Пране на детски дрешки с не-бебешки прах - откога?

  • 2 664
  • 60
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Мили мами, кога спряхте да перете дрешките на бебчо с бебешки прах за пране?
На мен започна вече малко да ми тежи това със стоте вида прах - бебешки, за бяло, за цветно...

# 1
  • Мнения: 2 961
Дени е на 1г и 7м. и още му пера дрешките с Тео бебе.И за нашите дрехи започнах да използвам Тео бебе  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 100
Бебка е почти на 8м. и продължавам да и пера дрехите с бебешки прах ( полжвам този на Сано) смятам да продължавам поне до 2г.

# 3
  • София
  • Мнения: 368
Понякога някои цветни дрехи на детето или дънки пера с нашето цветно пране, съответно с нашия прах - Тайд и всичко е наред, нищо му няма. Но смятам да продължа да си пера със Сано, защото изпира и мирише страхотно  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 44 245
 на годинка и полувина е, още пера със сано, даже понеже повече ми харесва от нормалните прахове, вече и нашите пера с този прах...та надали скоро ще спра да пера с него на дечко Wink

# 5
  • Мнения: 1 701
Аз си купих Персил сензитив и пера всичко с него - и бебешките, и нашите дрехи!  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз около годинката спрях да пера дрешките на дъщеря ми с бебешки прах.Наистина в един момент много нагоре идва със 100 вида прах.

# 7
  • Мнения: 999
Като направи годинка, мисля че тогава започнах да ги пера с нашия прах. Ползвам Ариел.

# 8
  • Мнения: 5 183
От бебе му ги пера с Персил сенситив. И сега така си карам.

# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз също още пера с Тео бебе или с Персил сензитив. И още пера дрехите му отделно от нашите.

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Хм... а познавате ли бебе, на което обикновения прах за пране някак да му е навредил? (ползвам Ариел)

Мъжа ми не харесва мириса на Тео, може би пък да пробвам всички дрехи да пера със Сано... (още не съм го ползвала)

# 11
  • Мнения: 167
До 4 месеца перях със Сано и Тео и ги делях от нашите.Вече пера с Ариел,че петната станаха много.Нищо му няма,да не викам дявола... ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 701
Хм... а познавате ли бебе, на което обикновения прах за пране някак да му е навредил? (ползвам Ариел)

Мъжа ми не харесва мириса на Тео, може би пък да пробвам всички дрехи да пера със Сано... (още не съм го ползвала)
Според мен бебето ти е още много малко, за да му переш дрешките с обикновен прах - може да предизвика някоя алергия... По-добре пери вашите дрехи с бебешкия.  Peace

# 13
  • Мнения: 983
Аз вече няколко пъти му прах дрешките с Персил ...нищо му няма  Mr. Green

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Хм... а познавате ли бебе, на което обикновения прах за пране някак да му е навредил? (ползвам Ариел)

Мъжа ми не харесва мириса на Тео, може би пък да пробвам всички дрехи да пера със Сано... (още не съм го ползвала)

Не знам за бебетата, но аз лично съм получавала алергична реакция от прах за пране. Нашите дрехи ги пера с течния перилен препарат на Фрош, а на малкия с бебешки. Той по принцип е с атопичен дерматит и не мисля че скоро ще сменя праха или ще ги пера с нашите дрехи. Риска ми се струва неприемлив. Заради един прах за пране да му докарам някой обрив, който да лекуваме със седмици и да го клепам с всевъзможни лекарства. Има и други бебешки прахове, ако мириса на Тео бебе не ви харесва.

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Сигурно по-вече от половин година не деля дрехите PeaceПера всичко заедно бяло,цветно,детско и няма проблем!Информативно да кажа пера с течен Персил и слагам цветоулавящи кърпи!

# 16
  • Мнения: 4 362
Перях ги в началото със Ариел и омекотите,продължавам и до сега

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Изпери една дрешка на детето с вашето пране и пробвайте да я поноси малко. Ако няма реакция, почвай да переш заедно.
По-добре по-малко  wash и повече dancing с бебчо.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Пера ги със Сано и съм много доволна слагам и омекотител Ленор сензитив  Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Все още пера с Тео бебе,но се е случвало да ги пусна и с Тайд.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 881
Прала съм с Тео бебе първите два месеца.После-Бонукс.По същото време започнах да пера дрехите на малката и на каката заедно.На около 8-9 месеца вече перях дрехите на децата с нашите-с някои изключения.Прала съм и с Рекс,и с Ариел,и с Тайд.Омекотители съм ползвала всевъзможни.
От около два месеца ползвам течен препарат за пране Фрош,както и омекотител с тази марка.Скоро няма да ги сменям! Peace

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
честно казано, и на мен ми е е случвало няколко пъти да пусна нейните дрехи заедно с нашите  Embarassed , но нищо й няма после  Wink

# 22
  • Мнения: 200
Преди един месец спрях да пера с бебешки прах, но разделям бебешкото от нашето пране.

# 23
  • Мнения: 375
Аз пера всички дрехи (и нашите и нейните и цветните), откакто се е родила бебка с Ариел сензитив,така че съм улеснена.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Може би след 6-я месец е вече добре да се пере с обикновен прах  Thinking
Аз все още пера детските дрехи отделно, с Персил,Тайд или Ариел. Но това е стечение на обстоятелствата, не го правя с цел предпазване от нещо си  Grinning

# 25
  • Мнения: 509
Аз до скоро перях дрехите на малката с бебешки прах,ама и аз не знам защо.По навик май.Сега вече ги пера с Ариел,но все още отделно от нашите.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 397
След годинка спрях да ги пера с бебешки прах. Пера с Ариел или Ехо.

# 27
  • Мнения: 2 818
На 3г.8м е и още й пера дрехите с бебешки прах. По-скоро бих прала нашите с бебешки, отколкото детските дрешки с небебешки.... макар, че напоследък се замислям дали да не й пера и нейните дрехи с Фрош (мирише много по-дискретно от Сано максима).

# 28
  • по света
  • Мнения: 1 587
След 6 месец започнах с Ариел  сега продължавам.

# 29
  • Мнения: 27 524
Никога не съм започвала.  Peace

# 30
  • Мнения: 469
От няколко дни започнах да му пера дрешките с нашите(със Ариел).Просто ми е трудно да събера пералня само с бебешки летни дрехи.Иначе досега ползвах Тео бебе.

# 31
  • Мнения: 1 460
Ние използваме за нашите дрехи Персил Сензитив и смятам и на бебчо дрехите да ги перя с него. Дори мислех да слагам неговите и нашите дрехи заедно, но се чудя как да прозедирам с омекотителя.
Вие използвате ли омекотител за детските дрешки. Знам че не е препоръчително  newsm78

# 32
  • Мнения: 8 505
Никога не съм ползвала бебешки прах.Перях (и пера) дрехите на трима ни с Персил.

# 33
  • Мнения: 5 362
До към 10-я месец перях с бебешки прах дрехите на Кали.

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ние сме на Сано бебешки цялата къща!

# 35
  • Мнения: 11 025
Досега не съм ги делила. Пера всичко с Персил.

# 36
  • Мнения: 4 621
След годинка започнах да ги пера с нашия прах Peace

# 37
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
съвсем от скоро тоест след 1.7 месеца започнах да пера с небебешки прах но с такъв който е Сензитив за чувствителна и нежна кожа .... пера с Персил Сензитив и наще и дрешките на Ема доволна съм и няма някакви реакции от смяната на прахта

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Първите 1-2 месеца перях с Тео бебе, после със Сано, но към 4-5 месец за известно време не зареждаха от него и започнах да пера с Персил, Ариел, Тайд, въобще всичко с което пера и нашите дрехи. Все още обаче отделям нейното от нашето пране.

# 39
  • Мнения: 8 769
С дъщеря ми се втелясвах до около годинка, но на синът ми дрехите изобщо не прах с т.нар. "бебешки прах". Wink

# 40
  • Мнения: 6 164
Аз перях всичко с Персил Сензитив за цветно, откакто пролази. Тоест нашите дрехи с неговия прах. Неговите дрехи с моите и на мъжа ми, без бельо, чорапи и пр. Сега пък перем с Персил Голд. Омекотителя е сензитив.

# 41
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Аз и сега понякога ги пера с небебешки  Mr. Green прах,но само когато нямам в момента,нищо и няма на моята дъщеря и Слава Богу  Praynig

# 42
  • Мнения: 3 334
след като навърши 1 годинка.

# 43
  • Мнения: 2 401
Никога не съм прала с бебешки прах.

# 44
  • Мнения: 60
Здравей!Аз  съм прала дрехите на детето с бебешки прах само един път,после си започнах с бонукс или най-добре с тайд и омекотител силан.

# 45
  • Мнения: 270
След 6 месец.

# 46
  • Мнения: 948
До около годинката прах дрешките с Тео бебе.От тогава до сега използвам само Ариел. Peace

# 47
  • Мнения: 1 288
до 1 годинка перях със сано- прах и омекотител. сега мина вече на нашия прах и омекотител. сменям марките- обикновено ариел или персил.

# 48
  • Мнения: 2 039
Още пера с бебешки прах-течен Персил.Не ми е проблем,така или иначе ако перях с нашия прах,пак щеше да трябва да купувам повече  Peace

# 49
  • Мнения: 1 241
От 2 месеца горе-долу пера с нашия прах, но ползвам омекотител Ленор или Силан за бебета.

# 50
  • Мнения: 1 877
Аз всички дрехи ,и нашите,и на децата,ги пера с Тео бебе.Много ни харесва как мирише

# 51
  • Мнения: 2 381
От 1г.2м. Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 5 079
С беб. прах пера и нашите дрехи, повече ми харесва как изпира. Още пера неговите отделно... Rolling Eyes

# 53
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Пера с Персил Сензитив и омекотител Силан и неговите и нашите дрехи, като за детските си пускам отделна пералня. Ако те притеснява прането с Ариел, пусни още едно, допълнително, плакнене, не вярвам да имаш проблеми след това.

# 54
  • Мнения: 1 896
Праховете на Фрош, които от скоро ги има на пазара, са без фосфати и в голямата си част са сапун. За мен са доста за предпочитане пред бебешките прахове, които само се пишат бебешки, но съдържат абсолютно същото като праховете за възрастни. Трябва да се чете съдържанието, а не само да се гледа дали има нарисувано бебе на кутията.
Прането на цялото семейство го пера с прах без фосфати (освен за хората е и много по-щадящ за природата), като се роди новото бебе, смятам и неговите дрехи да пера с такъв.

# 55
  • София
  • Мнения: 10 379
Още пера с бебешки прах, но често казано не виждам смисъл - беба е спала в нашите чаршафи и сме я бърсали с нашите кърпи, естествено прани с небебешки прах - нямала е проблеми. Но то май не е точно съпоставимо, а?  newsm78

# 56
  • Мнения: 2 807
Дени е на 1г и 7м. и още му пера дрешките с Тео бебе.И за нашите дрехи започнах да използвам Тео бебе  Mr. Green

И аз така  Laughing
Пера всичко с бебешкия прах - от около 4-ри години някъде  Wink

basilisk, откъде купуваш праховете на Фрош?

# 57
  • Мнения: 1 225
След като баткото ни стана на 3 години, започнах да му пера дрехите, заедно с нашите. Сега на бебка и ги пера с Тео бебе.

# 58
  • Мнения: 1 896
basilisk, откъде купуваш праховете на Фрош?

Ми от Хит, но може би и в Пикадили ги има. Фрошовете скоро се появиха и имаха доста промоции, реклами по ТВ и т.н., би трябвало да се появят и на други места вече.
Между другото българският вносител е написал в съдържанието на лепнатото етикетче на бг, че съдържа 5% фосфати, а на немски отдолу на няколко места се подчертава, че прахът е без фосфати, което го прави един от малкото на пазара, поне в тази ценова категория е единствен. Тези дистрибутори не загряват кво продават.  Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 3 249
Айде да скандализирам форума и да кажа, че никога не съм прала с бебешки прах. Но нейните дрехи пера отделно от нашите и пускам допълнително изплакване. Не смятам скоро да смесвам нейното пране с нашето.  Peace

# 60
  • Мнения: 272
Цялото семейство сме с бебшки прахове и сапуни, защото имам алергия.

Общи условия

Активация на акаунт