Майки в Дания

  • 40 145
  • 274
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 125
Да не те излъва, но сега май и ние бяхме по същата схема. Билетите винаги сме си вземали поне месец и повече предварително. Като разучиш нещата пиши, че и аз трябва да си ходя в края на 11 или 12 месец да си стартирам платената отпуска след майчинството. (Ако не подвия опашка и не забегна по-рано, де, че нещо се оклюмах тука). Един приятел лети другата събота, а си взе билет преди 3 дена, като разбра, че пътуването с микробус отпада. Сезонът полела-лека си отива. Но по Коледа... Rolling Eyes

# 106
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Ще споделя всяка информация която открия, няма проблеми за това.

# 107
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Здравейте
Пак съм аз и пак имам въпроси - много се надявам да не досаждам. Искам да попитам как е овесени трици на датски и дали изобщо ги има тук?
Благодаря ви предварително!

# 108
  • Мнения: 411
Само овесени трици да искаш- основна закуска в Дания. Simple Smile

# 109
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Благодаря mireille, още утре ще се запася.

# 110
  • Мнения: 125
Момичета, днес е Успение Богородично! Да са живи и здрави всички Марии, Марияни, Мири, Мариети, Богородица да бди над тях, а те с чест да си носят името!   bouquet
Днес е празникът и на града, в който остана частица от младостта и сърцето ми - Варна!  Heart Eyes Ако сред вас има варненки- чувствайте се поздравени!

# 111
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Как сте момичета? Iv4ok и Mireille, а вашите ученици как прекараха първата си седмица на училище ? С какви впечатления са?Тук днес май пак се очертава да е топло. Поздрави и спорен ден на всички. Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте отново!

Виждам раздвижила се е темичката ви. Браво!
Аз пак да питам за датския. Започнах да чета и да уча азбуката, обаче това произношение ще ме довърши преди да съм започнала.

Да знаете сайтче или нещо он-лайн със звук, че да слушам как точно се произнасят думите?

# 113
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Веднага отговарям въпреки че нищо не разбирам от датски все още но с малката учим азбуката, броим до десет и така Simple Smile

http://www.byki.com/download_FLS.plex?cod=fCvDv1, това е сайта, сваляш от там - безплатно е.
А иначе в замундата има Rosetta Stone Ultimate Language Disk - освен датски има и много други езици. Озвучен, с картинки, можеш да сравняваш произношението си ако имаш микрофон. Малко преди да дойдем на сам , си купих и датско -български речник, за първи път се издава май, защото до скоро само разговорници имаше. От Хеликон го взех-30лв.

Поздрави и успех Simple Smile

# 114
hej na vsi4ki... ima li nqkoi...az sum na Jylland ,Herning,ako ima nqkoi koito iska da si pogovori...moeto beb4e e savsem novo ot juni mesec..

# 115
 :)zdraveite..az sum v herning i mesec juni mi se rodi malka bebka..tursim si drugi bebeta na jylland ta da si suzdadem edna grupa i da si govorim na bg

# 116
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Здравей skat Simple Smile

Така като гледам аз съм най-близо до теб, даже след малко тръгваме за Хернинг. От колко време си тук? Пиши ми мейла си и skype на лични.
Поздрави Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 1 456
Благодаря ти anidenibouquet

# 118
  • Мнения: 411
Здравейте anideni и skat (защо не се регистрираш, пак си анонимна, ако това има някакво значение ).
Живяла съм в Herning, а и сега живея не толкова далече от там, така че българска mødregruppe е напълно възможна.  Simple Smile

# 119
 :Dzdraveite...radvam se na burzite otzivi..Ami neshto registraciqta mi kuca ,4e pisah greshen email i sega ne mi prashta akaynt za aktivirane i vuobshte se opleska vsi4ko:).AMI pishete ako vi se govori ,az po princip vlizam 4esto ,no moeto detence nee ot tiq kade spqt pove4ko,ta sme cql den na ruce ili navun dA se razhojdame...ta taka .do skoro

Общи условия

Активация на акаунт