ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК

  • 204 975
  • 820
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
dunche трябва да получите писмо и там е описано всеки какво трябва да носи.

Необходимите изследвания, които посочат се правят чрез личния лекар.

# 16
  • Мнения: 17
За съжаление Дороти нямам никакво писмо и за това съм в безизходица. При телк сътрудниците ми казват че трябвало да се минава през специалистите, личната казва че няма такова нещо, а писмо ми казаха , че само възрастни с решение На телк получавали. Weary Weary Weary Просто незнам какво и къде да направя, а трябвало да го преосвидетелстваме, т.к трябва да сме 1 клас  и е отложен, но за да го приемат в ДГ трябва да е са решение актуално. Благодаря ти.

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Понеже поглегнах и други теми ТЕЛКА няма голяма връзка с отлагането.
За отлагане се прави едно ЛКК - което го дава личния лекар, няма нищо общо с ТЕЛКА в случая.

Документите за отлагане би трябвало да сте си ги подали до края на май.

С решението за отлагане самия Регионален инспекторат ще ви дадат направление и препоръка за записване на детето. Съобразяват се общо взето с това какво е желанието на родителите - детска градина, училище за изкарване на предучилищни курс на обучение.

# 18
  • Мнения: 474
Здравей,  за отлагане от първи клас нас лично ни казаха че трябва месец май да минем на комисия която беше насрочена в регионалния експекторат в гр. София,А когато ни изтече  срока за Телка няколко месеца преди това отидохме  пак в София тъйкато ние сме от привинцията и си подадохме молба за преосвидетелстване на детето , След два месеца получихме писмо  какво трябва да направим и дата на която да се явим.

# 19
  • Мнения: 17
Нончето благодара ти, но ние вече сме отложени от Комисията от инспектората.
 Имам ПРЕПОРЪКА ЗА ОТЛАГАНЕ ОТ 1 КЛАС, НО ДИРЕКТОРКАТА на ДГ КАЗВА ЗА ДА ОСТАНЕ ОЩЕ 1 ГОДИНА  Вдг, в специализираната група за деца със специални нужду просто трябва да да имаме или ново решение на ТЕЛК или някаква епикриза и т.к. неи сме вече с решение на ТЕЛК,реших да минем за преосвидеталстване, а от ТЕЛК ни казват, че е трябвало нови документи и прегледи, а не казват какви и от къде.

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
dunche -  И за деца, като пуснеш молбата, че ви изтича ТЕЛКА и искате продължение, те трябва да ви изпратят писмо с необходимите документи, а за София поне и за деца и за възрастни се пуска молбата от едно и също място.

# 21
  • Мнения: 3 540
dunche,сега прочетох ,какъв е вашия случай!
Вие имате издаден документ за отлагане от 1ви клас,така ли да разбирам!

# 22
  • Мнения: 17
Да  Vang-АРДЕ, ние имаме документ за отлагане от 1 клас, но трабва да минаваме ТЕЛК за преосвидетелстване, но никой не ни доуточнява точно по какъв начин трабва да си подадем молбата и какви други документи трябва да подготвим.

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Наистина не би трябвало да ви искат от детската ТЕЛК. От Регионалния инспекторат трябва да ви дадат бележка.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 262
dunche когато аз продължавах на децата си ТЕЛК-те, просто си набавих нови мнения от докторите, които следят заболяванията им, искаше се ако имаме и Епикризи от последните 2 години, и сме лежали в болница, ако трябва някакво специализирано изследване, също ново трябва да представиш (примерно ЕЕГ, ЯМР или нещо подобно). И всичко това занесох на ТЕЛК комисията. Това е, не се сещам нещо друго да ти е необходимо.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 20:36 от Mama Igi

# 25
  • Мнения: 950
dunche  Нормално е от ТЕЛК комисията да получите писмо и в него се изброяват документите  и изследванията ,които  трябва да си набавите.

# 26
  • Мнения: 604
Здравейте,
ТЕЛК-а на Маги изтича в края на октомври и още преди месеци започнах да чета във форума какво трябва да се направи и т.н. Така научих, че всъщност трябва да очаквам писмо, но понеже нашия случай е по-странен, т.е. детето е било в институция и се притесних дали няма да изпратят писмото там, реших днес да отида лично и да им дам информация и актуален адрес. Оказа се, че те не изпращат писмо /автоматично след изтичане на срока на решението/, а трябва първо да се подаде молба-декларация+копие от ТЕЛК и едва след това се изпраща писмо с насрочена дата за комисия, както и нужните документи.
Благодаря на всички, които бяха дали съвет да не се чака крайния срок, а поне месец-два по-рано да се задвижат нещата.
Надявам се, че ще ви е полезно това, което споделих. Служителките бяха много любезни  Peace Дано всичко след това също се нареди леко и безпроблемно и да имам достатъчно време да събера исканите документи.
Хубав ден и успех   bouquet

# 27
искам да знам към кой да се обърна затова че немие изпратено писмото за телк и когато го потърсих се оказа че на 2 10 съм на кумисия а днес е вече  29 септември какво да направя не съм виновна аз имам изследвания да правя а няма време за това
#Cussing out немога да разбера защо писмата за явяване на кумисия не се пращат с обратна разписка и така да се изключи възможността като при мен да не се получи писмото защото на мен ми е датата на 2 октомври сега немога да се ява защото нямам писмо и случайно проверихме и се оказа че то не е дошло било пуснато но уви  го няма няма как да се докаже че не съм го получила и какво аз съм виновна за това че някой не си е свършил раотата

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 04:52 от Mama Igi

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
albi_70 ами да, все търсим и намираме и ако става дума за София, лесно променят датата и в рамките на един месец оправят нещата. Да ужасно е с тези писма. Аз следа за възрастен, но като наближи време просто сме на нокти, кога ще получим посмото и дали ще е навреме.

# 29
Здравейте , дали някой би могъл да ми даде информация , при обжалвано решение на ТЕЛК , след колко време ще получа писмо - покана за НЕЛК и евентуално някакви телефони , на които бих могла да попитам в самия НЕЛК. От провинцията съм и отиването на място би било проблем. Притеснява ме и факта , / от интернет прочетох, /че срока на обжалване е 3 месеца , които вече минаха , а аз още нямам писмо.
Бил ли е някой в НЕЛК и има ли представа как стоят там нещата , същата корумпираност ли е както в ТЕЛК?!- на нас при поредния ТЕЛК промениха не само процента / от 75 на 50/, но и диагнозата , при условие , че синът ми е с аутизъм от рождение, а те след 3 минутен разговор я измениха на лека умствена изостаналост, само за да могат да намалят процента - така той отпадна от всички схеми на подпомагане и права .
Благодаря предварително и извинете за многословието .

Общи условия

Активация на акаунт