ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК

  • 204 958
  • 820
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 312
 А  може ли да ми кажете молбата ,която се оставя свободен текс ли е,какво се пише,накратно историята ли?

# 751
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
А  може ли да ми кажете молбата ,която се оставя свободен текс ли е,какво се пише,накратно историята ли?
Свободен текст: Моля да бъде преразгледано ЕР на ТЕЛК /номер/ от /дата/ . Аз добавих и едно /Тъй като .../, въпреки, че е излишно. Фактите ще се доказват на прегледа и сега се запасявам с всякакви видове изследвания. Прилагаш и копие на ЕР.

# 752
  • в пустинята
  • Мнения: 193
азпък искам да попитам,тъй като обжалвах вече и все още нямам писмо,ако се откажа и не отида в уречения ден и час какво ще стане ?някой знае ли newsm78

# 753
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
азпък искам да попитам,тъй като обжалвах вече и все още нямам писмо,ако се откажа и не отида в уречения ден и час какво ще стане ?някой знае ли newsm78
"В случай, че не се явите на определената дата за преглед, НЕЛК има право да прекрати администр. производство на осн.чл.50 ал.3 от ПОУРОМЕ/10г. " това пише в нашето писмо, не знам какво означават точно този член и алинея, можеш да се разровиш в нета да провериш.

# 754
  • Мнения: 3 824
Пускам си въпросът и тук, че май в Нашите деца не го позиционирах правилно  междувременно ще пиша и до Виртуалното деловодство на СО, но ако някожй е минал по този път ще съм благодарна за мнение

Въпросът ми е при изтичане на ТЕЛК решението и до излизането на следващото решение има 3 месеца, как да го нарека, "дупка", през това време са събирали такса на моята приятелка. Аз я подстрекавам да си търси обратно парите от ДГ.
Даже лично съм звъняла на г-жа М.Минчева и тя потвърди, че ще трябва да й върнат таксата, но нещо не съм уверена вече в твърдението си. Реално между старото и новото решение на ТЕЛК има 3 месеца, от друга страна инвалидността е призната някъде назад във времето, повече от 10 години, т.е. няма прекъсване на инвалидизацията, а и на новото решение пише, че забавянето не е по вина на лицето.
Има ли някой становище по въпроса.

# 755
  • Мнения: 141
Получихме отговор от НЕЛК, сравнително бързо- 18 дена след като пуснахме жалбата, но датата за прегледа ни е назначена чак за 2.02.2012 г. Това са 3 месеца без детски, социални и тн... и ми се струва, че ще ни остане само разходката до София, но сме длъжни да опитаме.
Успех ви желая! И ние получихме писмо от НЕЛК- няма да ходим до София. Да видим кога ще получим решение и какво ще пише.

# 756
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Получихме отговор от НЕЛК, сравнително бързо- 18 дена след като пуснахме жалбата, но датата за прегледа ни е назначена чак за 2.02.2012 г. Това са 3 месеца без детски, социални и тн... и ми се струва, че ще ни остане само разходката до София, но сме длъжни да опитаме.
Успех ви желая! И ние получихме писмо от НЕЛК- няма да ходим до София. Да видим кога ще получим решение и какво ще пише.
Какво пише във вашето писмо? При нас е добавена дата/ръчно/ , час и кабинета в който трябва да сме. По долу има вариант, че явяването ни не е неоходимо... , но няма чек на отметката, нито на по горната...

# 757
  • Мнения: 141
Daritt, в писмото е отметнато точно това- явяването не е необходимо и разкритото административно производство е по документи. Няма отбелязана дата и кабинет.
   Ще чакаме сега... да видим колко ще е.

# 758
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Daritt, в писмото е отметнато точно това- явяването не е необходимо и разкритото административно производство е по документи. Няма отбелязана дата и кабинет.
   Ще чакаме сега... да видим колко ще е.
Стискам палци, да получите процента който заслужавате. Ние другия месец като минем ще разказваме.

# 759
  • Мнения: 375
Момичета,ТЕЛКА ни изтича на 01.03.2012.Какво трябва да правя?Да чакам писмо или да ходя сама до Макариополски и да подавам нова молба.Моля отговорете,че съвсем се обърках Rolling Eyes.

# 760
  • Мнения: 5 682
Не чакайте писмо, а си подайте молба за преосвидетелстване  Peace

# 761
  • Мнения: 317
И нашият срок свършва. Колко време преди изтичането му трябва да подам молба? Свободен текст ли?

# 762
  • Мнения: 5 682
Аз винаги я подавам поне месец-месец и половина преди да изтече. Не е свободен текста. Има си бланка на място, която се попълва  Peace

# 763
  • Мнения: 2 510
Трябва да си извадиш нова епикриза. При нас се подава заедно с молбата за която има образец. Дават ти и входящ номер. По тази молба след това ти изпращат писмо кога да се явите на ТЕЛК и какво допълнително да носите, ако има такова.

# 764
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Къде се подават молби за продължаване на ТЕЛК-а и от къде се взема образеца? Става въпрос за ТЕЛК за възрастни. Питам за мой близък.

Общи условия

Активация на акаунт