Охххх,как изгорях !

  • 7 778
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 655
Аз също някой път съм се скопосвала така. Най много ми помогна при изгаряне шпрея на Пантенол, облекчава много

# 16
  • Мнения: 208
Само Алое Вера помага, но за съжаление го продават само в Щатите.

# 17
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
И сок от краставица помага, ако не ти се ходи до аптеката

# 18
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
име специални продукти `афтър сън`. нямам никакво намерение тази година да се пържа, слънцето вече е отвратително.

# 19
  • Мнения: 1 951
Аз съм пробвала с кисело млако. Не си спомням дали имаше ефект но просто миришеше ужасно  Sick

# 20
  • Мнения: 1 069
Пантогел! Съдържанието му е като на Пантенола, но е във вид на гел.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
оцет, може да си направиш компреси!
Това за оцета малко ме съмнява т Thinking

Не се съмнявай.  Laughing Помага много. Един път бяхме в едни забутани бунгала и след 20 часа аптека нямаше отворена. Съседа даде бутилка поцет, защото иначе не можех ни да седна, ни да легна. Е, изкарах нощта спокойно. Отнема температурата, но не спира беленето.  Laughing

# 22
  • Мнения: 952
и аз преди години бях заспала на плажа и резултата беше два дена не смеех нищо да си сложа на гърба, бях като рак зачервена  Crazy и си спомням че много ми помогнаха резенчета краставица, бях изкупила краставиците от близката сергия само и само да ме облекчи  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 152
Праиш се на таратор Mr. Green
Сериозно много помага

Намазаваш изгорелия участък със студено кисело мляко.След 5 минтуки млякото е изсъхнало по кожата.Измиваш и слагаш студена краставица.
След час повтаряш процедурата.Мноого облекчава Peace

# 24
  • Мнения: 804
Когато бях изгоряла адски веднъж преди години мъжа ми купи една бутилка ракия от една кръчма и като почна едно мазане. Цялата бутилка отиде, защото се маже с памуче,попива, пак се маже, пак попива,и пак и пак,докато спре да попива кожата. Тогава чакаш да се изпари и можеш да се обличаш.
В по-близко време страхотна работа ми върши Пантенол.

# 25
  • Мнения: 1 941
Аз никога не изгарям, но преди няколко години на Созопол едни приятели бяха станали като раци. Хазайката ги мажеше с мас ....

# 26
  • Мнения: 98
    На мен ми помогна на тати ракииката.Цяла бутилка съсипах.Топя кърпи и налагам, като изсъхнат пак. След  1 час нямаше и следа от изгарянето

# 27
  • София
  • Мнения: 2 105
    На мен ми помогна на тати ракииката.Цяла бутилка съсипах.Топя кърпи и налагам, като изсъхнат пак. След  1 час нямаше и следа от изгарянето

не те ли е срам да хабиш така ракията Naughty
 Laughing Laughing Laughing
а сега сериозно: ползвам Дефламол при такива случаи Peace

# 28
  • Мнения: 393
Нещо интересно за бронзов загар ... какво трябва да ядем ,  за да си набавим вит спомагащи тена - А , С и В 5 !
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueId=1565&sectio … d=11&id=00004

# 29
  • Мнения: 393
Най - глупавото нещо , което може да си причини сам човек е да изгори на слънце ... това особено за жените .
Такива глупости си позволявах в ранна тинейджърска възраст , но откакто навърших 20 не съм си и помисляла да се пържа на плажа без да съм поне с 20 фактор !
Все пак имам намерение да остана без бръчки колкото се може по дълго време .
Нещо друго - лицето трябва да забравите да го печете директно и без защита поне 30 !
Слънцето е главния фактор за появата на бръчки .
Наскоро гледах едно филмче какво е причинява слънцето и печенето без защитен фактор на плажа .
Дадоха кожата под микроскоп - едната жена се печеше без фактор , а другата с фактор ... и при двете имаше промяна в кожата , но при първата говорим за някакви кратери !  Crazy
При изгаряне ракията и оцета не са добра идея по няколко причини - едната е , че кожата ви така или иначе е дехидратирана от изгарянето , а вие допълнително я дехидратирате с тези две неща - а оцета е киселина !
Млякото е доста по добро решение , както и краставицата ... но по - добре идете в аптеката и вземете нещо от там .
Последното ми изгаряне преди близо 7 години отидох в една аптека и ми дадоха един жълт крем - Лимон , е не само не се обелих , но и ме успокои страхотно .

Общи условия

Активация на акаунт