да се тревожи за моето или вашите. Това ужасно ме дразни. Ами поне на пясъчника да не ги пускат където ни виждат всеки ден по 10 майки, и да си носи една салфетка и да си чисти след това. Все едно да хвърля наакания памперс в градинката /не че на съм виждала/ Абе ужас...

Вярно е, тази градинка е просто кошмарна. И въпреки това ни е най-близката и често водя детето там. Чудно ми е защо боклукът не се изхвърля и кошовете преливат, защо не чистят алеите, едва ли е чак толкова трудно Rolling Eyes А пясъкът е някакъв ужасен прахоляк, дори няма обособен пясъчник, а една малка алея, на която децата се ровичкат сред боклуци, фасове и кучешки л...на:x
Преди няколко нощи се събудих към 5 часа и точно в този момент миеха улицата под нас. И се чудя - щом могат да мият улиците, защо не почистят поне веднъж основно Борисовата градинка?

А иначе, Гуендалин, ако имате възможност водете детето на градинката до уч. "Иван Вазов". Тя е нова и засега я поддържат Peace

# 19
  • Мнения: 483
Аз като дойдох да живея в САщ, бях в един Мексикански квартал на Лос Анджелис. Всяка сутрин идваше един камион с народ...Събират всички боклуци от земята кофите и тоалетната (всяка градинка има тоалетната с тоалетната хартия). Пясък покрива цялата игрална площ, него го минават с едни гребла, и го заравняват. Градинките cа в безупречен вид всяка сутрин...кучета на се разхождат при децата, ако акат някъде по тревата акото се взима веднага.
Но хората тук пазят. Не съм видяла счупена люлка или катерушка...абе
Не знам защо българските дечица не могат да се радват на същите условия на игра #Cussing out

# 20
  • Мнения: 1 425
За съжаление, бездомните кучета също обичат да се ровят там където се ровят децата ни. Във Варна пооправиха доста от площадките - смениха люлките, боядисаха, сложиха нови пейки и пързалки, но пясъчниците не се сетиха да изчистят или поне да сменят пясъка.

# 21
  • Мнения: 1 044
Въпросът е много актуален и стои най-вече пред родители, които нямат собствени дворове и децата им не посещават детски градини. Къде да се разхождат тези хора?! В парка освен площадки има и зелени площи, дървета, езерца. Затова аз предпочитам там да се разхождам, отколкото да посещаваме по-чистите и поддържани площадки до магазините и бензиностанциите. Но в парковете е ужасно мръсно - в Борисовата градина има даже и празни спринцовки и то до пейките по централните алеии! #Crazy Нашата градинка до стадион Герена пък е просто култова - мръсотия, счупени люлки, кошчета няма достатъчно, а тези които съществуват преливат от боклук, има и една напълно разрушена детска площадка, която бе нова преди 2 години! Най-близко до нас, и най- чисто е в парка Заимов - там поправят своевременно и счупените люлки, кончета и т.н. - ходим за момента там.
 За мен решението е площадките да се спонсорират от фирми и организации, на които пък общината да дава различни преференции и облаги. Когато някой персонално се грижи за конкретен обект, нещата може и да потръгнат. Напр.вместо да плаща патент, кафенето до площадката  да поддържа чистотата и да ремонтира и реновира съоръженията.   Rolling Eyes

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В нашия квартал не само са миризливи и мръсни,ами са и с изпочупени люлки и пързалки,които са си направо опасни за децата.От общината не си правят труда да ги оправят,защото нямат сметка от детски площадки. Sick #Cussing outЕдната,която умишлено беше оставена да се руши и буренясва вече се превърна в строитрлна площадка,до колкото виждам скоро още една ще бъде така. SadА децата да вървят по дяволите,защо ли общината да се грижи за тях,нали си имат родители. #Cussing out

# 23
  • Мнения: 453
Въпросът е много актуален и стои най-вече пред родители, които нямат собствени дворове и децата им не посещават детски градини. Къде да се разхождат тези хора?! В парка освен площадки има и зелени площи, дървета, езерца. Затова аз предпочитам там да се разхождам, отколкото да посещаваме по-чистите и поддържани площадки до магазините и бензиностанциите. Но в парковете е ужасно мръсно - в Борисовата градина има даже и празни спринцовки и то до пейките по централните алеии! #Crazy Нашата градинка до стадион Герена пък е просто култова - мръсотия, счупени люлки, кошчета няма достатъчно, а тези които съществуват преливат от боклук, има и една напълно разрушена детска площадка, която бе нова преди 2 години! Най-близко до нас, и най- чисто е в парка Заимов - там поправят своевременно и счупените люлки, кончета и т.н. - ходим за момента там.
 За мен решението е площадките да се спонсорират от фирми и организации, на които пък общината да дава различни преференции и облаги. Когато някой персонално се грижи за конкретен обект, нещата може и да потръгнат. Напр.вместо да плаща патент, кафенето до площадката  да поддържа чистотата и да ремонтира и реновира съоръженията.   Rolling Eyes

Именно за градинката до Герена става въпрос!
А случката се разигра в разбитото място с многото пясък!
И гледам, че пак има там деца  Sick

# 24
  • Мнения: 1 044
Именно за градинката до Герена става въпрос!
А случката се разигра в разбитото място с многото пясък!
И гледам, че пак има там деца  Sick
Значи случеят е базнадежден. Майки правиха снимки на особено очебръкващите ужасии в тази градинка и занесоха петиция до Община Подуяне. За резултата се досещаш - нулев. А иначе много радушно са ги приели и са дали обещания.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 456
В пясъчниците около нас почти няма пясък или ако намерим нещо подобно на пясък е толкова твърдо, че не може да се рови.
Недалеч от блока ни са насипали пясък за евентуални ремонти.
Та децата се заиграват на този пясък.
Вероятно е твърде оптимистично да си го помисля, но ако се организира покриване на пясъчниците с найлон, мрежа или нещо подобно , пясъкът ще се запази. Въпроса е с какво и кой? - и разбира се как да се запази покривалото newsm78

# 26
  • където има любов
  • Мнения: 307
Когато бездомните кучета си "вършат работата" по пясъчниците и градинките е едно,но не мога да си обясня как в градинка с люлки и пързалки ,където е пълно с майки с деца е меко казано кочина.Та представете си следната картинка:
Един от малкото обновени паркове в нашия град,прекрасно място за нашите деца обсипан с фасове от цигари,обелки от семки,пликчета от зрънчовци.Децата си играят в този боклук,а на пейките,майки чоплят семки и пушат.

# 27
  • Мнения: 809
И аз стигнах до това откритие преди време.  Close
Почти не ходим по пясъчници.
За щастие живеем в къща и си правим сами пясъчник.

# 28
  • Мнения: 453
Ще има ли файда, ако направим снимки и пратим на "Господарити"... ?

# 29
  • Мнения: 43
Може и да има ефект пробвай .иначе в тази община не ги е  грижа за нищо кмета Запрянов му изтича мандата септември месец и си гледа неговия интерес,само ще дам за пример че имам разрешение от столична голяма община за подмяна на счупена пързалка  .Но община Подуене няма никакво намерение да се размърдат и да я сменят сигурно когато стане нещо страшно може и да вземат отношение.Преди две години в този гнусен парк нямаше шахти и деца падаха вътре тогава отидохме при господин кмета директно с  бебета и на другия ден всичко беше ок.Извинявайте за дългия постинг  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт