Как се справяте след като си купихте жилище на изплащане?

  • 30 368
  • 322
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 348
Опа. Нещо май става със системата, че и мойта реплика я сложи в цитат

# 271
  • Мнения: 1 427
Това е в случай,че ти НАМЕРИ жилище и става въпрос за съвсем друга услуга.Но само за изваждане на документи и подготовка за сделка е на уговорка.

# 272
  • Мнения: 425
Не знам в София как е, но в Бургас пазарът се диктува изцяло от продавачите. Искаш имот - плащаш си абсолютно всичко във връзка с придобиването му.
И тъй като с мен е станало така, когато съм купувала, ако един ден реша да продавам, не бих участвала в разходите с нито лев.
Същото важи дори за удостоверението за тежести. В края на краищата, то не е документ, без който сделката да не може да се изповяда. Но никой не би искал да купи имот, върху който има тежести или възбрани. И за да се увери, че е така, си вади удостоверение. Аз така и направих (преди предварителния договор и преди нотариалния акт и отделно преди усвояването на кредита.)
Права е Евгения, и аз минавам по този път сега. Наистина всичко е за сметка на купувача, освен ако двете страни нещо не се договорят...

Аз пък да ви кажа как е в София (аз бях купувача в сделката) - разходите по изповядване на сделката се разделят по равно между продавача и купувача, когато се изповядва на данъчна оценка. Всички документи, които бяха необходими за имота продавача си ги извади за негова сметка. Понеже си търсихме жилище с агенция,от агенцията се разправяха с ваденето на Удостоверения за тежести, а юрист от агенцията следеше какво подписваме и съответно внасяше корекции, където е необходимо. На агенцията си платихме комисионната и други пари за ваденето на документи не са ни искали.

# 273
  • Мнения: 71
Здравейте,
Купуването на жилище в наши дни си е бреме. Но по- обре покупка отклокото наем.
Ще си позоволя да дам професионални съвети, защото съм сферата.
Никога не тръгвайте да купувате жилище без 1 лев да сте спестили. Финансиране на 100 % почти не се постига. Имате разходи по сделката (комисионна за агенция, изподвядване на сделката, изповядване на ипотека(изподвядва се върху размера на кредита), банкови такси и много други.
Освен това никоя банка няма да ви отпусни 100 % кредит от размера на пазарната оценка. Финансирането варира от 50 % до 90 % .
Дори в най - добрия случай 10 % от стойността на апартамента остават да са с ваше участие.
Като пример само ше дам за около 50 000 евро кретит таксите по самия кредит са около 2 500 лева.
Недай се боже, трябва след това и ремонт да правите на жилището.
Общо взето ако тръгвате да купувате жилище около 50 000 евро, поне около  10 000 евро трябва да има ваши.

# 274
  • Мнения: 1 022
Здравейте,
Купуването на жилище в наши дни си е бреме. Но по- обре покупка отклокото наем.
Ще си позоволя да дам професионални съвети, защото съм сферата.
Никога не тръгвайте да купувате жилище без 1 лев да сте спестили. Финансиране на 100 % почти не се постига. Имате разходи по сделката (комисионна за агенция, изподвядване на сделката, изповядване на ипотека(изподвядва се върху размера на кредита), банкови такси и много други.
Освен това никоя банка няма да ви отпусни 100 % кредит от размера на пазарната оценка. Финансирането варира от 50 % до 90 % .
Дори в най - добрия случай 10 % от стойността на апартамента остават да са с ваше участие.
Като пример само ше дам за около 50 000 евро кретит таксите по самия кредит са около 2 500 лева.
Недай се боже, трябва след това и ремонт да правите на жилището.
Общо взето ако тръгвате да купувате жилище около 50 000 евро, поне около  10 000 евро трябва да има ваши.


Или да имате второ жилище, което да ипотекирате за сумата до 100 или 110 % от сделката!

# 275
  • Мнения: 144
http://imoti.investor.bg/?cat=109&id=59309

Не е лошо да сме наясно с пазара!!! Ей така - за да бъдем сигурни в това, което правим!!!

# 276
  • Мнения: 47
Ние теглим от Пиреос, заради ниските лихви и опцията кредита да се погасява предсрочно без наказателна лихва. Това са условията там за съжаление.
Иначе е вярно, че цените вървят нагоре. Ние декември като дадохме капарото цената беше 980 е, сега е около 1050. Не ми мисли като стане готов блока колко ще е...

Това за кой квартал става въпрос? Все пак не е малък скок...

# 277
  • Мнения: 1 599
Не знам в София как е, но в Бургас пазарът се диктува изцяло от продавачите. Искаш имот - плащаш си абсолютно всичко във връзка с придобиването му.
И тъй като с мен е станало така, когато съм купувала, ако един ден реша да продавам, не бих участвала в разходите с нито лев.
Същото важи дори за удостоверението за тежести. В края на краищата, то не е документ, без който сделката да не може да се изповяда. Но никой не би искал да купи имот, върху който има тежести или възбрани. И за да се увери, че е така, си вади удостоверение. Аз така и направих (преди предварителния договор и преди нотариалния акт и отделно преди усвояването на кредита.)
Права е Евгения, и аз минавам по този път сега. Наистина всичко е за сметка на купувача, освен ако двете страни нещо не се договорят...

Аз пък да ви кажа как е в София (аз бях купувача в сделката) - разходите по изповядване на сделката се разделят по равно между продавача и купувача, когато се изповядва на данъчна оценка. Всички документи, които бяха необходими за имота продавача си ги извади за негова сметка. Понеже си търсихме жилище с агенция,от агенцията се разправяха с ваденето на Удостоверения за тежести, а юрист от агенцията следеше какво подписваме и съответно внасяше корекции, където е необходимо. На агенцията си платихме комисионната и други пари за ваденето на документи не са ни искали.

Да това е така ако купуваш старо строителство .....Но ако купуваш от строителя или инвеститора (ново строителство ) купувача поема всички.....всички разходи по прехвърлянето.
През лятото си купихме още апартамент в строеж и всичките разходи си ги платихме а на агенцията платихме % от сделката.
Относно банките всички са един дол дренки за 70 000 евро ни искаха 50 000 евро лихва за 15 г. мисля че беше а за 40 000 евро ни искат 15 000 евро лихва (за 10 г.) да не говориме че се почва за това толкова за онова толкова ужас са.......
Ако нямате доказуеми доходи лихвите скачат .... нашата лихва е на 6.9 % за 10 г.

# 278
И ние минахме по този път съвсем скоро .От 27 декември сме в"наше"жилище.Големи мъки бяха...честно казано аз поех инициативата за закупуването-един ден се събудих newsm78 и започнах да търся апартамент/13 години на квартира-стига толкова/Бързо го намерихме/1 седмица/Като го видяхме-и двамата решихме че в този апартамент можем да живеем 25 години/толкова е срока на заема/и се почна едно ходене по мъките.....добре че всичко се забравя с времето.Купихме го чрез агенция/"Идеален или перфектен "дом беше името и/За тези от Бургас -не се възползвайте от услугите и/освен ако не сте продавачите вие/Собственикът на агенцията е един мазен адвокат....Христов #2gunfire .Разбирам защо казват че адвокатите не са стока/моите извинения за представителите на тази професия тук/Моята грешка беше че и ние не си наехме адвокат- не съм предполагала че някой ще се опита да ме излъже.Набутването беше голямо-всички разходи си ги платихме ние около 10 000 лв ни костваше това удоволствие.Най -голамата набутка беше че понеже го купихме с пълномощник се наложи прехвърлянето да мине по реална цена а не по данъчна оценка/3100 лв/Освен това в процеса на закупуването се оказа че пълномощника е приятел с адвоката и на 90 % съм сигурна че прекараха и реалната собственичка с около 3000 евро /тя е племенница на пълномощника и живее в Италия/Майната му свърши се вече  жилището си струваше всички мъки които изживяхме.Сега ще плащаме по 780 лв на месец в следващите 25 години #Crazyдано да сме здрави...Заема го изтеглихме от Райфайзен 90 % от стойноста/там разбира се попаднахме на най некадърната служителка която ми съкрати живота основно моя защото аз търчах нагоре надолу/Пропуснах да кажа че го изтеглихме в левове а не в евро/правилото било че в каквато валута си получаваш доходите в такава теглиш кредит/Ще се чуе дали това е било правилният избор/Но въпреки всичко съм доволна къщата ни е супер-3ст 76 кв на Гладстон изток -запад много топло и слънчево.Успех на всички които тепърва се заемат с това начинание!!!!

# 279
  • Мнения: 8
Здравей,
Ние си купихме апартамент на изплащане , който се строи.
Внасяме по 630 лв на месец, като делим вноската на 3. Една част плащат моите родители, една родителите на мъжа ми, и една -ние. Така се понася, като се има предвид , че аз съм на майчинство, а мъжа ми работи. Ние също се чудехме дали да купим, защото тъкмо бях забременяла  и се притеснявах, че няма да се оправим с парите.Но във всеки случай, ако сте решили- купувайте. Цените на жилищата непрекъснато растат и няма да тръгнат надолу. Успех! Wink

# 280
Ето и моят отговор. Купихме на зелено апартамент през 2004г. За 33 300 евро. Предварително патихме 18500 евро, и края на 2005г. изтеглихме 15000 евро. вноската ни към банката първата године беше 150 евро. След  като изтече тази една година намалиха ни лихвата, и сега плащаме по 141 евро. Сега апартамента ни струва 90 000 евро.Не съжаляваме. Нищо, че строителят ни забави 2 години #2gunfire #2gunfire #2gunfire, но  товае тема на друг разговор. През това време , когата бяхме на квартира и плащахме заем , малко трудничко беше, ама се справихме.

# 281
  • Мнения: 2 220
Момичета, моля да ми даде отговор някой запознат, спешно  Sunglasses Има ли някоя банка дето дава кредит на лицето Х, а жилището, за което е изтеглен, да се пишена името на Y? Т.е. аз да си плащам кредита, а да нямам имот на мое име?

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 702
Може да стане, ако изтеглиш потребителски кредит. Тъй като той явно ще е голям, ще е обезпечен  с ипотека, като обезпечението може да е предоставено от трето лице. (т.е. това, което ти искаш)
В този случай банката не следи за какво се използва сумата.

# 283
  • Мнения: 1 427
Става само ако лицето Y е съкредитоискател. Иначе при вече придобит имот е възможно да се направи ипотека от трето лице и да се  направи както е обяснила Евгения,но никоя банка не дава потребителски кредити над 20000евро. А и при закупуване този вариант не става.Аз съм ползвала и двата варианта,та горе долу имам представа.

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 11:10 от eli-pate

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 702
Нищо от това, което си казала не е вярно.
Y е само ипотекарен длъжник.
За сумите  - също. Преди 2 години, когато излизах в майчинство лимитът на потребителските кредити с ипотека биши 120 000евро.
Сега даже и това ограничение са махнали (копирам текста от сайта, защото страницата за индивидуални клиенти няма отделен адрес и не мога да дам линк, а се отваря началната страница на сайта на банката):

 
 
Индивидуални клиенти
 
 Финансиране
  Жилищни кредити
  Ипотечни кредити без доказване на доход
  Потребителски кредити
  Потребителски кредити срещу ипотека
  Кредит Eнергийна ефективност
  Жилищен кредит за чужди граждани
  Потребителски кредит срещу лична карта
 Инвестиции
 Услуги
 
 
 
Права
 
Условия
 
 назад 
 
Потребителски кредити срещу ипотека
 
Погледнете с нови очи на Вашето жилище!

Потребителски кредит срещу ипотека
ЗА ВСЯКАКВИ ЦЕЛИ

Притежавате собствен недвижим имот?
Нуждаете се от повече средства?

Потребителски кредит срещу ипотека
от Райфайзенбанк!


Какво Ви предлагаме?
• Кредит без ограничение на лимита – в зависимост от предложеното обезпечение
• Лесно финансиране с ускорена процедура
• Бонуси:
- РайКАРТ или Visa Classic/MasterCard Standard с предварително одобрен кредитен лимит, без такса за първата година
- Международна дебитна карта Мaestro или Visa без такса за първата година.


Вие сте?
• Пълнолетен български гражданин с постоянно местоживеене в страната на възраст не повече от 65 години до изтичане срока на кредита
• Работите по трудово или приравнено към него правоотношение за неопределен срок, имате сключен договор за управление и контрол
• Упражнявате стопанска, занаятчийска дейност или свободна професия.


За какво можете да ползвате кредита?

ЗА ВСЯКАКВИ ЦЕЛИ
• Потребителски нужди (покупка на обзавеждане, битова техника, обучение)
• Покриване на текущи задължения или временен недостиг на парични средства
• Закупуване на недвижими имоти
• Рефинансиране на кредити от други банки.


Параметри на кредита
Размер: Максимален размер - без ограничения
Валута: лева и евро
Обезпечение: ипотека върху недвижим имот
Срок:
Минимален срок: 1 година
Максимален срок: 25 години
Гратисен период: до 6 месеца, през които плащатe само дължимите лихви.

Лихвени условия*:
- 6.7% годишна лихва за кредити в евро
- 7.0% годишна лихва за кредити в лева

ГПР: 7.41% при сума на кредита 50 000 евро, срок на кредита 25 години, лихвен процент 6.7%

Усвояване: еднократно, по разплащателна или картова сметка при Райфайзенбанк.

Погасяване: на равни месечни (анюитетни) вноски.

* Лихвите се формират от стойността на банковия ресурс (СБР), плюс фиксирана надбавка. СБР на Райфайзенбанк (България) ЕАД към януари 2008 г.: за лева – 5.0%; за евро – 4.5%.


Изисквания към кредитоискателите
• Сумата от всички месечни плащания по кредити и лизингови вноски трябва да бъде до 70% от Вашия нетен месечен индивидуален или семеен доход.
• Остатъчният Ви доход, след извършване на месечните плащания по кредити и лизингови вноски да е не по-малко от 100 лв. на член от семейството.
• Като клиент на Райфайзенбанк можете да ползвате повече от един кредит от банката при условие, че отговаряте на изискванията за кредитоспособност.


Застраховка на кредитни вноски
• Райфайзенбанк Ви предоставя възможността да сключите “Застраховка на кредитни вноски” по ползвания от Вас потребителски кредит.
• Застрахователните пакети, които можете да изберете са: “Злополука”, “Живот” и “Имущество”.
• Със Застраховката на кредитните вноски получавате сигурност и спокойствие при погасяването на ползвания от Вас кредит.


Такси и комисиони

• Такса за разглеждане и обработка на искането за кредит – 40 лева
• Еднократна комисиона за управление:  2% върху размера на кредита
• Годишна комисиона за управление:  0.25% върху остатъка на кредита
• Комисиона за предсрочно погасяване на кредита – 4% върху предсрочно погасената сума
• Такса за откриване и поддържане на разплащателна сметка – съгласно действащата тарифа на банката


Как да кандидатствате за кредит?
• Посетете най-близкия офис на Райфайзенбанк. Нашите кредитни специалисти ще Ви помогнат да намерите най-изгодните за Вас решения.
• Позвънете на информационния център на банката “Райфайзен Директ” на телефони:

 - 0700 10 000 (БТК) на цената на градски разговор
 - 17 21 (МТел и Глобул) без увеличение на тарифата

• Възползвайте се от услугата Мобилен банков консултант, в удобно за Вас време и място.
 
 
 

Общи условия

Активация на акаунт