застраховахте ли жилището си

  • 1 611
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 388
момичета, искаме да застраховаме жилището си. Моля, ако имате опит с някоя компания или продукт - помогнете.

# 1
  • София
  • Мнения: 256
И аз се интересувам

# 2
  • Мнения: 4 300
Какво точно те интересува? Има различни пакети- нашето например е застраховано за всичко, освен земетресение, вкл. имаме и гражданска отговорност- ако наводним комшиите застрахователя поема ремонта им до определена сума.
Допълнителено имаме още една застраховка за кражба чрез фирмата за СОТ.

# 3
  • Мнения: 2 388
интересува ме максимума - всичко - кражби, природни бедствия, пожари....всичко. Ако сде срути сградата, ако падне бомба  Wink

# 4
  • Мнения: 2 270
запис
ще следя темата с интерес Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 530
Вече има такава темя.

# 6
  • Мнения: 1 583
К
Вече има такава темя.


Къде?Че и на мен ми е интересно

# 7
  • Мнения: 4 546
обърни внимание на момента с кражбите - застраховката трябва да е и за влизане с взлом. защото иначе, ако вратата не е разбита няма да ти признаят застраховката. поне преди около година така ми обясниха, така и не направихме застраховка в крайна сметка  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 388
Вече има такава темя.
дай линк, моля те

# 9
  • Мнения: 2 388
сега разглеждам оферти на различните застрахователи. Исках да знам дали някой ще ми препоръча продукт и компания, защото нещата на книга са едно, а на практика...знаете

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 881
И мен ме вълнува:) Ще следя с интерес.

# 11
  • Мнения: 112
Ние си направихме "Застраховка на имущество срещу първи риск" в Алианц, която е разделена на няколко варианта в зависимост от покритите рискове и стойността на имуществото. Ние избрахме максимално покритие, което включва всички рискове - пожар, наводнение, прир. бедствия, земетресение, злоум. действия на трети лица, късо съединение и кражба чрез взлом. А, и гражданска отговорност към 3-ти лица. Има варианти и за застрахователната сума, като най-високата е 35 000 лв. И премията е 44 лв. По-особеното при тази застраховка е, че покрива пълния размер на щетите, но само за първо събитие. Но след това можеш да си я прекратиш и да си направиш нова. Премията е много прилична и покрива всичко необходимо, сега ако искаш на по-висока стойност да си застраховаш имуществото, доста по-скъпо ще ти излезе.

# 12
  • Мнения: 213
За нас беше задължително, защото апартаментът е ипотекиран. Застраховката е процент от оценката на жилището, не включва кражба (освен повредите по врати и прозорци при взлом), но иначе земетресение и падащи от въздуха предмети са включени. Плащаме 80 евро годишно.

# 13
  • Мнения: 2 388
и нашият е с ипотека от банката, но искаме и ние да си го застраховаме.

# 14
  • Мнения: 1 152
Ние правим застраховка от доста години. Всяка година сменяме застрахователя, защото намираме по-изгодни оферти. Но приблизително плащаме около 200-250 лева.

Общи условия

Активация на акаунт