миене на шишетата с четка и стерилизация

  • 4 993
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Миех с четка и бебешки сапун до 8я месец,след това стерилизирах.Сега мия с четка и веро.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Първо ги миех с четка и веро,после в стерилизатора.
Вадех ги от там непосредствено преди употреба.

# 17
  • Мнения: 291
Независимо, че ползвам шишетата само за вода, след всяка употреба ги стерилизирам, като първо ги измивам с четка и бебешки сапун. Залъгалките също, като малкият ги 'ползва' максимум един ден преди това. Тъй като имам няколко шишета и залъгалки, пълня стерилизатора няколко дена

# 18
  • Мнения: 122
мия с четка и топла вода,после стерилизация.Така по веднъж дневно

# 19
  • Мнения: 107
Винаги съм ги миела преди да ги сложа в стерилизатора ! Да, след всяка употреба шишето се стерилизира !
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
Мия ги и след това ги стерилизирам. Държа стерилизираните неща в затворена кутия.
Peace

# 21
  • Мнения: 393
Всичко първо се измива с четка и веро, после стерилизира и вече е готово за употреба. При новородените всяко шише се стерилизира преди да се поднесе на детето, след 6тия месец може само да миеш с четка.

# 22
  • Мнения: 429
Стерилизирах през първата година всички шишета, които ползвах за хранене и вода. Сутринта зареждах в стерилизатора 4 шишета, следобяд - пак. Измивах ги с гъба и веро.

# 23
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Шишето трябва да се стерилизира след всяка употреба независимо  дали е било вода, чай или мляко.Мие се предварително за да се измият остатъци от горепосочените, после се стерилизират- което ги прави стерилни.След 24 часа  дори и да не са ползвани шишетата не са вече стерилни и трябва да се стерилизират наново.
Шишетата  в опаковка са чисти , но не и стерилни- затова винаги мийте и стерилизирайте.Това се отнася и за всякакъв вид биберони, залъгалки и  други подобни.
Вили

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз пъво ги мия с четката, после стерилизирам

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Така и не й свикнах на тази четка и винаги с гъбичка съм ги мила и после стерилизирам

Шишето трябва да се стерилизира след всяка употреба независимо  дали е било вода, чай или мляко.Мие се предварително за да се измият остатъци от горепосочените, после се стерилизират- което ги прави стерилни.След 24 часа  дори и да не са ползвани шишетата не са вече стерилни и трябва да се стерилизират наново.
Шишетата  в опаковка са чисти , но не и стерилни- затова винаги мийте и стерилизирайте.Това се отнася и за всякакъв вид биберони, залъгалки и  други подобни.
Вили
подкрепям   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 423
Измивам ги с четката внимателно и после стерилизирам. Бибероните и залъгалките също. 

# 27
  • varna
  • Мнения: 1 012
Шишето трябва да се стерилизира след всяка употреба независимо  дали е било вода, чай или мляко



ами те и в родилните домове не ги стерилизират след всяка употреба-за водата става въпрос!
стерилизирам 1 път дневно и след това подсушавам защото се развиват бактерий,освен ако не са в стерилизатора-но там остават стерилни само 3часа след стерилизирането им.

# 28
  • Мнения: 1 165
До 9-ия месец стерилизирах шишета за мляко и помпичката след всяко използване.Преди това стрателно ги измивах с веро.Бибите също стерилизирах често,но докъм 4-ия месец.

# 29
  • Мнения: 4 621
Винаги съм ги миела преди да ги сложа в стерилизатора ! Да, след всяка употреба шишето се стерилизира !

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт